Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Skót

    aktív tag

    Sziasztok!

    A következő problémával fordulok hozzátok:
    Adott egy Lenovo z50-70-es gép és ennek a gyári 1tb-os vinyója. Még vásárláskor vettem és beleszereltettem egy 120gb-os samsung ssd-t és a vinyót eddig külső tárolóként használtam usb-s rack-ben.
    Most eljött az idő, hogy visszaköltözzön a gépbe, de egy beépítőkeretben tette meg mindezt. Friss OP rendszer (win7), minden szép és jó, mindaddig míg a laptop töltőről megy. Amint kihúzom a tápot az 1gbos vinyóm eltűnik a rendszerből és vissza sem jön, míg vissza nem dugom a tápot és újra nem indítok. Ez egy hordozható gép esetében elég bosszantó. Ha telepről működtetve indítom, kapcsolom be kikapcsolt állapotból a gépet, akkor sem látja.
    Próbáltam megnézni az energiagazdálkodásnál, hátha valami úgy volt állítva, hogy telepről való használatban kikapcsolja a vinyót vagy azt a sata csatlakozót vagy az odd-t (hátha mivel a helyén van még érvényes rá a beállítás), de semmi ilyesmire utalót nem találtam.
    Biosban sem látok olyan lehetőséget ami kifejezetten arra utalna, hogy energiatakarékosság miatt kikapcsolná a vinyót.
    Tud-e valaki erre a problémára megoldást? Milyen beállítást keressek és hol?

    "A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

Új hozzászólás Aktív témák