Hirdetés

2019. február 23., szombat

(#1) vicze1

vicze1
(PH! nagyúr)

Hm, az egér 1:1-ben MX Anywhere 2, még a funkciók is ugyanazok.

"tasztatúra" :U Lassan nincs értelme elolvasni a cikkeket.

[ Szerkesztve ]

(#2) Solten

Solten
(őstag)

Csinos. Az ara mar nem annyira.

Saor Alba

(#3) Sefter

Sefter
(PH! kedvence)

Gondolom ez se lesz magyar kiosztással...nagyon leszoktak erről a minőségibb daraboknál a gyártók.. :(

Psn ID: sefter_hun

(#4) nyunyu

nyunyu
(PH! félisten)

Jéé, elrontották a numpad feliratozását.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#5) d@vee válasza Sefter (#3) üzenetére

d@vee
(fanatikus tag)

Magyarország nem épp célország a csöves bérezéseivel és az 1500 HUF-os Genius billentyű huszáraival. Azért, hogy megvegyék it 100-an, nem fognak külön magyar kiosztásút gyártatni. Meg lehet őket érteni. Amúgy ha sokat gépezel, valszeg tudsz vakon gépelni, tehát felesleges a magyar kiosztás.

[ Szerkesztve ]

"Kétségtelen, hogy kemény vagy. Amikor leérsz a terembe, megdöglenek a kismacskák és vér folyik a falból akkor is, ha lány vagy. Az edzést pedig nem neked kell bírni, hanem a gépeknek"

(#6) Televan válasza vicze1 (#1) üzenetére

Televan
(PH! kedvence)

Legalább fejlődik a szókincsetek. Billentyűzet,klaviatúra,tasztatúra.Mind a három szerepel a cikkbe. ;]

Én piros feketét vásárolnék magyar kiosztással,de kevés van mechanikusba,számomra megfelelő áron. Ennek sem tetszik a színe és az ára sem jó nekem,főleg hogy az egér nem is kellene.

Pénzt vennék áron alul, sürgősen!

(#7) Synthwave válasza vicze1 (#1) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Még a végén új szavakat kellene megtanulni?

;]

:P

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#8) DeFranco válasza Synthwave (#7) üzenetére

DeFranco
(PH! nagyúr)

szerintem ez már egész jó. alakul.

(#9) Akula válasza d@vee (#5) üzenetére

Akula
(senior tag)

Pofon egyszerű: el kell kezdeni itthon gyártani jó minőségű mechanikus billentyűzetet. Ha csak fele áron adod, máris van rá vevőkör. Igaz, hogy akkor nincs rajta 200% haszon, de nem is kell rá a cherry felirat.

[ Szerkesztve ]

élj a mának, YOLO!

(#10) twollah1976

twollah1976
(őstag)
LOGOUT blog

Mennyire megbizhatoak ezek a Cherry kiegeszitok?

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#11) zetor2000 válasza d@vee (#5) üzenetére

zetor2000
(fanatikus tag)

Nem is lenne baj, ha UK angol kiosztás lenne, mert akkor van hely a hosszú í-nek. De az US angol klavin ez a gomb általában lemarad, így sz*pós a hosszú í. Kicsinek még csak-csak jó a jobb alt+j, de a nagyot macerás írni, és néha kell.

A képen pont UK angol van... :) Na, ez esélyes a vételre.

[ Szerkesztve ]

Angolórákat adok-veszek...

(#12) d@vee válasza zetor2000 (#11) üzenetére

d@vee
(fanatikus tag)

Néztem is, hogy te miről beszélsz? ;]

"Kétségtelen, hogy kemény vagy. Amikor leérsz a terembe, megdöglenek a kismacskák és vér folyik a falból akkor is, ha lány vagy. Az edzést pedig nem neked kell bírni, hanem a gépeknek"

(#13) Amerigo57 válasza Akula (#9) üzenetére

Amerigo57
(tag)

+1 :K

(#14) vicze1 válasza Synthwave (#7) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Az hogy egy német szót leírunk magyarul, nem lesz új. Pont mint a csodás vincseszter... Remélem majd ezt is használod.

[ Szerkesztve ]

(#15) wolfman

wolfman
(PH! kedvence)

Jó lenne ez már nekem csak a bill, de magyar kiosztással. Esetleg nem lenne muszáj SLIM verzió sem.

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#16) nyunyu válasza zetor2000 (#11) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

Milyen UK kiosztásról hadováltok itt?

Ezen a billzeten csak 61 kupak egyezik az UK kiosztással, de az is azért ilyen sok, mert elbarmolták a numpad feliratozását, helyes numpaddal alig 48 lenne a közös.

[ Szerkesztve ]

(#17) Synthwave válasza vicze1 (#14) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Üdvözöllek a honosodott idegen szavak világában.

Szerinted amúgy hány szó ősmagyar gyökerű, amit (még csak nem is szakmai jellegű cikkben, hanem) a mindennapokban használsz?

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Synthwave válasza DeFranco (#8) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Csak még a szokásosnál is fáradtabb voltam. : D

(#19) vicze1 válasza nyunyu (#16) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

UK kiosztás = kétsoros nagy Enter.
US kiosztás = egy soros Enter
.
Azt nem tudom miért kellett egy Backspare a Numpadra, de ezt kivéve teljesen normál európai kiosztás.

(#20) Sefter válasza vicze1 (#19) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

Ne csak az Entert nézd...A cikkben német kiosztású a bill....erre utalt nyunyu

(#21) YADA válasza zetor2000 (#11) üzenetére

YADA
(lelkes újonc)

Ha az alt+j nem okoz megoldhatatlan gondot, akkor mennyivel macerasabb az alt+i?

(#22) jerry311

jerry311
(PH! nagyúr)

Inkább a bazári jelző jutott eszembe erről, nem a stílusos.

https://www.facebook.com/RailwayRelay/ - League of Legends: spambox

(#23) wildpig

wildpig
(tag)

Hát, tudom hogy ízlés kérdése... De nekem a fekete-arany kombinációról mindig az jut eszembe hogy vajon mikor kér egy cigit, vagy kimenőt.

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#24) Fuvaros válasza twollah1976 (#10) üzenetére

Fuvaros
(fanatikus tag)

Cherry névvel és billentyüzettel a 90-es években találkoztam, fehér színben és kis méretben, kb a nagy 60-70%-a volt. Kis méretű mini pc-khez volt. amik hálózatba voltak kötve. jó rég volt...

Nem fuvaros, ez csak megtévesztés...

(#25) Bodz válasza Synthwave (#17) üzenetére

Bodz
(Ármester)

Gondolom neked is feltűnt már, hogy elég sok cikked alatt kritizálják a stílust, szóhasználatot. Talán el kellene gondolkoznod, hogy valamit nem jól csinálsz, aztán változtatni, fejlődni. :)

[ Szerkesztve ]

Oyaide neo d+ Class S RCA & Audiofly AF100C füles eladó https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bodz/index.html

(#26) wildpig válasza Synthwave (#17) üzenetére

wildpig
(tag)

Nekem tetszenek a cikkeid. Nem az a karótnyelt és eröltetett okoskodás szagú lócitrom hangulata van. Pont a szavak széles használata miatt érdekesebb a számomra. Az, hogy ezt itt miért nem képesek befogadni, azt nem tudom. Egy olyan helyen ahol a szakkifejezések 90 százalékát az angol nyelvből vettük át. Lehet hogy a német nyelvvel van bajuk :DDD

Ne esküdözzél Istenre. Napi kapcsolatban vagyunk, és történetesen Ő mondta hogy kínozzalak meg.

(#27) nyunyu válasza Fuvaros (#24) üzenetére

nyunyu
(PH! félisten)

ML 4100-et még mindig gyártják., igaz ócóbb kupakokkal, mint régen.

(#28) Tsebacsi válasza wildpig (#26) üzenetére

Tsebacsi
(PH! kedvence)

+1
Bizonyos szavakon rugózni -amiket ugyanúgy szokás használni- csak lehet ők még nem találkoztak vele annyit, nem is tudom, olyan ősi... Nem írom le milyen szokás, tudjátok biztos :))

A cikk jó, a fanyalgók meg üssenek fel egy szinoníma szótárat.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat!

(#29) Badlof2k válasza wildpig (#26) üzenetére

Badlof2k
(fanatikus tag)

Dee eez szakmai oldal !!4!!4!4 hogy mer valaki igy irni !4! ;]

(#30) benedekco válasza Synthwave (#7) üzenetére

benedekco
(őstag)

Klimpírtábla?

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#31) fuze

fuze
(őstag)

Mi ez a rusnyaság az egér oldalán? Pedig az egész egy szép design lehetne.

Xiaomi Redmi Note 5 4/64

(#32) ROBOTER válasza Bodz (#25) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Láttam már tőle erőltetett szóhasználatot, de a "tasztatúra" szó az informatika őskorától létezik a magyar műszaki nyelvben, számos könyvben, felhasználói leírásban találkozhatsz vele a '70-es évektől. Mint a legtöbb műszaki kifejezésünk, ez is a németből jött.

Szóval ez most egy félrecsúszott műbalhé.

(#33) 5150

5150
(fanatikus tag)

A Cherry KXN3-8451 sem volt semmi '84-ben :)

[ Szerkesztve ]

"Aimbot trial is expired.."

(#34) Jim Tonic válasza vicze1 (#14) üzenetére

Jim Tonic
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mókás, hogy te osztod az észt, miközben az első mondatodnak kapásból nincs sok értelme, ill. a vesszőkkel is elég lazán bánsz:
Az, hogy egy német szót leírunk magyarul, nem lesz új. Pont, mint a csodás vincseszter... Remélem, majd ezt is használod.

Egyébiránt: [link]

[ Szerkesztve ]

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#35) Killer01

Killer01
(őstag)

Nekem tetszik, kár hogy nem világítanak a billentyűk.

(#36) Tal2

Tal2
(tag)

Nekem nem egyértelmű, vagy átsiklottam fölötte: van a billentyűzetnek háttérvilágítása?
Régóta keresek stílusosabb (semmiképp nem gémer :-) ) asztali billentyűzetet, aminek van világítása.

(#37) nexplo válasza vicze1 (#1) üzenetére

nexplo
(tag)

Pfff no comment :W minden cikkből tanulom az új szavakat :D
Nekem is ez jutott eszembe. Volt anno olyan egerem és szerettem :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#38) Killer01 válasza Tal2 (#36) üzenetére

Killer01
(őstag)

Ennek sajnos nincs. Nem tudom mi a kereted rá, Logitech K800 nagyon jó kis billentyűzet és szép. Nálam sajnos elhalálozott, most egy Cougar Vantar van helyette (nem kell megijedni a teszteknél látható szivárvány"hányástól", egyszínű módban egész korrekt).

(#39) nexplo válasza Tal2 (#36) üzenetére

nexplo
(tag)

Bármelyik gamer-t tudod normálisan használni, max nem kapcsolod be ezeket a csili vili világítás funkciókat. :U

(#40) Sefter válasza Tal2 (#36) üzenetére

Sefter
(PH! kedvence)

Magyar kiosztásút nem találtam én sem ezekkel a kritériumokkal... :(
Most egy microsoft designer keyboard-ot használok, lemondtam a billentyűzet világításról

(#41) Šolaire

Šolaire
(PH! addikt)

Jó cikk, olvasmányos. Nekem bejön a stílusod. Egy két ritkábban használt szó simán belefér. Legalább tanulunk.

“Praise The Sun” \[T]/

(#42) wolfman válasza Tal2 (#36) üzenetére

wolfman
(PH! kedvence)

Nekem van Revoltek LightBoard XL3. Kék/piros háttérfény, nekem bejött, csak már elkezdett kopni a felülete (2 éves körül van).

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#43) nexplo

nexplo
(tag)

Nekem Genesis THOR 300-as van. Sima fehér vagy kék fényre állítva. Imádom. Van egy két baja pl hangos és a kiosztása fura (megszokást igényel) de amúgy árban verhetetlen. 15-ért vettem ami RGB-s létére bomba ár.

(#44) Tal2 válasza Killer01 (#38) üzenetére

Tal2
(tag)

Köszönöm a tippet! :C :R

(#45) zetor2000 válasza YADA (#21) üzenetére

zetor2000
(fanatikus tag)

Dikk... ezt eddig nem ismertem :))

[ Szerkesztve ]

Angolórákat adok-veszek...

(#46) Synthwave válasza Bodz (#25) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Jellemzően ugyanaz a pár ember szokta csinálni a műbalhét, és ha már máson nem tudnak, egy szón rugóznak (a kedvencem - nem erre topikra vonatkozóan, hanem csak úgy általában -, amikor egy ilyen "vita" azzal ér véget, hogy valamilyen szótárt vagy Wikipédiát linkelek : D). Havansapkahanincsmindegynyuszimegraklak. Szerencsére az ellenkezőjével is találkozni.

(#47) nexplo válasza Synthwave (#46) üzenetére

nexplo
(tag)

Bocsáss meg de úgy érzem hogy ezt a szót: "Havansapkahanincsmindegynyuszimegraklak" hibásan egybe írtad. Csak jelzem ha esetleg véletlen lett volna :DDD :D
(viccel félretéve szerintem néhányan itt engedik ki a gőzt sajnos...)

(#48) quint válasza wildpig (#23) üzenetére

quint
(fanatikus tag)

Miért nem Senna?
[kép]

(#49) nexplo válasza quint (#48) üzenetére

nexplo
(tag)

Bizony :K
De rég is volt :U

(#50) vicze1 válasza ROBOTER (#32) üzenetére

vicze1
(PH! nagyúr)

Attól mert valamiért 50 éve valaki átírta a német szót egy szakkönyvben, nem lesz gyű de jó a használata. A szó maga pontosan ott is kéne maradjon azokban az 50 éves könyvekben, mert a mai nyelvben semmi helye, és nem a választékosságot mutatja, hanem inkább csak rettenetesen erőltetett, és hogy az illető a szinonima szótár listázásában jeleskedik leginkább.
Ahogy a gyújtófácska is kiment a közhasználatból úgy sok más szó is így járt, és semmi szükség rájuk.
Az a probléma, hogy én aki két mondatot nem képes értelmesen leírni, is észreveszi a problémákat, amit nem értek miért nem tűnik fel másnak.

Én egyszer jegyeztem meg és többet nem fogom, nyilván való hogy nem fog és nem akar semmilyen változtatást(ugyanazok kárognak úgyis majd megunják), ez van, egyéni szoc problémám.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.