Hirdetés

2019. június 26., szerda

(#1) Samus

Samus
(PH! addikt)
LOGOUT blog

A családi csomag szerintem is kedvező. Van valami megkötés, hogy kik használhatják, vagy akár 6 random emberke is oké? Azt olvastam, hogy fiókonként külön van.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#2) SUPREME7 válasza Samus (#1) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Most vonatkoztassunk el attól, hogy, ha a google ökoszisztémát használod, akkor csak azt nem tudják rólad amit nem akarnak, de honnan tudná, hogy ki tartozik a "családodba"? :) Szerintem random bárkit belevehetsz a kapcsolataid közül.

(#3) anorche1

anorche1
(őstag)

Remelem a spotify -hoz es apple musichoz hasonloan lesz diakoknak, hallgatoknak kedvezmeny.

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#4) Chaser

Chaser
(Jómunkásember)

egyszeri 1500ft-ot nekem megérne, de havit biztos nem
jó ideig tudtam hallgatni háttérben telefonon, lekapcsolt kijelzővel is, csak nem a yt klienst kellett használni, hanem a webes verziót desktop módban:)

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#5) fuwiradis

fuwiradis
(fanatikus tag)

en nem tudom, az utobbi idoben ugy erzem, hogy masszivan el vannak szallva a reklamok. ezzel az epidemic sound-dal (vagy mi) pl. mar a tokom kivan es allandoan bedobja. szoval lehet ezen gondolkodni, de nalam a zene reszlege a spoti-t nem fogja kivaltani. a reklammentes videok meg hogy megernek-e egyedul, hat nem tudom.

(#6) szebe

szebe
(őstag)

Gondolkoztam hogy ki kéne próbálni, aztán ma feldobta az ingyenes próbahónapot :)
Kell egy kis idő neki, amíg mindent megtalálok, de nálam egyelőre annyival nyer a Spotify ellen, hogy az összes YT tartalom hallgatható rajta. Spotify-on meg (sajnos) annyira nem elterjedtek a live set-ek.

Viszont egy picit késtek, aki tele van saját lejátszási listákkal más app-ban, az nem biztos, hogy váltani fog. (Vagy esetleg megoldják valahogy a konvertálást)

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#7) HungaryPig válasza Chaser (#4) üzenetére

HungaryPig
(kvázi-tag)

Most is lehet hallgatni, yt vanced. :))

“There's nothing more permanent than a temporary fix.“

(#8) Csapoati válasza Chaser (#4) üzenetére

Csapoati
(PH! nagyúr)

Vagy OGYoutube-ot.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#9) RaidenZz

RaidenZz
(újonc)

Teljesen értelmetlen ezért pénzt kidobni szerintem. YT Vanced-el szintén reklámmentesen és háttérben futtathatóak a zenék, videók a letöltésre pedig bármelyik google-be bepötyögött mezei konvertáló tökéletes. :U

(#10) Chaser válasza HungaryPig (#7) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Nalam az nem mukodott jol

Csapoati
Azt meg nem ismerem ( :
Ajanlottak tobbet, mindnek volt nyugje, valamikor iden tavaszig mukodott a desktop verzios futtatas hatterben, yt kliens nelkul, utana nem tudom mi tortent, de mar szerencsere nincs szuksegem a yt-ra igy, akkor olyan melot csinaltam kellett valami pruntyogni'
Nem mondom, 1-2e-ert megvennem tenyleg, de havonta sokkkkk, plane h ennek alapnak kellene lennie, nem extranak, legalabbis sztem

(#11) looser

looser
(őstag)

Így egyébként jobb minőségű a zene? Pl. nagyobb bitráta? Amiket eddig próbáltam letölteni (FHD video alappal) azok 128-192Kbps-ek voltak (ogg, aac).

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#12) SUPREME7 válasza looser (#11) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Amik fent vannak a Play musicon azok jó minőségűek, amik "videóként" vannak fent, azok a youtube minőség. (A korábban videóként lejátszott zenéket amik a play musicon elérhetőek, automatikusan a play music verzióban adja be - bár azt nem tudom, hogy a feltöltőnek kell valahogy a videóban beállítani, vagy automatikusan cseréli az algoritmus, de eddig 99%-ban működött azokkal a zenékkel amiket hallgatok )

[ Szerkesztve ]

(#13) gery2123

gery2123
(PH! addikt)

Én személy szerint nagyon ürülök neki, hogy nálunk is van végre. Így a Spotify családi csomag áráért kapok Play Music+YouTube music+ reklámmentes YouTube.
Értem azokat is akik megoldják máshogy és más külső forrásból szerzett appokkal, de szerintem ennyit nagyon megér ha az ember csak használni akarja és kész.

-- PSN_ID: GerY2123

(#14) szebe

szebe
(őstag)

A 3rd party app-osok azt hagyják ki az egyenletből, hogy a YT tartalom mellett kapsz egy (közel? teljesen?) akkora zenei kínálatot, mint bármelyik másik zenei streaming szolgáltatás esetében.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#15) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Youtube Music és Spotify kínálata között mekkora az átfedés/különbség? Most nem előadóspecifikusan, hanem úgy arányaiban melyiknek lehet nagyobb a kínálata? Most hogy a youtube is benne van, gondolom az extrémebb/különlegesebb dolgok inkább megtalálhatók lesznek a googlenál? Nem zavarja össze a sok feltöltött szemét?

A Spotis listákat lehet normálisan (third party appok nélkül, azokat megtalátam) bármilyen módon migrálni G Musicba?

Én pont nem vagyok ilyen youtube-ról zenélős, mondjuk 90%-ban elégedett vagyok a Spotival, de van egy 10% ami miatt fel kell másznom yt-ra ha hallgatni akarom, viszont azt sem akarom hogy másik 10%-ot cserébe elveszítsek ha esetleg átmennék hozzájuk.

[ Szerkesztve ]

Eladó Nikon 50 1.8 / Eladó Moto G5 (3GB) || "nemhoror áron" ©

(#16) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(őstag)

Nekem úgy dereng, hogy a google előtt nem igazán volt reklám, de még pár éve is csak a videók elején, most meg egy 12 perces videóban 5 reklám volt. Most meg örülünk annak, hogy fizethetünk azért, hogy ez ne legyen. Hogy tőlem egy büdös kanyit sem fog kapni ez a mocsok cég, az biztos.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#17) SUPREME7 válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Kicsit gondolj bele mennyi videót töltenek fel az emberek akár 1 perc alatt, mekkora költség lehet ennek az egésznek a fenntartása még a google-nek is.

Ez 2015-ös kép, azóta valószínűleg akár meg is többszöröződhetett. Nincs olyan platform a neten ami ne a reklámokból élne, ha nem fizetős szolgáltatás. Ha lelőnék a youtube-ot mert fenntarthatatlan, akkor bezzeg lázadnál :)

(#18) UnA válasza SUPREME7 (#17) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Ez egy elég korrekt leírás, és még valamit tudni kell Geri bátyó: a Youtube klasszikus startup stílusú cég volt, a növekedésre hajtottak, de fenntartható üzleti modell nélkül. Ez be is jött nekik, mert megvásárolta a Google, így már nekik nem kellett ezen tovább gondolkozni...

(#19) Geri Bátyó válasza SUPREME7 (#17) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

+ UnA
Alapvetően nem a reklámmal van bajom, hanem azzal, hogy 2 percenként megszakítják a videót. Ezzel sehol máshol nem találkoztam még.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#20) Geri Bátyó válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Mondjuk jelenleg a reklámoknál jobban zavar, hogy elba... a teljes képernyős megjelenítést.

Edge alatt pont így néz ki (ez Firefox), de "meglepő módon" a chrome az jó. :W

[ Szerkesztve ]

(#21) Silenc3Hun válasza Geri Bátyó (#20) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Alapvetően az egész YT szar Chrome-on kívül mindenen, mert egy deprecated Shadow DOM API-t használtak az oldalon, amit a Chrome-on kívül semmi nem támogat. Ezért lassú kb az összes böngészőn, ami nem Blink alapú... :W

(#22) SUPREME7 válasza Geri Bátyó (#19) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Azért ez költői túlzás, többnyire a 20perc alatti videókban nincs reklám, max az elején egy 5 másodperc múlva elnyomható, ennél hosszabbakban kb 20percenként. Ez szerintem max akkor zavaró, ha zenei mixet hallgatsz. Ha zenei lejátszási listát hallgatsz, akkor se tesz be minden zene után reklámot, de persze 2-3 számonként is zavaró lehet, főleg ha valami hosszabb és nem tudod elnyomni mert nem vagy a telefon közelében. De ugye a youtube nem is erre lett kitalálva, csak igény lett erre is, ezért is jó ez az előfizetés. De nem akarok senkit meggyőzni, nem ez volt a bejegyzés célja, csak szerintem jóféle lett.

(#23) Chaser válasza Geri Bátyó (#16) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

az sztem is nagyon zavaró, nem is tudom h gondolják, rakjanak be az elejére ha akarnak, de h a video közben? szerencsére winen szépen megoldja adblocker, ha ilyen kotsogok', akkor menjenek a csába'
tegnap néztem egy standupot, olyan géprről amin nem volt adblocker, hát abba a kemény 45-50 percbe legalább 3x, de inkább 4x beletolt valami reklámot

szerk:
SUPREME7
sztem meg bármit nézel/hallgatsz, zavaró, engem biztos zavar

[ Szerkesztve ]

(#24) gulupeti

gulupeti
(fanatikus tag)

Google Play Music, majd pedig Spotify után tegnap én is váltottam a Youtube Musicra. 1 nap használat után nagyon elégedett vagyok. Havi 1790 Ft-ot mindenképpen megér így az egész, hogy még reklámok sincsenek.
Play Musiccal a kínálat volt a bajom, Spotifynak pedig jócskán trutymó véleményem szerint a minősége, még "rendkívüli" :D módban is. Youtube music normál minőségben körberöhögi azt.
Amit hiányolok:
A mentett albumokat miért nem lehet valamiféle szisztéma vagy legalább abc sorrendben rendezni? Ahogy hozzáadtam őket, úgy vannak. Ezt még nem jelezte nekik több még egy év után sem senki? :U

Egyébként nem értem az embereket, több fórumon is azt látom, hogy mindenki hőbörög, hogy fizetni kell valamiért. Miért hiszik azt sokan, hogy minden ingyen van? Sok a havi 1500-1800 Ft egy ilyen szuper szolgáltatásért, de a napi 1-2 doboz cigarettára vagy akármilyen hülyeségre nem sokallnak akár napi 1500-3000 Ft-ot sem? Ez számomra érthetetlen. :)

(#25) Eastman

Eastman
(őstag)
LOGOUT blog (1)

NewPipe. Miért kanyarodnék vissza? :U :D

(#26) Warck válasza gulupeti (#24) üzenetére

Warck
(tag)

Én is tegnap óta, barátkozok vele! És azt kell mondjam, hogy a spotify, elvérzet a küzdelembe! És ahogy látom más is így látja! Kár, hogy a spotify nem használta ki az előnyét. Hogy is mondják éljen az Új király!

(#27) Geri Bátyó válasza SUPREME7 (#22) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Nem költői túlzás. A kb. 12 perces videóban 5 reklám volt, plusz az elején, meg a végén. És ez nem az első eset. Az utóbbi időben rendszeresen előfordul. Nem mindig, de nagyjából fele esetben.

Ma egy 4 perces zene reklámmal kezdődött és 30mp-nél megszakították egy reklámmal. Más kérdés, hogy 3 másiknál nem volt semmi reklám.

(#23) Chaser Én eddig nem használtam adblockert, de ha ez segít, akkor fogok.

[ Szerkesztve ]

(#28) DJGABI válasza Eastman (#25) üzenetére

DJGABI
(PH! addikt)

YouTube Vanced aztán akkor az összes alternatíva le lett írva ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#29) azbest válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

Én is gondolkodás nélkül váltottam a play music 1490-es csomagjáról a yotube premium 1790-esére. A play és google music mostmár úgyis együtt jár, mindkettő előrhető bármelyikük előfizetésével. Majd ha a youtube music fejlettségi szintje eléri a play musicét, akkor az utóbbit megszüntetik.

Plusz 300-at simán megér, hogy reklámmentes legyen. Azt nem értem, hogy a ph lapcsaládban ez hogy nem ért meg egy hírt sem. Amikor a reklámok kapcsán változás van, azt lehozzák, de ezt, hogy elindult végre az előfizetés, ez úgy tűnik nem érdekes hír.

Meg van ilyen youtube originals rész is, ahol kifejezetten a platformra gyártott sorozatok és filmek is vannak.

Egy hibát találtam eddig, bár máskor is voltak lemaradások azon a platformon: a smart tv webes felületen nem kapcsolja össze a fiókommal a prémium tagságot. Az ugyanígy kinéző, de androidtv natív appban nem láttam azóta reklámot, de a webesen igen. Firetv stick-kel használom a webeset.

Abból van a kavar, hogy youtube-on belül két fiókom is lett az idők során, ahogy a szolgáltatások változtak. Van a sima email-es és van a "márkafiók". És pechemre a márkafiókos alatt van minden feliratkozásom. De a webes smarttv csak a sima fiók alatt ismeri a premiumot. Pécén persze rendesen kezeli mindkettő alatt. Na de majd kitalálok valamit, hogy lehetne a legkevesebb szívással átmozgatni vagy összevonni. Vagy idővel javítják ott is.

(#27) Geri Bátyó
a reklámokat a feltötő állítja be. Ha pár percenként van, akkor azért, mert a feltöltő így akar pénzt szerezni. Jellemzően az ilyen ál-ismeretterjesztő összeállítások ilyenek. Sokszor mások videóiból összelopott tartalommal és nem teljesen igaz szenzációk terjesztésével. Szóval azzal, hogy kinek és milyen tartalmát nézed tudsz szavazni, hogy mennyi reklám legyen. Vagy ha ragaszkodsz a trash tartalomhoz, akkor előfizethetsz és nem zavarnak a reklámok a szenzációk közben.

[ Szerkesztve ]

(#30) Geri Bátyó válasza azbest (#29) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Amit néztem az nem összelopott tartalom, hanem teljesen saját és nagyon igényes.

(#31) UnA válasza Geri Bátyó (#30) üzenetére

UnA
(Korrektor)

Akkor erre nem figyelt a feltöltő. :N

Szoktam 2 órás műsorokat is hallgatni teljesen reklám nélkül is a Youtube-on.

(#32) Chaser válasza Geri Bátyó (#27) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

persze h segít, ezeréve' nem látok reklámot yt-on a saját gépeimen:) le is döbbenek mikor olyan gép elé kell ülni ahol nincs fenn vmilyen értelmes adblock sw és reklám reklám hátán

(#33) Geri Bátyó válasza UnA (#31) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Lehet, hogy tényleg csak nem figyeltek. Most láttam, hogy van saját oldaluk is és ott nem volt reklám.

(#32) Chaser Jóvanna! Nem kell lebaltázni! Eddig nem éreztem szükségét. :P

(#34) Chaser válasza Geri Bátyó (#33) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

nem baltázás volt, tény, meglep h valaki itt még nem tud róla:) talán adblock plut használom rá, de fenn van az adguard, ghostery, és yblock origin, ők így négyen kb minden oldalon rendet tartanak
yt-hez meg jó dolog a magic action for yt alkalmazás

(#35) Geri Bátyó válasza Chaser (#34) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)

Eddig tényleg nem volt fontos. Most meg jó megnézem, amiket írtál. :K

(#36) Silenc3Hun válasza Chaser (#34) üzenetére

Silenc3Hun
(őstag)

Ghostery helyett nézd meg a Privacy Badger-t. Nincs bja a Ghosteryvel sem, csak a Privacy Badger-t én megbízhatóbbnak itéltem meg.

(#37) Geri Bátyó

Geri Bátyó
(őstag)

Bakker, ha ez igaz akkor végképp meg van a véleményem a gugliról.

(#38) tuki2200 válasza Geri Bátyó (#37) üzenetére

tuki2200
(senior tag)

Pedig érthető lépés, kereskedelmi háborúban állnak, a Huawei pedig annyira pártközeli mint Mészáros Lőri. A Xiaomit nem bántják mert nem épít telekommunikációs hálózatokat, de az USA nem hagyhatja, hogy egy kvázi ellenséges nagyhatalom házi cége építse ki az 5G hálózatot a világon.

(#39) Chaser válasza Silenc3Hun (#36) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

:R

(#40) azbest válasza Geri Bátyó (#37) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

Tudod a törvényeket be kell tartani. Nincs választás, ha állami tiltólistára tették náluk a céget. Nem tehetnek fel Trump filtert a googlira, mert nem akarják betartani az idóta szabályokat :)

Egyébként, ha jól értem, akkor ez majd a későbbi készülékeket érintheti, nem pedig azonnali hatályú szolgáltatásblokkolás. Na az lenne a durva.

(#41) doeeg

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

Gondoltam, próbáljuk ki ezt a csodát, mert miért ne. Rákerestem az egyik kedvenc előadómra (5FDP), azért meglepett volna ha nincsenek fent. De ezután kb. 30 másodperc kellett hogy totál leírjam ezt az egészet (de szóljatok ha valamit rosszul csináltam).

Kiválasztottam a keresésben hogy Albumok. A keresési lista rendezése kb. tök random, és még évszám szerint sincsenek sorba rakva (nincs is kiírva a lista nézetben a kiadás éve), nincs kiírva hogy hány szám van rajtuk, és simán közé vannak keverve az előadótól független válogatásalbumok (amiket mondjuk most pont tudtam hogy melyik-melyik, de ha egy tök ismeretlen előadót keresek, hogy különböztetem meg őket?)

Azért tovább nyomkodtam, nehogy én legyek a hülye, pl. az előadó saját oldalán már jobb a helyzet a listázással, ez OK.

Na mindegy, rányomok az első albumra.

OK, nem tudom hogy én mit vártam, YouTube az alkalmazás neve - de hogy konkrétan egy videót indít el (adatforgalom rulez!) WTF???

Ja, és ugye hiába az előadó egy konkrét albumát választottam ki, valami random, szutyok minőségű pixeles élő videót rakott be, nem a stúdiófelvételt.

Én nagyon háklis vagyok az első benyomásokra, a Spotin meg tudtak fogni, kb. azonnal elő is fizettem, ez már nagyon sok éve volt. De itt kb. ennyivel el tudták venni a kedvem az egésztől.

[ Szerkesztve ]

(#42) SUPREME7 válasza doeeg (#41) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Ha jól sejtem, a sima youtube appban nézted, az nincs kihegyezve a zenei részre, csak nyomokban. Töltsd le a YouTube Music appot (vagy desktopon a music youtube.com) Ez se 100%-os egyelőre, de biztos, hogy a visszajelzések alapján reszelni fogják. A music appban be lehet állítani, hogy, ha videót nézel annak csak a hangját streamelje.

[ Szerkesztve ]

(#43) doeeg válasza SUPREME7 (#42) üzenetére

doeeg
(senior tag)
LOGOUT blog

YT Music a szép neve amit kiír az ikon alá, stimmel, nyilván nem a sima youtube-ot próbálom :)

Viszont nem látok video mode/audio mode opciót (azóta már a premium free trialt tolom, tehát az se lehet indok hogy nem "fizettem elő"). És szintén nem segített a premium azon se hogy a stúdióalbumon lévő track helyett még mindig egy szutyok koncertfelvételt játszik le. Szerintem visszatérek erre pár év múlva :) Mint mondtam, az első benyomással elásta magát.

Ettől még lehet jó, én amúgy sem a célközönség vagyok (szinte soha az életben nem hallgattam zenét YT-ról, csak az említett (többnyire extrém vagy live) 10%, amikor olyan kedvem volt hogy máshol nem elérhető dolgokat hallgassak).

[ Szerkesztve ]

(#44) azbest válasza doeeg (#43) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

Nem tudom, hogy jutottál oda, nekem külön videók rész alatt vannak a videók... akár albumborító, akár videó van felül, van egy kis kapcsoló arra, hogy csak hang legyen-e

egyébként a youtube musichoz jár a play music is, szóval ott is érdemes nézned a kínálatot, mert nem feltétlen egyezik. 8 vs 18 a play javár. hm bára yt music kislemezként listáz 10-et, de mintha akkor is más lenne az összetétel, bár úgy már 18-18

[ Szerkesztve ]

(#45) Chalez

Chalez
(senior tag)

Az hogy lehet, hogy 3590ft öcsémnek a YouTube Premium családi csomag? :U

troll off

(#46) azbest válasza Chalez (#45) üzenetére

azbest
(PH! félisten)

mi van a paid membership oldalon? [link]

[ Szerkesztve ]

(#47) Chalez válasza azbest (#46) üzenetére

Chalez
(senior tag)

Itt a bizonyíték :F

[ Szerkesztve ]

troll off

(#48) SUPREME7 válasza Chalez (#47) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

"az iTunes szolgáltatáson keresztül számlázva". Lehet Apple-nél drágább :)

(#49) SUPREME7 válasza Chalez (#47) üzenetére

SUPREME7
(őstag)
LOGOUT blog

Lehet, hogy ezért.

https://origo.hu/gazdasag/20190108-a-fejlesztoknek-nem-tetszik-az-apple-30-szazalekos-jutaleka.html

Az apple 30%-ot lenyúl az ilyen in-app-purchase tranzakciókból, gondolom ezért a google eleve ezzel növelt összeget fizettet.

Szerintem törölje az előfizetést, és desktopon a YouTube oldalán fizessen elő.

[ Szerkesztve ]

(#50) Chalez válasza SUPREME7 (#49) üzenetére

Chalez
(senior tag)

Én is erre gondoltam először, de csak mint poén :DDD Aztán lehet mégsem az :( Hát azt a 900 ft-ot tuti nem fogjuk az almásoknak adni / hó

[ Szerkesztve ]

troll off

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.