Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Spet

    addikt

    válasz aero. #18 üzenetére

    Srácok, egy ez egy névtelen fórum, így vagy elhiszitek a dolgot amit leír/megoszt az ember vagy nem, de elég sok minden megtörtént már a családban közlekedéssel kapcsolatosan:
    - majdnem két unokatestvérem maradt ott T kereszteződésben, mert oldalról telibe vágták őket a rallybajnok. Egyikük maradt csak életben, és szerencséjére nem maradt maradandó sérülése. Így a másik unokatestvéremet csak fényképen ismerem hiszen, amikor az eset történt, még pelenkában ismerkedtem a világgal. Hogy akkor ki volt a hibás azt már nem mondja meg senki.
    - régi 4-es főút (amikor még tényleg halálútnak nevezték a 90-es években), haladtunk lefele rokonokhoz. Lovas kocsi full sötétben úgy gondolta kivilágítás vagy bármi nemű dolog nélkül megfordul, mert eltévesztette az utat. Nem csak mi TC-tük le magunkat, hanem még egy szerencsétlen. Szerencsére zúzódásokkal üvegszilánk vágásokkal megúszta a család.
    - 3-4 éve jövünk fel Üllő előtt szintén 4-es fóúton, szemből előzés mondom biztos befér van elég hely neki, hát hogy ne kelljen út szélén maradni, szépen becsomagolva én tapostam a fékbe és húztam le magunkat az útról.

    És amikor szintén névtelen avatatok mögé búvó emberek kijelentenek olyanokat, úgy, hogy nem ismerik az embert (és abban az emberben felmegy a pumpa):

    Igen, még a leállósávban pár percre megállni is jobb döntés... - Testvérem jött hazafele, defektet kapott, kiállt a leálló sávba, nekiállt keresni a háromszöget etc. Ekkor kiállt mellé két motoros rendőr, kérdezték mit akar, mondták neki hagyja a háromszöget fenébe, úgy is ledönti a menetszél, szart sem ér. Kiálltak mögé, ameddig elvégezte a cserét, megköszönte nekik, és mindenki ment tovább.

    - Apámmal (később lejött ő is vonattal utánunk, megnézve az alkotást), testvéreimmel is beszéltem, és végül azt mondta mindenki, előfordul az ilyesmi de a lényeg, hogy nekünk nem lett bajunk. Igen, ez a lényeg, de nem, az ilyesmi nem fordul elő. Persze a család jót akar, de ennyivel elintézni ultragáz. Végül is akár súlyos sérülés is lehetett volna, vagy legrosszabb esetben halál.

    A leállósávban mellény nélkül kárt felmérni sem volt egy rózsás ötlet, máskor legyen rá 5 másodperced, hogy legalább a láthatóságit magadra rángatod. Emberek 99%-a, ha van a gépkocsiban, akkor a csomagtartóban tartja (kivétel ez alól a tehergépkocsis). Nekem meg meg kellet győződni, hogy a gépkocsi menetképes maradt-e vagy sem.

    önigazolás módban nyomod Utána néztem mit jelent az önigazolás.

    Az önigazolásnak két fő módszere van. Először is, amikor megpróbáljuk meggyőzni magunkat, érveket keresünk, illetve kreálunk amellett, hogy a dolgok tulajdonképpen rendben vannak. Például, ha bántottunk valakit, akkor előhúzzuk, hogy ő is bántott már másokat, így amit tettünk, az voltaképpen igazságszolgáltatás, igazából tehát indokolt volt, amit tettünk. Ez az úgynevezett külső igazolás.

    Másfelől, az ember arra is hajlamos, hogy megváltoztassa a hozzáállását, az ítéletét, az attitűdjét a szóban forgó dologgal kapcsolatban. Például elkezdhetünk pozitívabban viszonyulni az erőszakhoz, mondván, igaz, hogy fáj, de jót is tesz, megedzi azt, aki kapja, vagyis nem is olyan rossz az, amit tettünk. Ez a belső igazolás. A kétféle igazolást részletesen tárgyalom alább.

    Nem tudom többször leírtam, hogy elismertem hibáztam (hogy nem pihentem). Nem azt írtam le, hogy mindig ezt fogom megtenni, és milyen happy hypo dolog másokat veszélyeztetni, mert az rendben van.

    De semmi gond, valahogy mindenkiben benne van egy olyan dolog, hogy kiemel részleteket az elhangzottakból, és csak ahhoz ragaszkodik, így megváltoztatva/meggörbítve a hozzá tartozó témát.

    Emellett, csak ezzel jön, mint egy papagáj: rutin-rutin-rutin. Úgy látszik neki nem mondták soha, hogy a vezetést ne rutinból űzd, mert bármi megtörténhet (akár Pataki Attilát dobják ki az ufók a gépből eléd)

    Így visszatérve a dologra, illetve a bejegyzésben elhangzó mondatra: más kárából nem tanul az ember, akkor majd a sajátjából fog. Odafigyelek mi történik a környezetemben (legfőképpen a családdal), próbálok tanulságot levonni, hogy esetleg, ha valami hasonló történne, mit kellene/lehet tenni. Nem véletlenül mondja apám is, hogy T kereszteződésnél a legóvatosabban. Szar érzés vérrokon temetésén részt venni.

    [szerkazmus on] De, hogy megszerezzem a kellő rutint, így ezentúl kipróbálom az összes baleseti lehetőséget, és végül megnézem milyen a fekete zsák belülről [szarkazmus off]

    [ Szerkesztve ]

    Eladó Seiko 7016-5000 Seiko Monaco

Új hozzászólás Aktív témák