Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mr.Csizmás

    félisten

    várom cwn-t a háromdés ájpedjével :D

    "Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

  • CHIPman

    nagyúr

    Fel fog robbanni egy piac, tudjátok, és nem akadályozzátok meg? :Y :DDD

    Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

  • bbandi

    tag

    A baj az, hogy csak a vizplex gyárt epapírt (legjobb tudomásom szerint), így az igazi könyvolvasók árának minimumát ők határozzák meg.

  • Cathfaern

    nagyúr

    "A vállalatok egyre több funkcióval tömik tele ezeket a kicsi gépezeteket, amivel persze a felhasználó jár a legjobban"
    A felhasználó azzal járna a legjobban, ha végre értelmes áron mennének ezek a készülékek. Teljesen értelmetlen 60ezer Ft-ot kiadni egy olyan eszközre, amit csak olvasásra fog használni az ember, mert hogy senki se fog ezeken mp3-at hallgatni, és hasonló dolgokat csinálni az garantált.
    Jöhetne végre egy olyan olvasó, aminek jó a képernyője (ez adott), támogat minél több formátumot (ennek meg alapnak kéne lennie), olcsó (max 30k, de abban már legyen 3G és Wifi is), gyors (egy hosszabb pdf-et ne 3 órán át töltsön), lehetőleg érintőképernyős legyen, de ha nem, akkor egyszerű és ésszerű menüje legyen.
    Kb. ennyi, ha ezt valaki meg tudná csinálni, akkor kb. azonnal bombasiker lenne.

    Ha ez nem, és mindenképp multifunkciós és drága, akkor meg ezerszer inkább egy tablet, amit tényleg sok dologra lehet használni.

  • Devid_81

    nagyúr

    Tudom, hogy én vagyok maradi, de tényleg szükséges ez bárkinek?
    Tudom vannak országok ahol megengedhetik maguknak, de már alap telefonnal mindent lehet.
    Lassan nem lesz különbség telefon, pda, e-book, mikrosütő között :)
    Minden tud mindent, csak épp egyik jobban ki van hegyezve valamire, ennyi.

    ...

  • sysrq

    őstag

    válasz Devid_81 #6 üzenetére

    Igen, nekem például kellene.
    De mint előbbiekben is írták 30e körül.
    Telefonon lehet könyvet olvasni? Igen, akár még "kvarcórán" is. De nem ugyanaz.

    Keresek Thermalright 1150 lefogatót

  • Psych0

    őstag

    válasz Devid_81 #6 üzenetére

    háttérvilágított képernyőn Rossz olvasni, kicsi képernyőn rossz olvasni...
    én lassan vennék, mert kb 1 év alatt visszajön az ára a mai alaphangon3-4k-s könyvek mellett.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • Devid_81

    nagyúr

    válasz Psych0 #8 üzenetére

    Psych0 & sysrq

    Okés okés, érthető, csak lassan összefolynak ezek a vackok számomra, és a semmitérő netbookokat nem is említettem :)
    Tudom mind más és más célterület, de lassan mindennel mindent lehet.

    ...

  • Gregorius

    őstag

    Ha nem ajánlanak az e-olvasó gyártók durván alá a táblagépeknek, akkor a robbanás az utóbbiak piacán lesz, itt max összeomlás.

  • Psych0

    őstag

    válasz Devid_81 #9 üzenetére

    mindent mindennel az okostelefonokat, tableteket, netbookokat lehet vegyíteni az összefolyásról náluk igazad van, de az e-papírnak nincs helyettesítője.

    "As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

  • ^Clown

    veterán

    LOGOUT blog

    Én is szívesen vennék magamnak egy könyvolvasót, de 60K... Nagyon meredek. Nem esik annyira az áruk, mint amennyire "kellene".

  • hibavissza

    veterán

    Szerintem nem fog esni jelentősen az áruk az elkövetkezendő 2 évben, mivel aki sokat olvas(na) könyveket annak ez az ár is maximálisan megéri és meg is veszi. Netezésre meg ott a netbook, de szerintem a két vevőszegmensnek minimális az átfedése. Teljesen más gondolkozású, életvitelű emberek.
    Talán a méretük és a szolgáltatásaik fognak növekedni. Az áttörést a jó minőségű színes e-ink hozza meg. Nos akkor reszeltek minden másnak.

    [ Szerkesztve ]

  • D1Rect

    félisten

    Képaláírás:
    "A különböző gyártók multimédiás tartalmakat és a Wi-Fi-t ezelő chipjei"

    Egyébként az e-könyvolvasó pl. baromi jó lenne iskolákban, ott a 60K annyira nem is veszélyes.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    Na, a netbook után újabb használhatatlan sz@r, amit lenyomnak a világ torkán divat címén.

    #8: Csak a könyvet nem kell bedugni a konnektorba (nem fogyaszt áramot, nem szennyezed annyira a környezetet, amíg legyártod), beviheted az antikváriumba, esetleg onnan szerzed be. Nem kell bele 1 év múlva akkut venni, stb. Ezen felül nem pörkölöd fénnyel és vibrálással a retinád.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • @aMoRF

    tag

    válasz Jim Tonic #15 üzenetére

    Szerintem ezt a véleményedet kicsit jobban át kellene gondolnod. Az elektronikus könyvekre igen is igény van! A viszonylag magas ár és a kevés könyv (főleg magyar nyelvű) hiánya miatt sokan nem ruháznak be ilyen eszközre. Egy tartós, alacsony energia igényű e-könyv olvasó egy 3 éves ciklusra levetítve, szerintem környezett kímélőbb mint az ugyan ennyi idő alatt elolvasott x db és utána a polcra vagy antikváriumba került hagyományos könyv. (előállítás, szállítás, raktározás, értékesítés, újra hasznosítás stb.. )
    A fénnyel pörkölöm a szemem nézőpont-ról csak annyit, hogy egy e-könyv olvasásakor kb. annyi fénnyel "pörkölöd" a szemed mint egy hagyományos könyv olvasásakor a lámpafénnyel.
    Fény nélkül nem tudsz olvasni.... max. braille írást :D

    [ Szerkesztve ]

    A cél szentesíti az eszközt, de csak úgy, ha elérik.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Jim Tonic #15 üzenetére

    Van egy ebook gyűjteményem (hagyományos könyv formában nem létezik), 563 könyvből áll. Most akkor nyomtassam ki őket? :U

    Volt alkalmam élőben látni egy ilyen ebook olvasót, nem világított, és nem vibrált. Teljesen barátságos volt. Miért is vibrálna?

    Netbook sem használhatatlan, nem tudom honnan szeded ezeket a dolgokat. Ismerősöm 3 kiló fölötti albacomp notebookja, na az a használhatatlan kategória.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz @aMoRF #16 üzenetére

    Hát, szerintem Te gondold át.

    A természetes fény teljesen más, mint a mesterséges.
    Egy egész rakomány könyv sem árt annyit a természetnek, mint egyetlen akkumulátor.
    Egy tartós, alacsony energia igényű e-könyv olvasó egy 3 éves ciklusra levetítve, szerintem környezett kímélőbb mint az ugyan ennyi idő alatt elolvasott x db és utána a polcra vagy antikváriumba került hagyományos könyv. Merthogy? Egyszer legyártasz egy könyvet, száz év múlva is könyv lesz.
    Milyen valós igény van rá? Semmilyen. Csak bevetted a maszlagot. Ettől az életed semmivel nem lesz jobb vagy könnyebb.

    #17: olvasd el olyan eszközön, amit másra is tudsz használni. A netbook halott téma, már most megmondták, hogy 3 év múlva senki nem fogja venni. Akkor most mi is volt a netbook?

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    Jaaaaj.
    Amit másra is lehet használni, az pl. a telefonom. Gyönyörűen lehet rajta olvasni, mert kezeli ezeket az ebookokat, de csak olyan max 45 percig, tovább nem bírja a szem, meg ugye az aksit is eszi a folyamatos háttérvilágítás, ezért pl. hosszú vonatozásra nem jó (pl. Pécs - Szombathely, 4,5 óra. Zánka - Pécs, 6 óra fölött). Kicsit nagyobb képernyős dolog egy PDA, de a szituáció ott is ugyanez. Más eszközöm per pill nincs, ami képes lenne vinni, az asztali gép képernyőjén meg egyszerűen nem jó szöveget olvasni.

    100 éves könyv. No, azért a 10-20 év körüli könyveken már látszik a papír sárgulása, meg jellegzetes szaguk lesz. Arról nem is beszélve, hogy 100 év alatt sok minden történhet, beázás, dohos helyen tárolás, meg a szimpla elhasználódás stb...

    3 év... Már most megmondták.
    3 év az rohadt nagy idő ebben a szakmában, de ha maga a netbook el is tűnne, akkor is lesz helyette valami olcsó, és nem túl nagy méretű cucc, mert attól még igény lesz rá, max más lesz a neve...

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Duree

    veterán

    Ez mind remek,hogy egyre többen gyártanak ilyet,de amíg az ára egy netbookéval vetekszik addig reménytelen a tömeges elterjedése

    duree54

  • Polemius

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    Talán tényleg át kellene gondolnod, meg kicsit utánanézned leginkább.

    "A természetes fény teljesen más, mint a mesterséges."
    Most vagy csak napfénynél olvasol könyvet, vagy inkább abszolút fogalmad sincs, miről is beszélsz. Ezek az eszközök nem világítanak. Ahogyan egy papír sem. Külső fényforrás (napfény, lámpa) kell, hogy olvasni tudd.

    "Egy egész rakomány könyv sem árt annyit a természetnek, mint egyetlen akkumulátor."

    Nyilván teljesen tisztában vagy a pontos gyártási technológiával mind a papír könyvek mind a könyvolvasók esetében.
    Kérlek, oszd meg velünk is, hogy pontosan milyen környezetterhelést jelent egy ilyen készüléket előállítani, és milyet mondjuk 5000 könyv.

    "Egyszer legyártasz egy könyvet, száz év múlva is könyv lesz."

    Jellemzően nem: "Egy-egy papírkönyv 1000 példányából ötven év elteltével átlagosan 75 marad fenn."

    Menj be egy antikváriumba, néz meg hány 100 éves könyvet találsz, milyen áron és milyen állapotban.

    "Milyen valós igény van rá? Semmilyen."
    A tapasztalatok nem ezt mutatják. :)

    "Ettől az életed semmivel nem lesz jobb vagy könnyebb"
    Nem kell annyit könyvesboltba, könyvtárba járni, vadászni vagy előjegyezni a könyveket, nem kell antikváriumot túrni, nem kell még egy könyvespolcot venni, vagy azon agyalni, hová férne még pár könyv. Meg olcsóbb is 20-30 kötet "elfogyasztása" után.

    Aki sokat olvas, annak megéri. Persze, aki a kötelező olvasmányok óta semmit nem olvasott, vagy évente 2-3 könyvet olvas, azoknak nem. Nem is ők a célcsoportjuk.
    Ahogyan a nagyméretű HD tv célközönsége sem az, aki szobaantennával nézi a királyi tv-t.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Polemius #21 üzenetére

    "Ettől az életed semmivel nem lesz jobb vagy könnyebb"
    Nem kell annyit könyvesboltba, könyvtárba járni, vadászni vagy előjegyezni a könyveket, nem kell antikváriumot túrni, nem kell még egy könyvespolcot venni, vagy azon agyalni, hová férne még pár könyv. Meg olcsóbb is 20-30 kötet "elfogyasztása" után.

    Hány olyan szakmai/hobbi könyv, vagy nem bestseller, de attól még jó szórakoztató mű van, amit lehetetlen beszerezni, mert nem ér annyit, hogy újra kiadják, de volt annyira jó, hogy senki se akarja eladni. Digitális terjesztéssel ez teljesen megszűnik.
    Továbbá sokkal egyszerűbb lesz könyvet kiadni, és így olyanoknak is lehetőségük lesz ismerettséget szerezni, akik amúgy nem tudnék kifizetni a nyomtatás költségeit. Továbbá jelenleg ha valaki nem regényekben, hanem novellákban utazik, akkor csak elszórva tudja publikálni a műveit, nagyobb digitális boltok esetén pedig lehetőség lesz ezeket egy helyen terjeszteni (és akár ingyen, ahogy vannak ingyenes játékok/programok a különböző app store-okban).

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Polemius #21 üzenetére

    Nézd el nekem, hogy nem reagálok minden pontra, de azt mondanám, téged is bekapott a marketing gépezet.
    Továbbra sem azt állítom, hogy ez ebookkal van baj, hanem azzal, hogy elhitetik veled, hogy neked ez is kell.
    Persze semmi bak azzal, hogy másképp látjuk, de valahogy mindig előjön valami, amiről kiderül, hogy nem lehet nélküle élni. Aztán pár év alatt lecseng, és kiderül, hogy mégis. De akkor úgy is jön a következő, amit muszáj megvenni.
    Ilyen az LCD tévék után a 3d, a DVD után a bluray, stb., stb. A lényeg, hogy elhidd, hogy kell.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • #71321344

    törölt tag

    nem teljesen értem mi ez az e-book ellenesség.
    a technológiából adódóan, nem fárasztja a szemet (pláne ha nem csillogós felületű, mert ott a tükröződés miatt trükközni kell,h milyen szögben tartsad, bár ez sem a szemet rontja, csak kényelmetlen lehet..), alig fogyaszt áramot(ugye nem is órában, hanem lapszámban adják meg az aksi kapacitását, mert nem folyamatosan frissíti a képet, hanem csak ha változás történik rajzolja újra az egészet, és háttérvilágítás (ált ez a legenergiazabálóbb a kijelzőkben) sincs, vagy csak opcionális)

    az ár persze még mindig problémás, de szerencsésebb történelmi múltal rendelkező országokban, még az sem olyan vészes.
    én szivesen vennék egyett, ha kicsit olcsóbb lenne. egyetemen kiadták minden tanárnak, hogy a hivatalos jegyzetek ne csak nyomtatott formában legyenek elérhetők, hanem a tárgy honlapján digitálisan is (PDF). most hagy ne részletezzem, hogy így mennyi pénzt lehet megspórolni és ami számomra nagyon fontos: nem kellene a baszom nagy könyveket cipelgetnem magammal!!!

    aki rendelkezik ilyen kütyüvel, az nem tudja esetleg, hogy a doksikban mennyire lehet keresni? és szövegkiemelni lehet-e normálisan?

    Jim Tonic: tény hogy marketing gépezettel sok minden szart el lehet adni, de egy ilyen kütyü szerintem praktikus lehet annak, aki sok könyvet olvas/sok könyvet kell cipelni magával.

    [ Szerkesztve ]

  • Polemius

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #23 üzenetére

    Azért szeretném, ha kitérnél néhány pontjára ha már reagálsz rá. Legalább a feltett kérdésekre.

    Szeretném azt is, ha nem te mondanád meg, miért vegyen vagy ne vegyen valaki egy eszközt. Mégis csak én tudom, hogy hány könyvet olvasok el egy évben, mennyi pénzbe, időbe került ezek beszerzése. Ahogyan azt is, hogy már nem nagyon tudom hová tenni az új köteteket, a polcokon három sorban állnak a könyveim.

    Honnan veszed azt, hogy bekapott a marketing gépezet? Úgy teszel kijelentéseket, hogy még egyetlen ilyen készüléket sem fogtál a kezedbe. Úgy vonsz le következtetéseket, hogy légből kapott vagy hasraütésszerű információkból, adatokból építkezel.
    Engem sem ismersz, a motivációimat sem és kétlem, hogy valami parafenomén lennél, hogy így távkiértékelj másokat.

    Az, hogy neked nincs szükséged, igényed valamire az nem azt jelenti, hogy másoknak sincsen. Bizonyára számtalan olyan dolog van, amit te az életedben szükségesnek tartasz, mások meg azt kérdezik: minek ez a hülyeség?

    Egy busmannak például semmi szüksége könyvre. De mobiltelefonra, számítógépre, internetre, gépjárműre sem. Neked lefogadom, hogy mégis az életed részét képezik ez utóbbi technikai eszközök. És talán még úgy is érzed, neked szükséged van rájuk.

    Ne vetítsd ki a saját magad másokra.

  • Polemius

    aktív tag

    válasz #71321344 #24 üzenetére

    "aki rendelkezik ilyen kütyüvel, az nem tudja esetleg, hogy a doksikban mennyire lehet keresni? és szövegkiemelni lehet-e normálisan?"

    A keresés, szövegkiemelés készüléktől függ. Utóbbi jellemzően az érintőképernyősökben van, keresés az amazon típusaiban is például.
    De az érintésérzékenyeknél általában kicsit rosszabb kontraszt.
    (Amit még sokan szeretnek, az a szótár funkció némely készülékben: ráböksz a szóra [angolra, persze] és megjelenik a hozzá tartozó szótári bejegyzés.

  • válasz #71321344 #24 üzenetére

    Nem csak Neked met a re:

    Miért van az, hogy a lassan 60 éves szüleimnek sose okozott problémát egy könyv beszerzése/hordozgatása? És a mai napig baromira sokat olvasnak mind ketten. Sose volt problémájuk azzal, hogy ritkaságokat szerezzenek be. A könyvek tartósságának meg nem ott van vége, hogy besárgul a papír, mert attól függetlenül még mindig tökéletesen lehet olvasni azt. Az 1000 könyvből 100 év alatt 75 darab marad meg állításnak meg az a bökkenője, hogy ebben minden ponyva, minden fos benne van. Illetve az is hozzátartozik, hogy külföldön kivágják a megunt darabokat a kukába, nem képesek antikváriumban vásárolni/odavinni a régieket. Pedig rengeteg on-line antikvárium létezik már. Ezek fejében megjósolom, hogy a következő 1000darab legyártott ebook olvasó 80%-a szintén a kukában végzi a következő 5. évre. Ennyit a kimutatásokról.
    Ennek ellenére igenis van helye ezeknek az eszközöknek. Csak sajna ma minden a pénz és a profit körül mozog. Ennek köszönhetjük a sok természeti katasztrófát ami manapság ér minket. Így nem az a szempont, hogy értelmes dolgokat gyártsanak hanem csilli-villi szarokat. Eme termékek tökéletesen helyt kaphatnának az oktatásban(extra erős, strapa kivitelben), az olyan területeken ahol évente, vagy sűrűbben változnak meg a leírt dolgok(kutatások, tudomány, egyéb olyan szakterületek amik még felfedezés alatt állnak). Nem volna ez rossz dolog. Csak rossz felé viszik. A másik amit Tonic is írt a "mert ez kell neked" hozzáállás. Aminek következtében pont azt az értékét veszíti el a dolog amiért kitalálták. Környezet védelem (papír és gyártási melléktermékek).
    Józan paraszti agy által diktált magán véleményemet olvashattátok!

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • dabadab

    titán

    válasz Jim Tonic #18 üzenetére

    Ezek az e-olvasok abban kulonboznek a tobbi cucctol, hogy nem LCD (vagy OLED) kijelzojuk, hanem e-papir, ami nagyjabol ugy nez ki, mint a sima papir es nem kerul energiaba az adott helyzetenek a fenntartasa es pont emiatt adnak realis alternativat a papirkonyvekre. Azt meg szerintem mindenki tudja, akinek nagyobb mennyisegu konyve van, hogy mennyire maceras a papirkonyv: nehez. sok helyet foglal, porosodik stb, ha ettol a nyugtol sikerul megszabadulni, akkor igenis konyebb lesz az eletem.
    Ja, es a Li-ion akkuk nem kulonosebben kornyezetszennyezok.

    DRM is theft

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Polemius #25 üzenetére

    Szeretném azt is, ha nem te mondanád meg, miért vegyen vagy ne vegyen valaki egy eszközt. Mégis csak én tudom, hogy hány könyvet olvasok el egy évben, mennyi pénzbe, időbe került ezek beszerzése. Ahogyan azt is, hogy már nem nagyon tudom hová tenni az új köteteket, a polcokon három sorban állnak a könyveim.

    Hol mondtam én ilyet? Jézusom, Ember! Ez egy fórum, szubjektív véleményekkel. Nehogy már berágj itt, vazz. Ajánlom figyelmedbe a write only mód helyett: Persze semmi baj azzal, hogy másképp látjuk,

    De, fogtam ilyet a kezembe. Ma is.

    #27: Most kiderül, hogy Te is busman vagy. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • dabadab

    titán

    válasz benedekco #27 üzenetére

    "Miért van az, hogy a lassan 60 éves szüleimnek sose okozott problémát egy könyv beszerzése/hordozgatása?"

    Valoszinuleg azert, mert kellokepen a fosodorba esett az erdeklodesuk, illetve nem kellett nagyobb mennyisegu konyvet magukkal cipelniuk soha.

    "Sose volt problémájuk azzal, hogy ritkaságokat szerezzenek be."

    A ritkasag attol ritkasag, hogy problemas a beszerzese :U

    Egyebkent lattal mar ilyen olvasot?... Mert volt nalam par napig egy Sony PRS-300 Pocket Edition (5" kijelzo, 800x600) es bar latszik, hogy a technologia meg erosen egypontnullas (az epapirnal egyelore gond a ghosting, ezert lapozasnal teljesen feketere aztan meg teljesen feherre valtjak a kijelzot, ami amugy egyebkent is eleg lassu), nem is igazan jo kockafejjatek, viszont ha csak egyszeruen arra akarja hasznalni az ember, amire valo, akkor teljesen megfelelo.

    DRM is theft

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz benedekco #27 üzenetére

    "Miért van az, hogy a lassan 60 éves szüleimnek sose okozott problémát egy könyv beszerzése/hordozgatása?"
    Nagyszüleidnek az se okozott gondot, hogy nem volt telefon. 500 évvel ezelőtt az sem okozott gondot, hogy nem voltak betonutak, és hogy egyik szomszédos városból a másikba, pár nap volt az út, mert csak gyalog tudtál menni. 10000 évvel nem okozott gondot, hogy nem volt fém kés, mert gond nélkül pár hetes-hónapos munkával csiszoltak maguknak az ősemberek.
    Ha esetleg így sem lenne érthető: ezt hívják fejlődésnek. Ha mindenben megelégednénk azzal, ami "nem okoz gondot", akkor sehova se fejlődne a világ, jelenleg is ősemberek lennénk. Igen, ezzel azt állítom, hogy az ősember eszközkészítése, és az e-book olvasó mögött ugyanaz a motiváció áll. Mégpedig az, hogy amire szükségünk van, azt könnyebben, egyszerűbben, hatékonyabban meg tudjuk tenni. Annak idején a "szükség" fogalmát kimerítette az életbemaradáshoz fontos dolgok, ma már kicsit bővebb ennél (a világ civilizált részein).

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz Cathfaern #31 üzenetére

    Mindig ezzel szokás példálózni. Attól még tény marad, hogy az ember manapság nem arra költ, amire szüksége van, hanem arra, ami trendi...
    Valahol az aláírásod pont erről szól...

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • dabadab

    titán

    válasz Jim Tonic #32 üzenetére

    "az ember manapság nem arra költ, amire szüksége van, hanem arra, ami trendi..."

    Ize, manapsag is koltenek arra, amire szukseguk van, meg regen is koltottek arra, ami trendi volt (az unnepi nepviseletek nem azert voltak tele himzessel, hogy ne fazzanak benne, hanem azert, mert akkor az volt a trendi).

    [ Szerkesztve ]

    DRM is theft

  • válasz dabadab #30 üzenetére

    A régi rendszerben még tiltott könyvekről is beszélnek a népek, annak idején a másolt példányok hogy jártak kézről kézre. Igaz ma már nem így tiltanak be könyveket. Erre sokkal megfelelőbb egy lejárató média kampány, vagy egyéb megoldás, hogy a szerzőt tönkretegyék.
    Igen, van hogy hónapokig nem jut hozzá könyvhöz valamelyikük, mert csak ritka példányról van szó. De addig míg keresi a könyvet még van 1000 másik amit el lehet olvasni. Hány millió könyv van a világon? Miért pont kizárólag csak azt az egyet szeretnéd elolvasni? Lehet, hogy keresés közben rátalálsz olyan darabokra is amikről fingod se volt. Persze ezt lehet sokféle képen nézni. Az hogy van náluk két-három könyv nem okoz gondot. Anyámnak van hátizsákja, apámnak meg kézitáskája.

    re.: Cathfaern
    Részben igazad van. Részben Jim meglátta, hogy busman vagyok ;) azaz szívesebben élnék egy elektronikától mentes világban. De most mehetnénk vitázni egy másik témába, mert szerinted ez biztos hülyeség, illetve ha igazán ezt szeretném akkor ezt is csinálnám. De ez nem igaz, illetve leírtam, hogy szerintem kinek van/lehet szüksége ma egy ilyen készülékre. Illetve a kínaiak se fémmel esznek, hanem bambuszból készült pálcikákkal. Sajnos manapság ott is nagyon terjed a nyugati hülyülizmus és váltanak át villára meg egyebekre. Ennek köszönhetően (kimutatható, de nem keresem meg a cikket erről, mert nincs kedvem játszani ezt az értelmetlen vita játékot) csökevényesedik a kézügyességük. Szal minden rosszban van valami jó és minden jóban van valami rossz. Azaz találjuk meg a helyét ennek az eszköznek. Használjuk értelmesen és ne akarjuk helyettesíteni és kiiktatni a papír alapú könyvet.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • Shufny

    őstag

    válasz Jim Tonic #32 üzenetére

    Az e-readernek pont van értelme. Én is az árcsökkenésre várok már több éve, mert a jegyzeteim elég nagy része elektronikus formában van meg, és nagyon kellemetlen őket LCD -n olvasni. Elsősorban nekem erre kéne mondjuk, nem könyvekre. Szakmai írásokat szerintem nem sok értelme van kiadni könyv formájában, mert az nagyon rugalmatlan. Erre sokkal jobb az e-book a hagyományos papír médiumnál.

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz Shufny #35 üzenetére

    Szakmai írásokat szerintem nem sok értelme van kiadni könyv formájában, mert az nagyon rugalmatlan. Erre sokkal jobb az e-book a hagyományos papír médiumnál.
    Ugyancsak jó példa arra, hogy miért jó a nem papír alapú könyv: jelenleg ha valami szakmai könyv újabb, javított kiadása megjelenik, akkor dobhatod ki a régi pár ezer oldalas könyvet, vagy néhány év után egy egész polcot elfoglalnak a haszontalan verziók. Digitális terjesztés esetén csak frissíteni kell, amit ráadásul gyorsabban és olcsóbban meg lehet tenni.

    benedekco:
    "Azaz szívesebben élnék egy elektronikától mentes világban."
    Ez rendben van elektronika ne legyen, de akkor más miért? És hol legyen a határ? Robbanómotor legyen? Nyomtatás legyen? Mechanikai gépek (szövőgép pl.) legyen? Esetleg ha van villanykörte az még rendben, de rádió ne legyen?
    Amúgy (bár természetesen lehet, hogy te kivétel vagy), de azon emberek többsége, aki szeretne elektronika/autó/vegyszer/stb mentes világban élni, ha ténylegesen "álmai" világába kerülne, pár hét után nagyon megbánná a dolgot.

  • dabadab

    titán

    válasz benedekco #34 üzenetére

    Akkor ha jol ertelek, azert nem problema nehezen beszerezheto konyvek keresgelesevel vacakolni, mert ez nem gond, hanem kihivas, sot, lehetoseg! Nem olvastal egy kicsit tul sok amerikai marketinges szakirodalmat? :P

    "szívesebben élnék egy elektronikától mentes világban."

    Szerintem azert viszonylag keves embert tudnal meggyozni arrol, hogy pakoljunk ki a korhazakbol minden elektronikat.

    "leírtam, hogy szerintem kinek van/lehet szüksége ma egy ilyen készülékre."

    Aha, mindezt ugy, hogy soha nem volt egy ilyen a kezedbe, de azert jol el tudod donteni, hogy kinek nincs ra szuksege. Haaat...

    "ne akarjuk helyettesíteni és kiiktatni a papír alapú könyvet."

    Erre vonatkozoan meg egyetlen egy darab ervet sem hallottam, hogy miert ne (arra vonatkozolag viszont mar eleg sok elhangzott, hogy miert igen).

    DRM is theft

  • válasz dabadab #38 üzenetére

    a világnézetemet OFF móde-ban írtam, töbebt erről nem vitázok itt, mert értelmetlen, főleg egy PC agyú(elhiheted ÉLn is kocka vagyok) fórumon
    Próbáld ki az atombombát, hogy megtudd, vajon van-e értelme vagy sincs. Marha nagy tudás szükségeltetik ahhoz, hogy az ember beleélhesse magát valamilyen szituációba. Biztos vannak helyzetek amikbe nehéz, de egy e-book olvasó birtoklása elég könnyű képzelgés.

    Már elhangzott jó pár, hogy miért ne. Nem írok többet. A vitázás fórumokon értelmetlen. Az emberek nem képesek úgy írni, mint beszélni. Szerintem jó dolog lehetne ez a fórum dolog de sok mindenre alkalmatlan. Mint pl vélemények ütköztetésére. Amikor látok embereket vitázni itt, az esetek többségében mintha két kő beszélgetne, egyik se tud változtatni.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • opr

    veterán

    válasz Jim Tonic #23 üzenetére

    Ok, akkor nézzük meg mondjuk az én esetemet, ha utána is azt mondod, hogy semmi értelme, és jól érvelsz max mindketten gondolkodunk kicsit.

    két-három nap alatt (amikor van rá pénz) kiolvasok egy átlag könyvet, egy encyclopedia galactica szintű kötetet kb egy-másfék hét alatt időmtől függően. Budapesten élek, de a család Debrecenben lakik, autóm nincs-> ha hszsmegyek egy hónapra, akkor
    a) viszek magammal úgy~30kg könyvet
    b)hazaviszek egy 20dkg-os cuccost, meg egy 10dkg-os töltőt, marad hely mondjuk ruhának a táskámban, nálam lehet az összes könyvem, és ha esetleg megint ott tartanék, hogy b@sszus, nincs mit olvasni, kb 10perc alatt be is szereztem egyet.

    Amiben szerintem egyet értünk:
    Tök felesleges bele a wifi, érintőképernyő, mp3-lejátszás, színes kijelző, meg a sok marhaság, ami tulképp az olvasáshoz pont nem kell, viszont az akksit eszi, és plusz x darab hibalehetőség.

    Ami nekem kéne:
    könnyű, olcsó, szép legyen a kijelzője, lehetőleg legyen körülötte valami bőrtok, hogy ne karcolódjon, sd-kártya támogatás, és nagyon maximum egy buetooth. Természetesen alapnak vettem, hogy a formátumtámogatás meg a menü jó, és hgoy nem 10mp mire lapoz egyet.

    ui.: egy nagyon olcsó könyv 2000ft. Ha lenne rá pénzem, és megvennék heti kettőt, az heti 4k. Az kb. havi 16k. Az egy évben 192k. Legyen a cucc élettartama mondjuk 3év, akkor az összesen=576kilohuf Sajna ennyi pénzem nincs, de most nem ez a lényeg Egy iyen cucc 60k. És nagyon olcsón számoltam...

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • dabadab

    titán

    válasz benedekco #39 üzenetére

    "Már elhangzott jó pár, hogy miért ne."

    Mire gondolsz? Volt az, hogy nem jó, mert a vibrálás meg a háttérvilágítás, de mostanra szerintem mindenkinek egyértelmű, hogy hibás információkon alapult, de amúgy?...

    DRM is theft

  • Cathfaern

    nagyúr

    válasz opr #40 üzenetére

    "ui.: egy nagyon olcsó könyv 2000ft. Ha lenne rá pénzem, és megvennék heti kettőt, az heti 4k. Az kb. havi 16k. Az egy évben 192k. Legyen a cucc élettartama mondjuk 3év, akkor az összesen=576kilohuf Sajna ennyi pénzem nincs, de most nem ez a lényeg Egy iyen cucc 60k. És nagyon olcsón számoltam..."
    Ez a számolás azért ott elbukik egy kicsit, hogy attól, hogy e-book readered van, még meg kell venned a könyveket (meg kéne). De feltételezve, hogy olcsóbbak a digitális könyvek, mint a nyomtatottak, valószínűleg még így is visszahozná az árát, a kényelemről nem is beszélve (ami megint csak pénz, ha nagyon szőrszálhasogató akarok lenni, akkor pl. esetedben a könyvek súlyát át lehetne konvertálni többletfogyasztásra, ami elég jól számszerüsíthető).

  • #71321344

    törölt tag

    válasz benedekco #27 üzenetére

    megmondom őszintén nem szeretem az olyan példákat, amikor kiragadunk dolgokat a környezetükből és úgy akarjuk összehasonlítgatni.
    gondolom sokan látták azt a kör e-mailt,h szívjuk a fogunkat a tanulás miatt, bezzeg afrikában mosolyogva rajzolgatják a betűket a homokba, de azt kifelejtik, hogy abban a környezetben ő ,ha tud írni már elért valamit a falujában, én meg még mindig éhenhalhatok a műegyetemi diplomámmal..és ugye akkor pöröghetünk azon,hogy melyik nagyobb teljesítmény, homokbarajzolva írni tanulni, vagy magyarországon diplomát szerezni...lényeg a lényeg,hogy veszélyes kiszakítani a környezetükből a dolgokat.
    én, 2010-ben, magyarországon hasznát tudnám egy ilyen cuccnak venni, mert kényelmesebb lenne sok helyzetben, de magyar szemmel ez még kicsit húzós, még akkor is ha hosszú távon lehet visszahozná az árát (azért csak lehet, mert ritkaságokat nem olvasok, viszont van olvasójegyem :P :D)

    az meg, hogy telefonnal is lehet e-bookot olvasni no comment. fényképezni is tud a telefonom, de kiállítást nem nagyon rendeznék arra alapozva...

    Polemius: köszi a választ

    [ Szerkesztve ]

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz dabadab #41 üzenetére

    Nem ez szólt ellene a részemről, illetve mások részéről sem. Én idehúztam az IPAD-szerű készülékeket is, onnan jött a kijelző kérdése, bár valóban másik kategória.
    Én azon rágódtam, vajon tényleg kell-e ilyen az embereknek. Nekem nem. Neked igen. Ízlésekről, szubjektív dolgokról vitázni felesleges.

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz Jim Tonic #44 üzenetére

    Jah, csak mi nem tudunk olvasni a soraid között. :P Honnan találtuk volna ki, hogy te az ipad meg társai cuccok kijelzőit kevered ide, egy ebookokról szóló hír fórumába? :F

    Visszatérve az alapproblémámhoz, van egy 563 könyves gyűjteményem, amit ha még ép szemekkel szeretnék elolvasni, akkor vagy beruházok (majd ha olcsóbbak lesznek) egy ebook olvasóra, vagy kinyomtatom őket, mert mert más alkalmas eszköz/megoldás nincs.

    Egyébként véleményem szerint a vita azon alakult ki, hogy ha szerinted valami nem jó, hasztalan, szerintünk meg igen, akkor szerinted minket megevett a marketing. Persze, a marketing mindenhol ott van, de mikor először olvastam ezekről az ebook olvasókról, már akkor tetszett a dolog, és gondoltam rá, hogy kellene majd szerezni egyet, ha normális áron lesznek.

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

  • Huma

    addikt

    válasz Jim Tonic #44 üzenetére

    Eléggé mellélőttél ezzel a nem hasznos dologgal.

    Ez egy olyan eszköz ami nagyon is hasznos és nagyon sok embernek szüksége lenne egy ilyenre. Pl több millió iskolásnak a világon. De ez tényleg elenyésző...

    Tegyük fel elmész valahova huzamosabb időre. Pl kiköltözöl pár hónapra külföldre. Nagy könyvolvasó vagy. Mi a praktikusabb? Kicipelni 20 könyvet vagy egy ilyet?

    Egy ilyen ketyerével játszva kiolvasol 20 könyvet egy feltöltéssel. Nem fárasztja a szemet. Lehet bele jegyzetelni és hamar behozza az árát.

    Ennyi erővel a telefon is felesleges. A pc is az. Minden az.

    Az hogy te nem szeretsz olvasni vagy szívesebben folyatod ki a szemed egy lcd kijelzőre az a te magánügyed, de nem kell ezzel a bekapott a marketingépezet hülyeséggel jönni.

    A hozzászólásaidból látszik hogy azzal sem vagy tisztában mit fikázol. Legalább néz utána mielőtt leosztod itt az embereket.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • válasz dabadab #41 üzenetére

    Nem ezekre gondoltam. Csak a gyártással kapcsolatos mizériákra. Azaz, mivel ez IT ezért minden évben jön az új és újabb fejlesztés. Ami azt jelenti, hogy a "fejlett" nyugati országokban - ahol annyira nyomják a szelektív hulladékot és többi "marhaságot" - évente fognak újat venni a régit meg kivágják a kukába. Szerintem ha igaz is hogy "a Li-ion akkuk nem kulonosebben kornyezetszennyezok" akkor is válogatás nélkül megy a kommunális hulladékba, vagy jó esetben az elektromos/vegyi kukába. A mai termékek minősége ott bukik el, hogy ami még talán jobb fajta is azt is hazavágják a használattal, mert igen kevés ember képes pl akku kímélő üzemben működni. Nem egy 1-2 éves laptop akku halálát néztem végig. Végül is igaz, csak a környezet romboló hatást tudom felhozni. De ez él a könyveknél is. Köszönhetően a felhasználásukat.
    Az a sok értéktelen szenny ami a boltok polcain hever, az a rengeteg ajándékként vásárolt, de soha az életben el nem olvasott könyv, az a rengeteg egyszer olvasott aztán szemétben landolt darab. Igen. Tényleg... mindegy mit csinálunk, mit gondolunk, nem kell ragaszkodnunk ahhoz, hogy mi hogy van, ha valaki akar tenni az egy e-book olvasóval is képes lesz odafigyelni és zöld maradni.
    Aztán vannak akiknek könnyebb a könyvet elkezelni mint a kütyüt. Illetve el tudom képzelni, ahogy fejlődik a technika és megjelennek az e-book vírusok. Számomra az analóg sok esetben egyszerűbb mint a digitális. Ez viszont szubjektív!!! Ez számodra nem negatívum.

    re: (#45) CPT.Pirk
    Ha fórumon nem szabad beszélni a warez-ről akkor legközelebb csak akkor említsd meg az 563 könyves gyűjteményedet, ha az mind jogos tulajdonodban van. Nem ítélkezem, ne értsd félre! Mivel fogalmam sincs, hogy tettél szert a gyűjteményre. Csak mondom.

    re: (#40) opr
    Árakra: könyvtár/antikvárium/kölcsönkérés/ajándékozás. Mellesleg az e-book -ok sincsenek ingyen, így elbukott a számításod. Illetve ha jól elterjednek majd az elektronikus könyvek, még pedig annyira, hogy érezhetően visszaesik a nyomtatott olvasnivalók száma akkor ezeknek is felmegy majd az áruk.

    re: (#36) Cathfaern
    Mobilom is csak azért van mert a társadalom elvárta tőlem. Bankkártyám is csak 3 éve volt, mert ott ahol éltem nem volt mód arra, hogy kp-ben vegyem fel a fizetésemet(külföld). Maradi vagyok, sajnálom. Sok minden olyan dolog van a világon amire nincs igazán szüksége az embernek. A családomnak nincs TV-je, nincs kocsink, DVD lejátszónk, laptopunk és rengeteg felesleges cuccunk. De sok olyasmink van ami szükségszerű számunkra. Mint pl a fúrógép amivel dolgozunk és megtehetjük azt, hogy ha valami elromlik itthon akkor nem kell szerelőt hívni, hanem megoldjuk magunk. Sajnos ma sok esetben eltorzultak a dolgok. Mikor napsütésben, egészséges felnőtt emberek kocsival mennek boltba, ami innen 300m-re van. Szükség.... mikor belépsz legközelebb egy multi áruházba akkor próbáld összeszámolni azokat a termékeket amikre igazán szükséged van. Ha összeveted a megtalálható termékek mennyiségével biztos elképedsz majd. Aztán még az is elképzelhető, hogy talán lenne még pár dolog amiről le tudnál mondani a listádból egy élhetőbb világért.

    Nem szedek drogokat. Szimplán úgy gondolom, hogy ha mindenki lemondana egy pici luxusról a világban, akkor már jobban élhetnénk mindnyájan.

    Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

  • dabadab

    titán

    válasz benedekco #47 üzenetére

    Azon a fejlett nyugaton, ahol én szoktam járni, egyáltalán nem jellemző, hogy egyéves cuccokat csak úgy l'art pour l'art alapon a kukába dobjanak - aki meg mégis le akarná cserélni, az is inkább az eBayt választja a kuka helyett.

    Szóval akkor az szól az ekönyvek ellen, hogy szerinted lehet, hogy környezetszennyezőbbek, mint a papírkönyvek. Hát, komoly érv :U

    DRM is theft

  • Huma

    addikt

    válasz benedekco #47 üzenetére

    Gondolj arra hogy mondjuk egy ilyen cucc kerülni fog 20e-be. Az iskolásoknak ideális megoldást jelentene. Az iskola e-book formátumban megvenné a tankönyveket és azt adnák tovább a szülőknek. Valószínűleg feleannyiba kerülne mint a normál papírkönyv. Egyvalamit kéne cipelniük, nem egy rakás könyvet. Egy ilyen cucc meg öt évig kiszolgálja az embert ha vigyáz rá (ez mondjuk nem jellemző az iskolásokra).

    Nyolc év alatt mennyi tankönyvet kell venni? Rengeteget. Bőven behozná az árát.

    Mivel nagyon keveset fogyaszt (ha az alapverziót vesszük ami csak olvasásra jó) akár gombakkuról is működne (ha még van ilyen). Ami ha tönkremegy akkor olcsón lehetne cserélni. Esetleg egy filléres napelemet beépíteni a hátuljába. Szünet alatt megfordítják az olvasót és az pótolja az elhasznált energiát.
    Szóval nem muszáj ennek hamar tönkremennie. De ha mondjuk elfárad az akkuja, akkor is simán kibír egy napot, este meg feltöltik. Egy ilyen ketyere többezer lapozást kibír egy feltöltéssel. Ha csak párszázat fog kibírni öt év múlva az is elég lesz egy napra.

    Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

  • Jim Tonic

    nagyúr

    válasz CPT.Pirk #45 üzenetére

    De nem volt vita, basszus. Ez csak a véleményem volt. :N
    Az 563 könyvből mennyit vettél meg? :P

    Még egy dolog. Ha ezek elterjednek, valószínűleg olyan warez indul meg ebben is, ami részben agyonvágja majd a könyvkiadókat és az írókat.

    [ Szerkesztve ]

    Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

Új hozzászólás Aktív témák