Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • szabonagyur

    félisten

    válasz arnyekxxx #29 üzenetére

    Az országnak a keleti részében vagyunk, elvben van munkanélküli nem kevés.
    Erre mégsem találunk sima sori dolgozót sem, pedig nem rossz feltételekkel keressük őket.

    Öcsémék Komárom megye, szintén ez.

    Nálunk fél évre előre tervezhető műszak, 4+4-es modell, tényleges túlóra elszámolás, ünnepnapon dupla pénz stb.

    Azt kéne elfogadni, hogy az emberek jelentős része ezeket a számukra "alja" munkát már nem vállalják el sem, mert hát jobb otthon ülni.

    Egyik nap olvastam okfejtést, hogy nettó 370e forintért dolgozni vagy a nem tudom 80e (lehet több) segélyért ülne e otthon az emberek nagy része.... Szerintem tudod, hogy utolsót választotta, mert kijelentette, hogy nettó 500e alatt nem lehet megélni, ezért nem megy el dolgozni, de a segélyből szerzett 80e vagy bármennyi meg elég.

    Az rég rossz felfogás, hogy a fejlődést hátráltatni mert azzal munkát vesznek el. Gondolom láttál mezőgazdaságot már. Nem véletlen a gépesítés, hiszen ugyanakkora területen mérhetően jobb minőségű és több terményt lehet előállítani, mint a kapa támasztókkal.

    #30arnyekxxx:
    Most láttam felvételi tesztet vidéki 300ezres állásra, gyakorlatilag áltisk 2.-os matektudással maxra meg lehetett csinálni (150pont), volt jelentkező aki 2 pontosra töltötte ki.

    És mit is lehet velük csinálni? HA semmire nem alkalmas akkor targoncázzon? Szerinted ahhoz értene?

    [ Szerkesztve ]

    Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Új hozzászólás Aktív témák