Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Abu85 #83 üzenetére

    a legrosszabbhoz kell igazodniuk
    Hogy micsoda? Bocs, ha egy alaplapgyártó alaplapja nem képes az Intel által
    kiadott processzort lekezelni, az már hogy lenne az Intel problémája?:D Ezen
    fájjon az alaplapgyártó feje... Majd nem engedélyezi az adott proci működését
    BIOS-ból és kész.:U Hány eset volt a világtörténelemben különböző alaplapok
    esetén, amikor egy új proci használatához BIOS frissítésre volt szükség?:R

    Ha az alaplapgyártó nem adta ki a frissítést, akkor az alaplapja nem támogatta
    az új procit. Az Intel miért ne mondhatta volna, hogy csak x, y és z alaplapban
    működik, bocs
    , annak ellenére, hogy papíron a többi alaplap is megfelelt volna.
    Nekem is ilyen lapom van. A mai napig... Ezen ha nem lenne a legutolsó BIOS,
    akkor nem tudtam volna belerakni a 990X-et: most egy mezítlábas 920-at hajtok
    benne, már nincs szükségem a legújabb BIOS-ra, de (most) nem raktam vissza
    a régebbit (volt idő, amikor visszaraktam, adott memória konfigot jobban kezelt)!
    Ezek ilyen változó dolgok, tudod. Kompatibilitás, mint olyan, az nem mindig van.

    Értem én, hogy azt akarod sugallni, hogy HA az ember pont egy olyan lapba fut
    bele, ami nem kezeli le (jól) a majd 160W TDP-jű procit, azon semmi sem segít:
    nem lehet rajta BIOS-t frissíteni, át kell tervezni az egészet, kuka, és Rev. 2! De
    azért hadd jegyezzem meg, hogy egy proci fogyasztását nem a VRM bordának
    kell ám disszipálnia. Az nem úgy van, hogy adott bordával 135 fokig vígan elvan,
    de ha kap egy 14,2%-os túlfogyasztást a proci oldalról, akkor már le fog égni.:O
    Ha van rajta a közelben egy 1000 rpm-mel pörgő venti, majd megy 1100-at: wow!

    És mégegyszer: most már azt írod, ha csak egy problémás lap van, az is baj...
    A cikkben meg azt, hogy mind ilyen. Holott biztos lehetsz benne, hogy nem az:
    ez az egész történet teljesen független a Threadrippertől, de folyton belekevered.
    Nem gondolod, hogy kellene válaszolniuk valami ütős csomagolással is?:))

Új hozzászólás Aktív témák