Hirdetés

2019. május 27., hétfő

(#1) Petykemano

Petykemano
(PH! addikt)

Szerintem ezekkel a PCIe csatolókkal rendelkező SSD-kel (1-3GB/s) kimaxoltuk amit sávszélességben érdemes volt. Elő lehet venni újra a késleltetést.

(#2) Viktor77

Viktor77
(Jómunkásember)

Érdekes. Én WoW-ba durván 50sec alatt bejutok (Boralus (tömeg), több mint 20 addon), egy régi Intel520-assal.

Hogy történik a pontos mérés? A Play gomb megnyomásától amíg bent tudsz mozogni? (Én így mértem).

Some people move on, but not us ... not us

(#3) snecy20

snecy20
(PH! kedvence)

A 2TB-osról van már valami hír? Elvileg már ki kellett volna jöjjön.

(#4) hemaka válasza Viktor77 (#2) üzenetére

hemaka
(PH! nagyúr)

50? Nem 5? :)

☀️"Turn your face to the sun and the shadows fall behind you!"☀️ Alienware Aurora 💙 ➡ rcx.pw

(#5) Lacc válasza snecy20 (#3) üzenetére

Lacc
(fanatikus tag)

Már rég kint van :U Téli álmot aludtál?

(#6) snecy20 válasza Lacc (#5) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

A 970 EVO Plus 2TB? Biztos vagy benne? Máskor kicsit figyelmesebben....

[ Szerkesztve ]

(#7) Lacc válasza snecy20 (#6) üzenetére

Lacc
(fanatikus tag)

Tessék, német boltból alias már a kontinensen is elérhető 2019. január 25 óta!
Sőt, szlovák szomszéduknál is elérhető február eleje óta (ezzel cáfoltam a "csak a nyugaton van jelen" sötét gondolatokat).

[ Szerkesztve ]

(#8) snecy20 válasza Lacc (#7) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Mindenhol április közepét írtak megjelenésnek még év elején. De a hazai kiskeres megjelenés érdekelt volna.

''1TB versions are all on sale initially, the 2TB won't be here until April."

(#9) Balika911 válasza Lacc (#7) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Maximum listázzák január 25 óta, de hogy nem elérhető, az biztos. Valószínű majd csak a következő hetekben lesz kapható.

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#10) MrTwister

MrTwister
(senior tag)

Nekem az 1 Terrás van kb. 1 hónapja, hát tényleg forrófejű, az elején ráengedtem egy (NEM gyors)formázást és a 23 fokos szobában 79 celsius fokig tornázta fel a T-t a kicsike, úgy, hogy van rajta egy EK hűtő(EKWB EK-M.2 NVMe Heatsink) is, igaz egy videókártya alatt kuksol szegényke, mivel hülye Gigabyte mérnökök az M2 foglalatot betervezték erre a rosszul szellőző helyre. :o Olvasásnál 5x pár fokig megy fel "csak", alapból egy idő után beáll olyan 41-43 fokra.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#11) PSti

PSti
(kvázi-tag)

A filléres hűtőborda mennyivel vinné le a hőfokokat?

(#12) snecy20 válasza PSti (#11) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

15-20°C-kkal, adott esetben.

(#13) PSti válasza snecy20 (#12) üzenetére

PSti
(kvázi-tag)

Köszi.

(#14) TeeJay

TeeJay
(PH! nagyúr)

96layer 3D VNAND TLC
jó lesz ez úgy látom :R
jövőre elvileg meg jön a Samsung 128layer TLC NAND akkor lesz az 1TB-os SSD végre jó áron és szerintem abból már nem lesz 500gigás mert 1tokban 1TB el fog férni
illetve jönnek majd a 4TB-os m.2 SSD-k :R

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#15) nexplo válasza MrTwister (#10) üzenetére

nexplo
(fanatikus tag)

Nekem jó kis Hynix-em van 3000/1500-ös sebességgel de amit icipicit ment a gép (pl játék) olyan meleg volt hogy alig tudtam rátenni a kezem. Nem néztem pontos hőfokot, mert én "kézrátéttel" tesztelek de ezeket nem lehet hűtés nélkül használni. Nem is értem hogy miért nem kap hűtést gyárilag mindegyik. Ennyi pénzért beleférhetne ...

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#16) Vikitorony

Vikitorony
(lelkes újonc)

Notebookba mennyire rakható bele ilyen melegedéssel? A napokban néztem rá, egy fehér ragadós cucc van jelenleg a PM871a (MZ-NLN256A) alatt, aminek nem jöttem rá a funkciójára. kép
Kétlem, hogy lenne hely bármilyen passzív hűtés felhelyezésére, max. pár mm-nyi hely lehet az SSD és a burkolat között - cserébe van a közelében szellőzőnyílás.

(#17) Synthwave válasza Vikitorony (#16) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Notiba én inkább pölö egy Kingston A1000-est vennék. Igaz, hogy csak PCI-E x2, viszont a SATA-hoz képest így is nagy előrelépés (főleg olvasásban), és eddig talán az volt a leghűvösebb.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#18) Hando

Hando
(fanatikus tag)

A cikkben mindenhol TLC-nek irják, de a gyártó oldala szerint Samsung V-NAND 3-bit MLC, most akkor ez hogy is van mert pont egy ilyennel szemezgetek!

Samsung Galaxy S10+ Prism Black (SM-G975F) XEH 9.0

(#19) Synthwave válasza Hando (#18) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

3-bit MLC = TLC

Talán úgy kalkulálnak, hogy az az M-betű többeket a vásárlás mellé állít. Nem szép dolog, mert nem annyira közismert ez a definiálás; igazán odatehetnék zárójelbe azt a TLC-t.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx & Glide 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#20) westlake válasza snecy20 (#3) üzenetére

westlake
(PH! félisten)

Esetleg próbáld meg itt.
Német nagykerbe meg május 17-e van beírva beérkezési időnek (nettó ~128k).

#21: Sokat elárul, hogy eBay-en sincs. És ha ott nincs, akkor...

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#21) dabadab válasza Lacc (#7) üzenetére

dabadab
(Jómunkásember)

"Tessék, német boltból alias már a kontinensen is elérhető 2019. január 25 óta!"

Nem, nem érhető el, előrendelni lehet - és ahogy elnéztem a szlovák boltokat, ott is ugyanez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#22) haky

haky
(őstag)

Már 1 hete használom az 500Gb-os verziót. Egyébként normál használatnál (nem teszt) egyáltalán nem tapasztalható a tesztben lévő melegedés. Azért ez elég extrém felhasználás. :C
Boltokról: hardverker-ben vettem.

[ Szerkesztve ]

Ha nem értesz hozzá, ne írj be hülyeséget, mert a másik hozzá nem értő készpénznek fogja venni.

(#23) snecy20 válasza westlake (#20) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Lesz ez még sokkal olcsóbb is, ha végre hazai készlet is lesz. :) Pár hónapot tudok várni.

(#24) kleinguru

kleinguru
(PH! addikt)

Ha jól látom, akkor érdemesebb most Adatát venni (átlagos felhasználásra).

Köszönjük a tesztet.

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk!

(#25) sutyesz96

sutyesz96
(PH! addikt)

1400 Mbps vagy 1400 MB/s?

No matter what, you keep finding something to fight for.

(#26) Ranagol_5 válasza MrTwister (#10) üzenetére

Ranagol_5
(senior tag)

Én is rendeltem egy ilyet a samumra, de nem raktam fel, mert nem tudom, hogy ezt a matricára kell ráragasztani azokkal a hozzá adott gap padokkal, vagy le kell hozzá vakarni a matricát? :U

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#27) arn

arn
(PH! nagyúr)

epp majd cserelnem az egy eve vasarolt 970prot - sok ertelme mar nincs, hacsak nem irja gyakran az ember tele, de a 42gb tobb mint eleg a cachere :) jo lesz a tbos evo pro. raadasul a tbos kerul annyiba, mint egy eve az 512es.

[ Szerkesztve ]

RETRO HW-t veszek (VLB, Pentium, Tseng, GUS, Roland, etc)

(#28) DEJVID

DEJVID
(őstag)

Ilyen áron mennek ezek az SSD-k? Ha 1-2 év múlva építek egy asztali gépet, nem hogy HDD-t, de 2,5"-os SSD-t se veszek már bele.

(#29) BiP

BiP
(PH! nagyúr)

Most 1TB-os Toshiba XG3-am van, időnként elgondolkodom a váltáson, és bár a sima Evo nem győzött meg, ez nem rossz.

(#30) snecy20 válasza DEJVID (#28) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Csökkenőben van az áruk, ha nem kell mindenáron 6-8TB az adattárolásra, akkor szépen kiválthatóak lesznek a SATA-s megoldások m.2-vel.

(#31) BiP válasza DEJVID (#28) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Notiban szerintem már teljesen felesleges a sata ssd, de már asztali gépben is talán.
Már 512-1TB méretben is egyszerűbb 1db m2-es. Az alaplapokon már azért szokott lenni m2 csatlakozó. Nem kell külön táp, külön kábel, külön hely. Asztaliból is kisebb gép építhető.
Nekem már nincs is az m2-n kívül semmi a gépben, a háttértár meg bent a NAS-ban, ott elérem, ami kell.

[ Szerkesztve ]

(#32) icp1970

icp1970
(senior tag)

Köszi a tesztet.Ez lesz hamarosan a következő SSD-m.

(#33) MrTwister válasza Ranagol_5 (#26) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

Matricát ne vakard le mert akkor ugrott a gari! Elvileg matrica is fém alapú, így elméletileg jól kellene, hogy átadja a hőt...gyakorlatilag csak egy teszt bizonyíthatná mit tud egy ilyen borda matrica nélkül. Most az van nálam projectben, hogy kap oldalról a videókártya alá/mellé egy plusz kis méretű, de halk, jó minőségű ventit ami félig-meddig átfujja az SSD hűtőbordát, kiváncsi leszek ez javít e majd a hőmérsékleteken érdemben. :U

Gigabyte AX370-Gaming 5 & Ryzen 7 1700X & Noctua NH-U12F+NM-AM4 & G.Skill TridentZ F4-3200C16D-16GTZB & EVGA 1080 FTW Hybrid & Phanteks Enthoo Luxe black***SGS5&128GB & SGS9+*** D3 RoS gém'tag:MrTuuist3r#2966

(#34) general válasza MrTwister (#10) üzenetére

general
(őstag)

1 terás, nem terrás, legalább egy ilyen fórumon tanulják már meg az emberek.. :(

(#35) spyboy88

spyboy88
(újonc)

Köszi a tesztet jó volt!
A hűtésüket is lehetne egyszer tesztelni!

(#36) MrTwister válasza general (#34) üzenetére

MrTwister
(senior tag)

Igaz, elírtam. Ez van. :R

spyboy88: Bizony-bizony jó ötlet, támogatom! Vizet nekik! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#37) general válasza MrTwister (#36) üzenetére

general
(őstag)

Korrekt, köszi! ;)

(#38) mepet válasza Synthwave (#19) üzenetére

mepet
(PH! addikt)

Nem hülyék samsungék, kihasználták a pocsék elnevezés által tálcán kínált lehetőséget, miszerint, bizony, a QLC is MLC! Szerintem egész jófejek voltak két okból is:
1. csak a TLC-t tituálták MLC-nek, nem a QLC-t.
2. feltütették, hogy hány bites, amiből legalább mi értjük, ha a vásárlók zöme nem is...

(#39) TeeJay válasza BiP (#31) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

Azt ne felejtsd el hogy 1TB 860EVO még mindig sokkal olcsóbb mint 1TB m.2 970EVO vagy 970EVO Plus
És biza sima oprendszer szinten semmi különbséget nem fogsz észrevenni a SATA3 vs. M.2 között ráadásul a SATA3 SSD-k nem melegszenek
Szóval nagyon is jó még az ha van SATA is, én azt várom mikor jövőre jön a 128 layer TLC és lehet majd venni 1-2TB SATA SSD-t torrentezni akkor végleg off a HDD korszaknak

Most 2 darab SSD van a gépemben (850Pro 128GB rendszernek és 850EVO 500GB torrentre) meg 4x1TB WD10EZEX HDD szintén torrentre és sajnos van hangja a 4 merevlemeznek

Mixgyűjteményem + megamixek + saját mixeim egy helyen ---> https://www.mixcloud.com/trance4ever/

(#40) Synthwave válasza mepet (#38) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

A-a.

A QLC 4 bites MLC-ként szerepel a gyári oldalon.

(#41) BiP válasza TeeJay (#39) üzenetére

BiP
(PH! nagyúr)

Akinek kell az 1TB, annak nem _csak_ oprendszer szinten kell, hanem jó eséllyel játék, program stb. töltésre is. Ott nem baj, ha SATA feletti sebességet is tud a cucc.

De persze az is igaz, hogy egy jobbfajta SATA ssd is bőven elég, hogy ne az fogja vissza a rendszert, mint egy HDD.

(#42) TeeJay válasza BiP (#41) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

860EVO 45ezertől indul
970EVO Plus 70ezertől indul
m.2 SSD-t az fog venni akinek kell a sebesség
játékban nem lesz akkora előnye és közel 30ezerrel drágább
főleg hogy a SATA SSD-t tolhatod folyamatosan maxon nem fog melegedni az m.2 meg fékezni fog ha túlmelegedne így meg főleg nem lesz akkora nagy előnye hosszú üzem alatt

sajnos még nagyon túl van árazva az m.2 pedig elvileg olcsóbb lenne gyártani mivel egy kis pár grammos nyomtatott áramkörről beszélünk
ha max 5 ezer eltérés lesz árban a kettő között na akkor lehet majd az SATA-t elfelejteni :K

(#43) mepet válasza Synthwave (#40) üzenetére

mepet
(PH! addikt)

Gondolhattam volna! Felelőtlenség volt samsungékat jófejnek hívni. :DDD

(#44) snecy20 válasza TeeJay (#42) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

"sajnos még nagyon túl van árazva az m.2 pedig elvileg olcsóbb lenne gyártani mivel egy kis pár grammos nyomtatott áramkörről beszélünk"

Ami 4-5x gyorsabb mint a SATA-s megoldás, az ritkán lesz olcsóbb tőle! :)

(#45) mepet válasza TeeJay (#42) üzenetére

mepet
(PH! addikt)

Szerencsére vannak az aprón OEM modellek féláron. Pl, az OEM, ami konkrétan feleennyiért megy, és ugyanazt a legmodernebb vezérlőt használja, mint a 970 EVO Plus: PM981. Ráadásul abból elérhető 2TB-os változat is.

(#46) TeeJay válasza snecy20 (#44) üzenetére

TeeJay
(PH! nagyúr)

Az a baj hogy benchmark-on kívül valós felhasználásban sehol nincs pár másodperctől nagyobb eltérés!

(#47) snecy20 válasza TeeJay (#46) üzenetére

snecy20
(PH! kedvence)

Ez így van. Viszont ez is egy út afelé, hogy eljussunk a kábelmentes adattárolásig.

(#48) VIC20

VIC20
(őstag)

,,méltó-e felmenőire"

Beszélni nehéz magyar? :(((

(#49) Balika911 válasza TeeJay (#42) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

860 EVO-ból van 2,5"-os, mSATA és M.2 csatlakozós is, mindegyik SATA.

"m.2 SSD-t az fog venni akinek kell a sebesség"

Lehet venni SATA-s M.2 SSD-t is, nagyjából annyiba fog kerülni, mint a hasonló 2,5"-os változat.

Köztes megoldásként kapható pl. a már említett Kingston A1000 is.

"főleg hogy a SATA SSD-t tolhatod folyamatosan maxon nem fog melegedni"

Dehogynem, csak gyakorlatilag senki sem tolja folyamatosan. Borítékolom, hogy otthoni gépekben ez a PCIe x4-re is igaz amúgy, csak most a melegedéstől van beszarva a fórum. :)

A SATA SSD persze, kevésbé melegszik, de nálam a 850 EVO olvasáskor így is felment konstans 65 fokra. (Majdnem egy terányi adatot másoltam át róla a 960 PRO-ra, így a SATA busz volt a szűk keresztmetszet.)

[ Szerkesztve ]

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#50) Synthwave válasza VIC20 (#48) üzenetére

Synthwave
(HÁZIGAZDA)

Nátyon.

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.