Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Revlas

    újonc

    Sziasztok!

    Egy Lenovo V310 15ISK típusú laptoppal kapcsolatba szeretnék segítséget kérni.

    A laptop kb.2 hete vásároltam webáruházban(forgalmazótól,teljesen új). Eredetileg egy 1Terrás HDD volt benne és egy DDR4-es 4G-s(2133) Ram.
    Egy kis turbózás képpen vettem üzletben egy 250G-s SSD-t és még egy ugyanolyan spec.val rendelkező RAM-ot.A terv az volt, hogy a gyári 1T-s HDD helyére beteszem az SSD-t,
    és a HDD-t egy 4csatornás Kolink típusú beépítő keret segítségével az optikai meghajtó helyére teszem. A beépítés meg is történt még OS szüzen.
    Ezt követően baráti segítséggel felkerült a win10. Se a beépítéskor sem pedíg a telepítéskor nem adódott probléma. Majd miután örülhettem volna, hogy elkészült és jó, jelentkezett a következő

    HIBA: A laptop lecsukásakor, alvó mód, reset, kikapcsolás, a keretbe beépített HDD-t a win nem találja. A biosban ott van de akárhányszor resetelem a gépet pl. akkor a HDD elveszik(Biosban még marad).
    csak akkor jön vissza, ha kihúzom a keretet a helyéről és vissza (mechanikus reset).Ekkor újra felismeri mint tárolót.
    Amit próbáltam; a keret 4 csatornás (A B C D), egy az oldalán található switch segítségével lehet beállítani milyen típusú géphez használja az ember. Ez beállítva.
    A telepítéskor felismerte, formázva volt. Tettünk rá egy mappát is("hogy ne legyen üres), így se. Energiagazd. szempotból a winben megnézve.
    Kontakt hibára nem gyanakszok, mondván új minden, és a Bios is látja, és mechanikus reset után használható is.
    Minden drivere naprakész a legújabb.A keretet a HDD vel teszteltem egy másik gépben ahol hibátlanul működik.Visszatettem az eredeti DVD olvasót ami úgysztintén hibátlanul működött. Sata csatlakozó, alaplap hiba így kizárva. A keret "univerzális"nak mondható, lehet speciális Lenovo keret kell? Az üzletben megesküdtek rá, hogy nekik ez minden gépbe jó volt eddig.. Szoftveres a hiba? Bios beállítás? Vagy a win-ben bujkál valami rossz beállítás?

    Már benne van egy jópár forintom így is, nem szeretnék mégtöbbet beleölni.Előre is köszönöm a segítséget, az építő jellegű kommenteket,tapasztalatokat.
    Ha valamiről kép kell vagy pontosabb infó, szóljatok.
    (Hardveresen értem a dolgokat, de szoftveresen kicsit konyhaibb fogalmazást kérek, köszönöm)

Új hozzászólás Aktív témák