Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz dezz #25 üzenetére

    Szia!

    Köszönöm elolvastam a linkelt írásokat, ma is tanultam valamit :)

    Nagyon hasznos volt :R

  • sb

    veterán

    válasz dezz #25 üzenetére

    Értem, de nem értem. :)

    Akármilyen AA-t veszünk alapul több képpont mintavételezésén alapul a dolog. Ergo az információtartalom nem negyedelődik, ergo nem csökken le a fizikai felbontásod a negyedére. Ez az elméleti része.

    A gyakorlati kicsit más: Nyilvánvalóan a képi tartalomtól függ az eredmény és lehetnek olyan határesetek, amikor extrém rossz eredmény születik. Pl. egy 1-1 pixel váltottsoros fekete-fehér képet képzelj el. mondjuk legyen 45 fokos ferde vonal, hogy AA értelemben is tudjuk szemlélni: Itt, mivel minden pixel melletti szomszédját korrigálni kell és minden köztes pixel egy másik "vonal" korrigálása kell legyen könnyen kaphatunk egy "pacát" eredményként. De filmen ritkán igen van ilyen tartalom. Más esetekben pedig nem látom, hogy hogyan romlik pontosan felezett felbontásra az AA-s kép.

    Amit még nem értek még:
    1. Az AA az AA. Miben más a "PC-s" AA szerinted? Elvi értelemben mindenhol egy súlyozott túlmintavételezésről van szó. Kiegészítve némi korrekcióval a mintavételezésre, esetleg éldetektálással.

    2. Mozgásban ugyan miért recésedne mozgásban az AA-s kép? Persze megfelelő részletességű, mintavételű AA-nál... Nyilván a fizikai piexelekre mappelésnél lehet élesebb és homályosabb rész, de ez nem látványos. Ha az lenne nem sokat érne az AA. A szem érzékenyebb a mozgásban jelentkező zajra, épp erre van inkább kitalálva, mint az állóképekre.

Új hozzászólás Aktív témák