Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz Gyusz #31 üzenetére

    érdemes lefuttatni egy vh@1280as CPU tesztet, és bámulni. egyik pillanatban belassul, mert GPU limitbe fut (cpu közbe henyél), másik pillanatban belassul, mert CPU limitbe fut (gpu közben henyél). mondanom se kell, nem kicsit nyílt tágra a szemem, amikor egy 3ghzn járó q6600al cpulimitbe futottam ilyen durván (multicore optimalizálás, az nem volt... pontosabban a fizika egy magon futott csak, és a 3gzhn járó mag kevés volt... ez azt hiszem már a készítőket minősíti keményen).

    konkrétan a dx10 mód meg parasztvakítás. következő helyzet: megvolt a q6600, megvolt az x-fi, megvolt a vista sp1, vidkari akkor még egy x800gt@gto volt. highnál nem engedett semmit feljebb rakni. a fizikát sem (itt még lehet azt mondani, h particlek rendelése miatt, bár ez fura volt). De: a hangot se engedte feltolni vhra, pedig az x-fi minden szabvánnyal kompatibilis... és a dx10ben nincs hang szabvány lefektetve...;] kicseréltem a vidkarimat egy 3870esre, minden más maradt, érdekes módon hirtelen lett very high hangom és very high fizikám is. mondom, az előbbinek _semmi_ köze nincs a dxhez, egész egyszerűen ha nem dx10es kártyát talál a rendszerben, letiltja a fenébe az összes vh beállítást attól függetlenül, hogy bármi köze van e annak a dx10hez vagy sem.

    gyakorlatilag dx9 alatt van csak optimalizálva, dx10 alatt meg semmin nem fut (de, 8800gtx*3 sliben, ott is csak 1920x1200ban). ezekután a gyártók a kalózkodást okolták h nem fogy... én inkább a -szándékosan?- optimalizálatlan kódot okolnám, aminek következtében semmin nem fut a játék (úgy meg minek megvenni). szerintem konkrétan ki kéne hagyni a benchekből anyátok felkiáltással, az előbbiek függvényében azt hiszem jogosan;].

    tesztért meg köszönet, bár p35öm van, egy esetleges occsóér mégegy 3870 megoldástól nem zárkóznék el... bár azért én szeretek több monitort használni:(

    [ Szerkesztve ]

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák