Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz S e t h #4308 üzenetére

    ami a Snap mellett szólna, szinte mikroszkóppal kell keresni az eltéréseket.

    Nem kell mikroszkóp, csak nem a mobilon kell visszanézni és nem lekicsinyítve, hanem 1:1 méretben és máris látszik, hogy mi a probléma. Egyébként kinyomtatva is szépen látszik a különbség, a Snap-os képek sokkal részletgazdagabbak, olyan apróságok is látszanak rajta, amit a gyári alkalmazás nyomtalanul elmos.

    Én úgy fogalmaznám meg, hogy a gyári alkalmazás "szép" képeket készít, mint amikor a selfinél is beállíthatod, hogy mennyire akarsz szépnek látszani és ennek megfelelően elmos minden részletet az arcodon. A Snap meg megmutat minden apró részletet, ahogy az a valóságban is ott van (pl. egy városban készült képen látszik, hogy a 50-60 méterre álló épület ablakában áll valaki és még fel is ismerhető, a 2 méterre lévő autó ablakán lévő autópálya matrica szövege elolvasható, a gyári appal készült képen csak egy odapöttyentett elmosódó paca ugyanaz az ablak és matrica). Nekem számítanak ezek a finom részletek, másnak nem, szerencsére nem vagyunk egyformák :D

  • kali

    legenda

    válasz S e t h #4308 üzenetére

    nem véletlenül írtam korábban, hogy az iphone 5s elkényeztetett kamera szempontjából is, és azért nem jöhetett szóba után példàul a z3c/z3, de én nem ilyen kivágott képeken - jó, itt részint oka volt a beazonosítás megnehezítése miatt - hasonlítgattam, és a note 4 - a gyári integrált alkalmazással - nem maradt el ilyen szinten az 5s - aminek jobb a kamerája, mint a sima 5-é - mellett.
    igaz, nem egyedileg kalibrált monitoron történt az összehasonlítás, meg nem is profi fotós szemével, de elégedett voltam az eredménnyel.
    a note 4 esetén, a gyári integrált kontra snap összehasonlítás kapcsán az is sokat sejtet, hogy megoszlanak a vélemények

    DeathAdder; megnézem majd a képeket notin is, de a telefonon "életszerűbbnek" tűnik a gyárival készített.

    [ Szerkesztve ]

    Réges-rég, egy messzi-messzi galaxisban...

Új hozzászólás Aktív témák