Hir​de​t​és​

2018. január 19., péntek

(#1) wiziloo

wiziloo
(tag)

És amit nem nagyon reklámoznak: A GH5-ben található IBIS-t kihagyták belőle.

(#2) CharlieDrop

CharlieDrop
(PH! addikt)

hjah, ára nem ismert, de ha abból indulunk ki, hogy az előd most olyan 600k, akkor ez milla felett lesz :S

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#3) total90 válasza wiziloo (#1) üzenetére

total90
(PH! kedvence)
LOGOUT blog

Ez most komoly?

Ha nincs jó, ló a szamár is. Képeim: 500px.com/abenteuR Videóim: tinyurl.com/yb2nk3e6 Instagram @abenteuerkanal

(#4) .OM. válasza wiziloo (#1) üzenetére

.OM.
(senior tag)

Találtam egy jó kis tesztet, ahol tökéletesen látszik, mi az oka.

ex .Oldman.

(#5) 80hun válasza CharlieDrop (#2) üzenetére

80hun
(őstag)

Miért ne lenne ismert? :)
Itt van. 800e lesz a teli ára.

(#6) ROBOTER

ROBOTER
(PH! addikt)

A dpreview-n kint van a laborteszt, persze csak fotóra. Nem látom, hogy mit kellene rajta látnom... de hogy a zaj "aránytalanul" csökkent volna felbontáshoz képest, azt nagyon nem látom. Biztos videóban csúcsszuper.

(#7) CyborGabe

CyborGabe
(fanatikus tag)

Értem én hogy mászkálgattok egész nap meg minden, de 2-3 nap késéssel kihozni a híreket. Megéri ezért kimenni? No offense, de egy x-edik pistike blogja hamarabb lehozza a híreket Magyarországról mint ti a helyszínről.

Dell Latitude E7240 // iPhone 7 // Beginner webdeveloper

(#8) CharlieDrop válasza 80hun (#5) üzenetére

CharlieDrop
(PH! addikt)

hoppá

köszi

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#9) Sza_Sa válasza CyborGabe (#7) üzenetére

Sza_Sa
(senior tag)

Ezt a hírt tényleg 2 napja olvastam egy nem is tech oldalon. :U

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#10) Ereshkigal válasza .OM. (#4) üzenetére

Ereshkigal
(őstag)

Ezek alapján tehát soha többet nem tesznek IBIS-t az újabb gépeikbe. Kíváncsi leszek. :P
GH5-be amúgy miért tették bele, hiszen nem is olyan jó az IBIS. :P

Ha a tömeg IBIS-t akar, akkor bele kell tenni, mert úgy fognak sokat eladni belőle. Az a céljuk, nem?
Van egy olyan érzésem, hogy a következő "upgrade" gépben meg érdekes módon lesz.

[ Szerkesztve ]

cli; hlt

(#11) t72killer válasza ROBOTER (#6) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ott a pont, nem értem, mitől lenne jobb 10MP zaja, mint 20MP BSI okosan leméretezve? Videóban amúgy ugyanez a sztori, nem véletlen vettem anno az oversampling-elő RX100IV-et. Annyi előnye van videóban a kevés pixelnek, hogy valszleg zéró közeli a rolling-shutter probléma:R

A gimbal és az állvány persze egyeseknek adott, de a hozzám hasonló szimpla paraszt kézből lő, és oda bizony nagyonnagyon jól jön a dual-IS videóhoz-fotóhoz egyaránt. Persze, értem én a hőtermelés problematikáját (főleg az rx100iv-gyel...), ezért is maradnak egyelőre a mostani gépeim, majd ha kihoznak egy szupertakarékos 8k-ról dolgozó szenzorgenerációt, akkor váltok.

#10: "Ezek alapján tehát soha többet nem tesznek IBIS-t az újabb gépeikbe. Kíváncsi leszek. " - na énis. Kizárt. A GX80-am kézben kb olyan, mintha gimballal videóznék:K. Fotónál ugyebár nem komoly téma a chip hűtése (a 4k60Hz videóhoz képest legalábbis), és ott azért rohadtul nem mind1, hogy egész mp-et ki lehet tartani mondjuk 1/10 helyett.

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#12) benedekco válasza Ereshkigal (#10) üzenetére

benedekco
(őstag)

Na oké, ismerjük ezeket a "fejlesztéseket". De azért valljuk be addig az egy két évig még a technológia is fejlődhet, illetve kitalálhatnak egy jobb hővezetési eljárást. De akár az is megeshet, hogy javítanak a fényérzékelő fogyasztásán is.

Én még meg továbbra is várom az LX200-at vagy valami hasonlót, de jöhetne egy másik 1"-os gép is. Bár Pana nem jön annzira be, kár hogy Fuji kiszállt a kompaktokból, XQ2 nekem nagyon bejött, egyedül az ND hiányzik nekem, persze egy kikics is jó lenne bele, de legalább apró a gép, vagy egy hasonló gép 1"-al baró lenne.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#13) narumon

narumon
(senior tag)

Hali!

Komoly, hogy nincs benne IBIS? GH5 helyett gondoltam ezt venni de nekem az IBIS az musthave.
Mi az oka, hogy kimaradt?

Vinyl hírek és újdonságok: www.vinylnirvana.hu

(#14) t72killer válasza narumon (#13) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Fentebb volt egy link, a lényege, h az egy helyben ülő szenzor jobban hűthető. Amúgy ilyen brutál éjszakavideós gépnél tényleg gond a melegedés, ha max felbontáson/frekin nyomatják.

(#15) Kristof93 válasza ROBOTER (#6) üzenetére

Kristof93
(tag)

A zaj nem függ a felbontástól (kivéve extrém magas érzékenységnél), úgyhogy ez teljesen normális.

(#16) ROBOTER válasza Kristof93 (#15) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

Jónak mondod. :)

Bocs, csak nem ismerheted az előtörténetemet ebben a témában.

(#17) t72killer válasza Kristof93 (#15) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ez azért nem volt mindíg így, amikor a fénynek (képletesen) egy kazalnyi drót között kellett eltalálni az érzékelőfelületre, akkor még hártányban voltak a nagyfelbontású szenzorok. Jó példa erre az A7R vs A7S esete.

Dinamikában mondjuk még mindíg necces kicsit a helyzet, ott ugyebár nem mindegy "milyen mély a kút" amibe tölthetjük a fotonokat, ha beúszik egy vakítóan fehér felhő a látómezőbe, de őszintén a miniatűr pixeles RX100iv-emmel nem érzem, hogy túl nagy dinamikaproblémáim lennének. Majd ha kiadnak valami organikus csodaszenzort, kipróbálom:K

(#18) Fryskitt

Fryskitt
(őstag)

A fotós képességek tetszenek (kisebb megapixel szám mellett jobb minőségű képek), de azt nem teljesen értem, minek kell egy SLR vázba épített videokaerát építeni, nekem itt a forma a funkció rovására menőnek tűnik.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#19) t72killer válasza Fryskitt (#18) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ha úgyis gimbalra/rigre teszed, nem tökmind1 a forma? Amúgy ha kell, a pana gyárt hagyományos kamkordert is, cserélhető obival:K

(#20) Fryskitt válasza t72killer (#19) üzenetére

Fryskitt
(őstag)

De. Erre mondjuk nem gondoltam. :R Majd az eladások döntenek, jó ötlet volt vagy nem.

I swore never to be silent, whenever and wherever human beings endure suffering and humilitation. We must always take sides. Neutrality helps the opressor, never the victim. Silence encourages the tormentor, never the tormented.

(#21) ROBOTER válasza Fryskitt (#18) üzenetére

ROBOTER
(PH! addikt)

"(kisebb megapixel szám mellett jobb minőségű képek)"

A valóság ennek homlokegyenest ellentmond. Éppen ezt beszéltük itt.

(#22) t72killer válasza Fryskitt (#20) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

:F? A videóra kihegyezett Pana GH sorozat 9 éves, kétlem, hogy épp most futnának ingoványra. Amúgy egy dolgot hiányolok nagyon, az a PDAF, ezt már a gh4-be is betehették volna.

#21: dinamikában azért adok neki egy esélyt, ott ugye nem sokat segít x darab beégett minipixel átlagolása. Ettől függetlenül keresemazállamat előrelépést én már szilícium-CMOS alapokon nem várok.

[ Szerkesztve ]

(#23) Fryskitt válasza ROBOTER (#21) üzenetére

Fryskitt
(őstag)

Olvastam róla előzetes teszteket, ott ezt mondják (kipróbálni nem tudom ,természetesen). De nyilván mások ki fogják, szóval majd meglátjuk.

(#24) narumon válasza Fryskitt (#18) üzenetére

narumon
(senior tag)

Hát pedig fotózásra nagyon nem ezt a kemerát szánja a Pana. A GH5S abszolút a videósok szája íze szerint készült.

(#25) narumon válasza t72killer (#14) üzenetére

narumon
(senior tag)

Na oké de érdekes módon a Sony A7S - S2 sem melegszik túl. Nekik nem gond hűteni a cuccost?

(#26) t72killer válasza narumon (#25) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Utánanéztél hány pixel van az S/S2-ben? Naugye.;)

*hint: nem a képérzékelő/pixelek hevülnek fel, hanem a tengernyi pixelből adatot szállító "vezetékek", elektronika (ADC...) A 12MP-es S/S2-ben ezek ugye full frame területre szét vannak dobva, tiszta luxuskörülmények hűtési szempontból:K

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.