Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Luser2000

    addikt

    válasz mycsu29 #193 üzenetére

    Nos:
    az adhat félreértése okot, hogy szerintem nem fogalmazol pontosan.

    "Valaki használta már a GPS részét?"

    Erre egyszerű a válasz, a kérdés is egyértelmű.
    IGEN, valaki már használta a GPS részét. Pl én használtam.

    "Előre telepített szoftver van benne?"

    Mihez? Navigációhoz? Helymeghatározáshoz? Vagy GPS (koordináta) adatok megjelenítéséhez?
    Gondolom, hogy navigációra értheted, mert legtöbben azt szokták használni egy GPS vevő esetében?
    A Google Maps egy előre telepített alkalmazás (de ha valamiért nincs fent egy adott készüléken), akkor a Play áruházból ingyenesen le lehet tölteni.

    Ezen felül más, navigációra alkalmas szoftver nincs rajta előre telepítve, azonban a Play áruházból ez is beszerezhető. Vannak ingyenesek és fizetősek. Nyilván a fizetősek között könnyebb jobb programot találni. Én a Sygic alkalmazását használom, nem túl rég volt valami jó kis akció, durván 6ezer forint volt egy teljes EU (offline) térképcsomag. Kezeli ezt a nagy felbontású kijelzőt is.

    Offline módban is megy?
    A micsoda? A GPS? Vagy az előre telepített (gondolom navigációs) szoftver?
    Pozíció adataid lesznek akkor is, ha nincs adatkapcsolatod (offline állapot, wifi vagy 3G/4G híján). Tehát egy (eltárolt) térképen folyamatosan láthatod hol vagy. Pl. a Google Maps megjeleníti az elmentett térképen hogy hol vagy (Magyarországon nem elérhető szolgáltatás!). --> azaz a GPS megy offline módban is.

    Offline navigáció: ha van (megvásárolt) külön navigációs alkalmazásod, akkor az is menni fog offline módban (pl. Sygic). A készüléken "előretelepített" módon meglévő Google Maps offline módban nem lesz alkalmas TERVEZÉSRE (ahhoz az adatokat ugyanis egy szerverről kell vennie). Ugyan ez igaz a Waze közösségi navigációs programra is (mert ott meg közlekedési adatokat / információkat kell lehúzzon egy szerverről).

    Így tisztább a kép?

    Üdv.

    Apple iPhone 15pro, Apple Watch Ultra2, MacBook Air M2 13"

Új hozzászólás Aktív témák