Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t256

    őstag

    Fel tudna világosítani Valaki, hogy miért 39 col?
    Kezdetben volt 32, aztán 40 collal jöttek ki a Samsungok. Arra az LG rákontrázott és 42 colos tévéket gyártott. A 39 talán selejtes 40 colos?
    Egyébként jó látni, hogy van ilyen méretű tévé ebben az árkategóriában is. Idősebbeknek SD adásra, dvd,-t nézni, esetleg nyaralóba el tudom képzelni. Százezer Forint körül én a Panasonic TX-P42X60-as plazmát ajánlom. Igaz kompromisszumot kell kötni, mert HD Ready felbontású, de a képminőség kárpótol.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Viktor81 #24 üzenetére

    Azért nem 50000 Ft egy BD lejátszó. Fele annyiba kerül egy nagyon jó minőségű Panasonic.
    Akciós filmek vannak már pár ezer Forintért. Azt se felejtsd el, hogy hosszú évek óta (talán tíz) virágzik a torrent. Tehát könnyen beszerezhető egy 1080P rip, vagy BD ISO.
    Én egyébként két típus közott hezitálok. A már fent említett Panasonic és az LG 50PN6500. Kb 30-40000 Forinttal drágább, cserébe 50 colos FullHD. Jelenleg ez a legolcsóbb Full Hd plazma tévé. Szeretnék rajta Nintendo Wii-vel játszani. Kérdés, hogy fog kinézni rajta. Felskálázza-e FullHd-ra vagy egy kockában kell játszani a képernyő közepén.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz #32839680 #33 üzenetére

    Látni kéne egymás mellett a két tévét. Látatlanban annyit, hogy a Samsungnak biztos jobb az elektronikája, ezért szebb a képe. A tescóban forgalmazott Technika is szép, amíg nem látod egy márkásabb tévé mellett.
    Hiába van ebben a Sencorban is Samsung kijelző biztos nem a legjobbat rakják bele, főleg ennyiért. Utánad lévő hozzászólásban a kolléga arra utal, hogy ennek a márkának nagyobb a szerviz igénye, sok a hibás darab. Ilyebkor persze mindig az a kérdés, hogy hány eladott darabból jött vissza az a sok hibás.

    Végül vedd a következő márkákat: Hauser, Hausmeister, Sencor.

    Aztán ezeket: Samsung, LG, Philips.

    Melyik három az, amelyikből vennél kenyérpirítót, mikrót és tévét? És melyik az a három, amiből maximum a mikró, amit vennél, de tévét már nem?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Ijk #37 üzenetére

    Ezt ki tudnád fejteni, hogy miért? A BD az ugye FullHD felbontású. Az miért néz ki jobban egy HD Ready (1024x768) felbontású tévén? Talán már volt erről szó a plazma tévé topikban, de már nem tudom felidézni, mi volt a magyarázat.
    FullHD felbontásnak csak a nézési távolság miatt van értelme?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Ijk #39 üzenetére

    Értem. Az előző hozzászólásodból azt szűrtem le, hogy általánosságban egy hd ready tévén jobban mutat a Full HD Blu-ray film, mint egy Full HD megjelenítőn. Közben Te úgy értetted, hogy a HD Ready plazmán jobban mutat, mint Full HD LCD tévén, ugye?

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

  • t256

    őstag

    válasz Ijk #41 üzenetére

    Értem. Itt jön képbe ez a Sencor tévé. Egy jó minőségű LCD, mint említetted 200000 Forinttól indul. Egy Full HD plazma mennyi is? Az LG 50PN6500 olyan 150000 Ft körül van. Panasonic és Samsung szintén 200000 Forint körüli áron indul.
    Aki nem tud sokat kiadni, annak bőven jó egy ilyen Sencor vagy kicsivel több pénzért Samsung vagy LG LCD.
    A Pana 42X60-at azért nem keverem ide, mert még mindig nagyon sokan tévhitben vannak a plazmával kapcsolatban és mint messiást éltetik a "Led tévét".
    Én valószínű, hogy az LG 50PN6500-at fogom megvenni csak tartok az LG-től. Igazából kéne egymás mellett látnom azt és az X60-at. Sajnos ez nem fog előfordulni. Ha képminőségben jobb lenne az utóbbi, akkor nem érdekelne az, hogy HD Ready, vinném haza azonnal. Főleg, hogy 0% THM akció van az edigitalnál.

    Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés