Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • suste

    veterán

    válasz XmoD #31 üzenetére

    Régen jártem erre, fogalmam sincsen miért nem jelezte a rendszer, hogy itt is vannak új HSZ-ek:(.
    Akkor sorban:
    (#31) XmoD
    A samba alapbeálításokkal nincsen baj, alapból meg van osztva simán vendégként, jelszó nélkül.
    Ha megfelelően van felcsatolva az oprendszerben, akkor működik.
    Sajnos win7-től felfelé a vendég megosztással küzdeni kell, nem olyan egyszerű, mint xp alatt:(.

    (#34) nylle
    Erre a lazaságra nem gondoltam
    Hát én sem, ugyanis a jelszót mindenkinek magának kell beállítania a luci/szolgáltatások/transmission alatt, ahogy a readme-ben le is van írva. Szóval tessék olvasni, aztán beállítani!

    (#35) donmackó
    Veled beszéltünk privátban is.
    A lényeg, hogy én nem tudok és nem is akarok belenyúlni az általam készült fw-t használó routerekbe.
    Ha valami gond adódik, akkor az valami helyi probléma lesz (áramingadozás, hardverhiba, stbstb).
    Arra márnem emlékszem, hogy privátban pontosan mire jutottunk....

    ---------------------------------------------------------------------------------------------

    És hogy legyen valami új dolog is:

    Ha valaki szeretné használni a régi szkennerét a routeren, akkor használja az utolsó frissítésben lévő SANE támogatást. Segít feltelepíteni a szükséges programokat, és készít egy új weboldalt a 8082-es portra, amit jelszó nélkül elérhetünk a belső hálózaton, és onnan indítható a szkennelés. CSAK EXTROOT ESETÉN FÉRNEK EL A PROGRAMOK!
    A scan indításához nem kell semmi extra program, bármilyen böngészővel rendelkező eszközről indtható.
    Lehetőségek:
    1.1.: Az előnézettel elmenthető a beolvasás eredménye a szkennelést indító eszközre.
    1.2: Scan beállítható paraméterekkel: oldal méret/szín/felbontás/mentés helye a routeren.
    1.3: Gyors scan: A4 + színes + "/mnt/scan", 3gomb: 75,150, 300 dpi.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák