Hirdetés
- Projektor topic
- Melyik tápegységet vegyem?
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Kompakt vízhűtés
- Nekiment a MacBook Neónak az AMD
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Leégett egy leégés ellen tervezett ROG Equalizer
- Gaming notebook topik
- 35 millió forintos géppel értelmezné újra a PC-t az NVIDIA az ASUS jóvoltából
- Milyen egeret válasszak?
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Indiant
addikt
-
KisDre
senior tag
amúgy miért nem a 30MX-ből csináltak BT-t akkor már, ami összecsukható? bluetooth szerintem jobban passzolna ahhoz
-
Shyciii
veterán
Persze, nincs ezzel gond, nyilván mindenki mást-mást kedvel egy adott fejhallgatóban. Az árat figyelembe véve ettől még lehet, hogy sok embernek fog tetszeni a hangja. Én pl. nagyon szeretem a HD 25-1 II-nek a hangját. Kb. elektronikus zenéhez nem nagyon találsz jobbat. Igaz, kinézetre full fapad, és sokan nem szeretik a supraaurális megoldást, de olyan komoly, ütős mélyeket még más fejhallgatónál nem hallottam, mint annál. Nagyjából vissza képes adni azt, amit egy fesztiválon hallanál. Nem véletlenül gyártják kisebb-nagyobb változtatásokkal már több, mint 30 éve! De a fejhallgatós topikban van olyan, aki kifejezetten utálja, mert az ő ízléséhez, az ő általa hallgatott zenékhez egyszerűen nem való.
Tehát, a címben szereplő fejesnek ettől még lehet sokak számára szerethető hangja, csak sosem lesz belőle egy Sony MDR-7506, Beyerdynamic DT 100 vagy AKG K 240 Studio...Az a baj, hogy amit ütős mélyeknek nevezel a Sennheiser HD25-ös kapcsán, az egy mesterkélt mély, aminek semmi köze az eredeti hangzáshoz. Csodák nincsenek. Abból a kicsi "semmiből" igazi basszus, sub basszus meg pláne nem jöhet ki.
-
niof
veterán
Persze, nincs ezzel gond, nyilván mindenki mást-mást kedvel egy adott fejhallgatóban. Az árat figyelembe véve ettől még lehet, hogy sok embernek fog tetszeni a hangja. Én pl. nagyon szeretem a HD 25-1 II-nek a hangját. Kb. elektronikus zenéhez nem nagyon találsz jobbat. Igaz, kinézetre full fapad, és sokan nem szeretik a supraaurális megoldást, de olyan komoly, ütős mélyeket még más fejhallgatónál nem hallottam, mint annál. Nagyjából vissza képes adni azt, amit egy fesztiválon hallanál. Nem véletlenül gyártják kisebb-nagyobb változtatásokkal már több, mint 30 éve! De a fejhallgatós topikban van olyan, aki kifejezetten utálja, mert az ő ízléséhez, az ő általa hallgatott zenékhez egyszerűen nem való.
Tehát, a címben szereplő fejesnek ettől még lehet sokak számára szerethető hangja, csak sosem lesz belőle egy Sony MDR-7506, Beyerdynamic DT 100 vagy AKG K 240 Studio... -
#95462144
törölt tag
Aha, persze. M40X. M50X. Kb. le sem tagadhatnák a rokoni kapcsolatot. Általában az M50X-et mélyben súlyosabbnak mondják, ahogy a grafikon is mutatja. "Semlegesebb" (nem az) az M40X. De az anyaghasználatuk valóban ótvar, soknak tört a pántja egy időben, nem tudom, hogy ezt esetleg orvosolták e már...
Igen pontosan azért írtam, hogy tolja, mert az nem mindegy milyen dinamikával vagy latencyvel teszi. De persze ki mire használja zenére számomra sosem volt etalon és célezköznek tartom.
-
viragdani01
HÁZIGAZDA
Nem lett volna túlzás, hanem az lett volna reális. Bár marketing szempontjából tök mindegy, mert azon a néhány 100000 emberen kívül, aki már jártak komoly stúdióban, az embereknek fogalmuk nincs, hogy az milyen. Így ha meghallgatják, és van aki elhiszi, majd esetleg valamikor betéved egy stúdióba, és rájön, hogy át lett verve, akár be is perelhetné a céget, szándékos megtévesztés miatt. Na ennek kb. pont annyi az esélye, mint hogy ez a retek "stúdió hangzást" biztosít majd...

Hozzátettem, köszi!
-
niof
veterán
Pont az a baj a megfogalmazással, illetve az állítással, hogy egy olyan kategóriába tolja az eszközt a marketing, aminek biztos, hogy nem felel meg. Az, hogy hogyan szól valójában, azt csak az tudja, aki hallotta. Ettől függetlenül lehet neked tetsző, itt csak ezzel a stúdió dologgal van probléma.
-
ThorsHUN
őstag
Az árkategóriához képest is "szar"?
-
niof
veterán
Az M40x arra alkalmatlan az 50-es széria semlegesebb hangzást nyújt és nem tolja a mélyet maga előtt. Persze ki mire használja. Az ATH anyaghasználatban hulladék ráadásul az összes és nem is túl kényelmes az M széria. Van itthon gyorskötözővel meghekkelt példányom. De hangzásra viszonylag rendben van külső felvételekre nagyon jók. Ezért is van nálam használatban mindezek ellenére.
Aha, persze. M40X. M50X. Kb. le sem tagadhatnák a rokoni kapcsolatot. Általában az M50X-et mélyben súlyosabbnak mondják, ahogy a grafikon is mutatja. "Semlegesebb" (nem az) az M40X. De az anyaghasználatuk valóban ótvar, soknak tört a pántja egy időben, nem tudom, hogy ezt esetleg orvosolták e már...
-
niof
veterán
Igyekeztem kiemelni, hogy ez a gyártói ígéret, de idézőjelekbe rakni túlzásnak éreztem volna.

Nem lett volna túlzás, hanem az lett volna reális. Bár marketing szempontjából tök mindegy, mert azon a néhány 100000 emberen kívül, aki már jártak komoly stúdióban, az embereknek fogalmuk nincs, hogy az milyen. Így ha meghallgatják, és van aki elhiszi, majd esetleg valamikor betéved egy stúdióba, és rájön, hogy át lett verve, akár be is perelhetné a céget, szándékos megtévesztés miatt. Na ennek kb. pont annyi az esélye, mint hogy ez a retek "stúdió hangzást" biztosít majd...

-
bLaCkDoGoNe
veterán
Finomítottam a címen, nem volt cél clickbaitelni.

-
viragdani01
HÁZIGAZDA
Hűha, azt hittem a kattintásvadász címek az IT cafén mennek.
Finomítottam a címen, nem volt cél clickbaitelni.
-
Brndtt00
tag
Az M40x arra alkalmatlan az 50-es széria semlegesebb hangzást nyújt és nem tolja a mélyet maga előtt. Persze ki mire használja. Az ATH anyaghasználatban hulladék ráadásul az összes és nem is túl kényelmes az M széria. Van itthon gyorskötözővel meghekkelt példányom. De hangzásra viszonylag rendben van külső felvételekre nagyon jók. Ezért is van nálam használatban mindezek ellenére.
Van az is, meg kis ideig volt a BT változat, de végül azt eladtam. M50x nálam HM5 párnával egész jó. De nekem az is kicsit basszusos, nem túlzottan, de több mint amit szeretek. De studio munkára a szériából valószínűleg tényleg az a legjobb. De az M60X/M70X-et nem hallottam még.
-
#95462144
törölt tag
Van jópár AT fejhallgatóm , köztük m20x is, nyilván ha tök ugyanaz a BT változat mint a sima, akkor vezetéken tudhatja, de akkor már veszek egy vezetékes m20x-et olcsóbban

Szerintem stúdióba jobb lehet az M40x amúgy.
M20x-nek van egy kis dip a magas tartományában, az m40x-nek meg kicsit emelt a mélytartománya. Innentől meg szerintem egyéni preferencia kinek melyik.Gyári párnával nekem az összes Mx0X szériás AT kényelmetlen
nem is használom őket gyakranAz M40x arra alkalmatlan az 50-es széria semlegesebb hangzást nyújt és nem tolja a mélyet maga előtt. Persze ki mire használja. Az ATH anyaghasználatban hulladék ráadásul az összes és nem is túl kényelmes az M széria. Van itthon gyorskötözővel meghekkelt példányom. De hangzásra viszonylag rendben van külső felvételekre nagyon jók. Ezért is van nálam használatban mindezek ellenére.
-
Brndtt00
tag
Van jópár AT fejhallgatóm , köztük m20x is, nyilván ha tök ugyanaz a BT változat mint a sima, akkor vezetéken tudhatja, de akkor már veszek egy vezetékes m20x-et olcsóbban

Szerintem stúdióba jobb lehet az M40x amúgy.
M20x-nek van egy kis dip a magas tartományában, az m40x-nek meg kicsit emelt a mélytartománya. Innentől meg szerintem egyéni preferencia kinek melyik.Gyári párnával nekem az összes Mx0X szériás AT kényelmetlen
nem is használom őket gyakran -
Brndtt00
tag
Igyekeztem kiemelni, hogy ez a gyártói ígéret, de idézőjelekbe rakni túlzásnak éreztem volna.

Persze, nem is neked szólt :) inkább a gyártónak
Shame on them, hogy nem olvassák az MA-t.Ígérni én is tudok bármit
-
#95462144
törölt tag
-
bLaCkDoGoNe
veterán
Hűha, azt hittem a kattintásvadász címek az IT cafén mennek.
-
viragdani01
HÁZIGAZDA
-
Brndtt00
tag
Stúdióminőség
SBC/AAC
Válassz egyet
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Hirdetés
- Apple iPhone 17 Pro Max (2025) 256GB Cosmic Orange karcmentes állapotú 100% akku 43 ciklus
- Apple iPhone 13 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- 0PERCES BOSE QuietComfort Ultra Headphones, zajszűrős, Bluetooth fejhallgató!
- Konzol felvásárlás!! Xbox Series S, Xbox Serries X
- ASUS XG-C100C V2 10G 10Gbps PCI-E Adapter!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest



nem is használom őket gyakran

