Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71321344

    törölt tag

    nem teljesen értem mi ez az e-book ellenesség.
    a technológiából adódóan, nem fárasztja a szemet (pláne ha nem csillogós felületű, mert ott a tükröződés miatt trükközni kell,h milyen szögben tartsad, bár ez sem a szemet rontja, csak kényelmetlen lehet..), alig fogyaszt áramot(ugye nem is órában, hanem lapszámban adják meg az aksi kapacitását, mert nem folyamatosan frissíti a képet, hanem csak ha változás történik rajzolja újra az egészet, és háttérvilágítás (ált ez a legenergiazabálóbb a kijelzőkben) sincs, vagy csak opcionális)

    az ár persze még mindig problémás, de szerencsésebb történelmi múltal rendelkező országokban, még az sem olyan vészes.
    én szivesen vennék egyett, ha kicsit olcsóbb lenne. egyetemen kiadták minden tanárnak, hogy a hivatalos jegyzetek ne csak nyomtatott formában legyenek elérhetők, hanem a tárgy honlapján digitálisan is (PDF). most hagy ne részletezzem, hogy így mennyi pénzt lehet megspórolni és ami számomra nagyon fontos: nem kellene a baszom nagy könyveket cipelgetnem magammal!!!

    aki rendelkezik ilyen kütyüvel, az nem tudja esetleg, hogy a doksikban mennyire lehet keresni? és szövegkiemelni lehet-e normálisan?

    Jim Tonic: tény hogy marketing gépezettel sok minden szart el lehet adni, de egy ilyen kütyü szerintem praktikus lehet annak, aki sok könyvet olvas/sok könyvet kell cipelni magával.

    [ Szerkesztve ]

  • #71321344

    törölt tag

    válasz benedekco #27 üzenetére

    megmondom őszintén nem szeretem az olyan példákat, amikor kiragadunk dolgokat a környezetükből és úgy akarjuk összehasonlítgatni.
    gondolom sokan látták azt a kör e-mailt,h szívjuk a fogunkat a tanulás miatt, bezzeg afrikában mosolyogva rajzolgatják a betűket a homokba, de azt kifelejtik, hogy abban a környezetben ő ,ha tud írni már elért valamit a falujában, én meg még mindig éhenhalhatok a műegyetemi diplomámmal..és ugye akkor pöröghetünk azon,hogy melyik nagyobb teljesítmény, homokbarajzolva írni tanulni, vagy magyarországon diplomát szerezni...lényeg a lényeg,hogy veszélyes kiszakítani a környezetükből a dolgokat.
    én, 2010-ben, magyarországon hasznát tudnám egy ilyen cuccnak venni, mert kényelmesebb lenne sok helyzetben, de magyar szemmel ez még kicsit húzós, még akkor is ha hosszú távon lehet visszahozná az árát (azért csak lehet, mert ritkaságokat nem olvasok, viszont van olvasójegyem :P :D)

    az meg, hogy telefonnal is lehet e-bookot olvasni no comment. fényképezni is tud a telefonom, de kiállítást nem nagyon rendeznék arra alapozva...

    Polemius: köszi a választ

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák