Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    Hú tényleg szép Tv, de elkeserítő hogy a 3D miatt ilyen horribilis az ára, és egyéb szolgáltatásokon képesek ilyen silány színvonalat hozni. ez alatt a médialejátszó részét értem. számomra fontos lenne ez a dolog egy modern tv ben., de a mai marketing miatt borzalmasan felverik az árát ezeknek a tvknek., és reménykednek abban, hogy a 3d felirat eladja majd ezen az áron a tv-t a többi részét meg lesz@rják.

    amúgy egyet értek az előttem szólóval, most nem tudom pontosan ki volt az. felénk is 80 k-ból élnek az emberek, már ha kapnak munkát. presztízs ügyet csinálni ebből a dologból sznobság, hogy ki mekkora tv-t tud venni. Ha tehetné mindenki 60 " plazmát bámulna full HD ban. de sajnos nem megy.

    Pilota kollégával részben egyetértek,valóban nagyon felverik az árat, de amiket leírt adatok azért nem felelnek meg a valóságnak. egy egy tv-t több külső gyártó alkatrészeiből csinálnak, pénzbe kerül az összeszerelés a szállítás. Jó magam a Philips egyik beszállító cégének dolgoztam,és csak a káva összeszereléséért( ami 4 csavar + 4 fogta a hangszórókat) és tamponnyomásáért darabonként 20-25 eurót perkált. ebben ő hozta az alkatrészt mi csak összeállítottuk, rányomtuk a feliratot majd becsomagoltuk és tovább küldtük összeszerelésre.Főleg az üvegkávás modellek ára volt nagy, mert nehéz volt őket hiba nélkül ragazstani, és kb 5 összeszerelt példányból 1 kidobódott selejtbe, mert azt már a ragasztás után nem lehetett felhasználni. a selejt darabok ára szintén a céget terheli és az előállítási költséget növeli.
    Valamennyi alkatrész így érkezik meg a végső összeszelő üzembe, ahol külön kapják a panelt a hátsó részt, a fröccsöntött egyéb alkatrészeket, a belső elektronikáról, tápról ne is beszéljünk.
    egy 42 " ambilight tv összeszerelési ára mindent egybevetve 120-150 ezer forint körüli összegre rúghat, amire majd jönnek az adók kereskedői árrések, vámok stb. amikor egy tv nek kezd lemenni az ára, az onnantól van, amikor megtelnek a raktárak, és egy egy nagyobb cég képes már a kész termékkel feltölteni a kereskedelmi láncokat.lásd kifutó modellek:)

    2#: nekem is HD ready tv-m van CRT ben, Európai Philips modell csúcskategóriás, anno dolgozói akcióban vettem 70 rúgóért, de hihetetlen képe van, sokan ha jönnek hozzán még a mai napig megbámulják. imádom, csak a súlyát nem, cirka 65 Kg :D

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

Új hozzászólás Aktív témák