Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Polemius

    aktív tag

    válasz Jim Tonic #23 üzenetére

    Azért szeretném, ha kitérnél néhány pontjára ha már reagálsz rá. Legalább a feltett kérdésekre.

    Szeretném azt is, ha nem te mondanád meg, miért vegyen vagy ne vegyen valaki egy eszközt. Mégis csak én tudom, hogy hány könyvet olvasok el egy évben, mennyi pénzbe, időbe került ezek beszerzése. Ahogyan azt is, hogy már nem nagyon tudom hová tenni az új köteteket, a polcokon három sorban állnak a könyveim.

    Honnan veszed azt, hogy bekapott a marketing gépezet? Úgy teszel kijelentéseket, hogy még egyetlen ilyen készüléket sem fogtál a kezedbe. Úgy vonsz le következtetéseket, hogy légből kapott vagy hasraütésszerű információkból, adatokból építkezel.
    Engem sem ismersz, a motivációimat sem és kétlem, hogy valami parafenomén lennél, hogy így távkiértékelj másokat.

    Az, hogy neked nincs szükséged, igényed valamire az nem azt jelenti, hogy másoknak sincsen. Bizonyára számtalan olyan dolog van, amit te az életedben szükségesnek tartasz, mások meg azt kérdezik: minek ez a hülyeség?

    Egy busmannak például semmi szüksége könyvre. De mobiltelefonra, számítógépre, internetre, gépjárműre sem. Neked lefogadom, hogy mégis az életed részét képezik ez utóbbi technikai eszközök. És talán még úgy is érzed, neked szükséged van rájuk.

    Ne vetítsd ki a saját magad másokra.

Új hozzászólás Aktív témák