Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DraXoN

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz cskamacska #3 üzenetére

    Mondjuk az FX5200-as is DX9 volt (elvileg).. volt nekem anno de valahogy így nézett ki a történet vele:
    Sok-sok hónapnyi zsebpénz és ebédpénz el nem költése után (szép, hogy inkább éheztem, de "gyűjtöttem" kártyára :D) megvettem a Radeon 9250SE nevű kátyát (nem tudom már ki volt a gyártója, 64MB ram 64bit, ha jól rémlik ami volt a "körítése").. nem volt erőgép, de valamire "jó volt".. Azt a kártyát használtam kb. fél évet majd így utólag belegondolva szerintem memóriahibásan vittem vissza a gariba a "Mistral Computer World"-be (ha még mond valakinek valamit ez a név) :) ... megállapították, hogy hibás (helyben a váciúton ahol a garanciát csinálták), így "levásárolhattam", egy 4-5eFt körüli összeget ráfizetve hoztam el egy 64bites 128MB-os FX5200-at (szintén nem emlékszem a gyártóra).. Erősebb volt, "üröltem" is.. de ez is kb. fél évet bírt, majd soha többé nem indult be, vissza Mistral megint ... hát levásárolhatom... nézve mi volt akkoriban "olcsón" úgy 15-20eFt körül (mert akkörül voltak ezen kártyák), kb. hasonlót tudtam volna venni... de jött a karácsony, így anyámtól kunyiztam úgy 10eFt körüli összeget, és lett egy Powercolor (azt hiszem) Radeon 9550XT kártya ... ég és föld volt..

    Az FX5200hoz: annyira "elvileg" volt az FX5200 DX9, hogy HL2 nem is engedte DX8.1 felett alapból, csak ha konzol parancsal "kényszerítette" az ember, hogy induljon el... cserébe ugyan futott és nagyon szép lett, de állóképek sorozata lett a játék legkisebb minőségi felbontáson is, annyira bezuhant az a gyárilag is kevés teljesítménye ;] volt is anno botrány belőle, hogy az Nvidia FX kártyákal a Valve nem engedte a DX9-et alapból (csak valami későbbi patch-el, de az alapértelmezett akkor is a 8.1 maradt a nem csúcs FX kártyáknál).

    The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

Új hozzászólás Aktív témák