Hirdetés

2019. augusztus 26., hétfő

(#1) zzola

zzola
(félisten)

Drága! Mire ideér, még drágább lesz...

Muhahahahahaha is back! Coming soon...

(#2) Balika911

Balika911
(nagyúr)

Szívesebben láttam volna egy új Ninja Minit, annak a mai napig nincs utóda és az én szememben alternatívája sem. :)

Ez is biztos korrekt, de a hasonló hűtőkkel Dunát lehet rekeszteni. A gagyi dobócsillag helyett mondjuk rakhattak volna kupakot a hőcsövek végére, ahogy eddig.

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#3) #90933760

(törölt tag)

Nekem volt mindegyik Ninja, imádtam őket. Ez is nagyon fain elsőre nézve, szerintem jobb lesz passzívan a kettesnél is.

(#4) Daywalker válasza zzola (#1) üzenetére

Daywalker
(addikt)

Ez esetben nem lennék benne biztos, ugyanis Japánban minden aránytalanul drága, még a hazai árakhoz viszonyítva is.

"A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

(#5) shiftac

shiftac
(aktív tag)

Szép, bár jobban örülnék réz hűtőcsöveknek :D
Ami az árát illeti, pár év mólva biztos lesz olcsón aprón :P

Xiaomi Redmi 4 Prime (MIUI Global Stable 10.2.2.0)+Soundmagic E10

(#6) Balika911 válasza shiftac (#5) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Szerintem rézből vannak azok, csak nikkelezettek.

(#7) Alkarcsont válasza zzola (#1) üzenetére

Alkarcsont
(senior tag)

És nem tűnik jobbnak, mint a Ninja2Plus

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#8) Potzee

Potzee
(addikt)

Meglepő, hogy ennél a modellnél nem alkalmazták az asszimetrikus "elcsúsztatott torony felépítést" így a magas hűtőbordás ramokkal nem használható a cooler.
Örvendetes a "csak" 155 mm-es magasság és a megnövelt lamellák közötti távolság viszont a 6 -ra redukálódott hőcsövek száma nem szimpi.
Összességében - szerintem - komoly újítást nem tartalmaz az új hűtő. Ha még meglenne a Ninja 3-as, nem cserélném le erre...

(#2) Balika911 :K
Nekem van egy Ninja Mini-m és valóban abban a kategóriában (115 mm) nincs sok alternatíva...végre a Thermalright is felfedezte ezt a szegmenst, a Macho 90-nel van jelen.
Jó ötlet lenne a Ninja 4 Mini! :C

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#9) #90933760 válasza Potzee (#8) üzenetére

(törölt tag)

A hőcsövek számával nincs semmi baj, előrelépés történt még így is. Hiába volt a hármason kettővel több hőcső, ha a felső négy keresztbe ment és csak sokszoros hőlépcsővel dolgoztak.
Az meg a másik, hogy nem lehet a hőcsövek kapacitását elérni még így se hogy 6 van, a felület lesz a korlátozó nem a hőcsövek.

A szimmetrikus felépítés pedig Ninja örökség, még jó hogy nem változtattak rajta. Ez legalább normálisan néz ki. Ramot kell válogatni.

(#10) Komplikato válasza Daywalker (#4) üzenetére

Komplikato
(veterán)

Ezt erősen vitatnám, olyan műszaki cuccoknál igaz, amit ott éppen bevezetnek és újdonság, máshol meg még vagy 2-3 hónapig nem is kapni. Memória, tablet, VGA, SSD mind olcsóbb. Anno ismerős ott vett PSP-t, iPod-ot, amikor még nagyon forró volt, majdnem feléért mint amennyiért itthon később megjelent. Érdemes nézegetni néha tematikus oldalakon az Akihabara árait, amikor itthon 20K alá esett a 64GB-os kifutó SSD ára, akkor ott 6900 jenért dobálták és akkor még 2.20 volt a jen.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#11) Balika911 válasza Potzee (#8) üzenetére

Balika911
(nagyúr)

Tetszik a Macho 90, de a fekvő (HTPC) házakba még az is túl magas lehet. Nekem legalábbis a Node 605-be éppen nem férne el (12-13 cm a maximum), a Ninja Mini viszont tökéletes bele. A szerelésnél egy picit trükközni kellett, én a korábbi Mugen 2-esem lefogatójával raktam fel LGA 1155-re.

A megjelenése óta szimpatizáltam a Minivel, de csak a múlt hónapban vált indokolttá, és örülök neki, hogy az eBay-ről sikerült venni egyet. Tényleg szuper kis hűtő. :)

(#12) Supra

Supra
(tag)

Előre bocsájtom, hogy az első ninja óta csak ilyet használok - de valahogy többre számítottam volna...

Ez így inkább csak reklám egy régi, jól bevált cuccnak. De amíg annó nemigen volt ellenfele, most már komoly kihívói vannak... Sőt, talán jobbak is.

CSillagkapu rajongók ide -> www.SG-1.hu

(#13) raskolnikoff

raskolnikoff
(őstag)

A jó öreg Ninja :) Hiányoltalak mikor beszereztem az új alaplapomat és el kellett hogy adjam elődödet. Sajnos találtam egy árban is eléggé jó hűtőt, és ilyen áron nem hiszem hogy viszontlátjuk egymást. Azért a respect jár! Passzívan a legkirályabb hűtő voltál, ever.

[ Szerkesztve ]

A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

(#14) Tothgera30 válasza raskolnikoff (#13) üzenetére

Tothgera30
(veterán)

Őszintén szólva fanlessként igencsak kevéske volt néhol. Emlékszem hogy Ninja 3-ast tettem elufeszelt 965BE-re, és ott is nagyon izzadt, kellett a közelébe egy alacsony rpm-es venti. Így ésszerűbb döntés egy D14-es Noctua, mert fanlessként is jobb, hiába a sűrű borda, de sokkal több a hőleadó felület. De igazi fanless cpu cooler-nek a Thermalright HR22 alatt nem mernék nevezni egyet sem, mert bátor kijelentés lenne. Az meg hogy alulfeszelt cpu-ra, vagy i3 és társaira ráteszek egy Scythe Ninja (x rev.) hűtőt, az nem nagy durranás.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#15) Potzee válasza Tothgera30 (#14) üzenetére

Potzee
(addikt)

Egy 65W-os CPU-ra egy HR-02 Macho is OK, de fontos, hogy jól szellőző legyen a ház is!

PICO PSU - passzív hűtés - 0dB

(#16) #90933760 válasza Tothgera30 (#14) üzenetére

(törölt tag)

A hármas az rosszabb volt passzívan. A kettes sokkal jobb. Kb 80W-ot bírt. Viszont az alaplap barnult alatta, úgyhogy kellett mindenképp a venti. Akkor meg már tényleg van ezer alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#17) VIC20 válasza #90933760 (#16) üzenetére

VIC20
(őstag)

Nálam most a hármas hűt egy i5-4670-est passzívan, egyelőre teljesen okénak tűnik.

(#18) #90933760 válasza VIC20 (#17) üzenetére

(törölt tag)

Persze hogy oké, csak a kettes az kicsit jobb volt. Kevesebb volt a hőcső meg távolabb a lamellák, jobban átszellőzött. De ez csak is full passzívnál érvényes ha nincs egy venti se, szóval ha van házszellő akkor már a hármas a jobb.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.