Új hozzászólás Aktív témák
-
hallador
addikt
A VMware és a Linux megy rajta a többi számomra nem releváns
The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]
-
fatpingvin
addikt
nagyon jó, tetszős cucc de engem most kifejezetten az érdekelne hogy ki fogja gyártani és milyen konfigurációban.
illetve hogy eljutunk-e végre oda hogy lesz belőlük desktop development rendszer. vagy csak simán bármilyen desktopnak befogható vas.
[ Szerkesztve ]
A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)
-
ddekany
veterán
válasz fatpingvin #2 üzenetére
Ebből nem, ez szerverre van. A desktop az lényegében egyenlő Windows, és ott meg elég szívás sok natív alkalmazás miatt az ARM, és az MS nem fogja olyan rövid gyeplőn az ökoszisztémáját, mint az Apple, szóval az lesz a fő átállást lassító tényező.
[ Szerkesztve ]
-
Reggie0
félisten
válasz fatpingvin #2 üzenetére
Armbol azert mar van desktopnak(workstationnak) befoghato vas, ami elegge deves is: Solid Run Honeycomb LX2. Mini ITX formatumu.
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
Jópofa, de nem látom miért lenne erre jelentős igényt fejlesztőknél, csak mert ARM-os szerverre fejlesztenek. Másképp mondva, hogy miért vetné az ARM desktop hiánya számottevően vissza az ARM-os szerverek terjedését. Biztos van olyan munka ahol ez gond, de mennyi? A legtöbbet manapság szerveres fejlesztésre használt nyelvnél ISA független formátumú amit kiteszel, szóval még kényelmetlenséget sem okoz, hogy az egyik x86, a másik ARM. Akkor már sokkal zavaróbb, ha a desktop és a szerver operációs rendszer eltér, és az nagyon gyakori, mert a desktop még fejlesztőknél is jellemzően Windows, kevés OS X, míg a szerver többségében valamilyen Linux. Ezen persze a Linux desktop évének lejövetele segítene , nem az ARM-é.
-
Reggie0
félisten
Mert nincs rajta meg az az elet, ami x86-on, hogy azon es azzal nonek fel fejlesztok, az szamukra a termeszetes. Emiatt a fejlesztoi kozosseg is sokkal korlatozottabb, mert valahogy el kell jutni a platformhoz. Ha van nativ platform, akkor azert sokkal szelesebb lesz a kozosseg is mogotte. Ez igazabol nem technikai problema, hanem emberi.
[ Szerkesztve ]
-
ddekany
veterán
De az ISA (x86 vagy ARM) egy alig érzékelhető technikai részlet egy fejlesztőnek is. Mert manapság ezért extrém ritka, hogy assembly/gépikód szintjére lemész. Tehát mihez kötődnél benne érzelmileg? Nyelvekhez, keretrendszerekhez, operációs rendszerekhez szokás, mert az nem egy rejtett dolog.
-
ddekany
veterán
Az még kevés a sikerhez, hogy az alkalmazásfejlesztők nem óckodnak tőle. Gondolom rájuk gondoltál az otthonra is elérhető desktop ARM kapcsán.
De úgy tudom AWS-nél robog is az ARM rendesen. Mert az ARM erről szól (első körben), hogy Amazon méretű cégek a kezükbe vehetik a sorsukat CPU terén is (vertikális integráció), míg az x86-nál ez jogilag lehetetlen. (Apple-nél még jobban robog, de az desktop. De az ok ugyanaz.)
-
Reggie0
félisten
Megtanulni konyvekbol is barmit meg lehet, nem ez a kerdes. A szoftverek evolucioja nem lesz teljes, mert csak celzottan fognak forditani ra es sokan idegenkednek majd az architekturatol, mert kulon fejfajas keresztforditani es amugy is hajlamosak idegenkedni az emberek a valtozastol, a legtobb szoftvergyarto meg csak a nepszeru architekturakon lesz jelen.
Peldaul ezert nem tudod a Xilinx Vivado-t ARM-os workstation-on vagy szerveren futtatni, mert ARM-ra nem forditjak a szoftveruket. Es meg nagyon sok peldat lehetne felhozni.
[ Szerkesztve ]
-
-
ddekany
veterán
Ja, bocs. Annyit láttam, hogy M1 Mac-ek miatt kérdik az userek (mondjuk eleve Mac változat sincs, de eddig bootcamp-el vagy virtuális géppel ment).
Első körben gondolom ott fog aratni szerveren az ARM, ahol javarészben nyílt szoftvert használnak, vagy a cloud szolgáltató adja a szoftvert. Ez talán a szerverek többsége. Eltekintve Oracle adatbázistól, bár az jellemzően külön szerveren fut úgy is. De erre a felállásra mondtam, hogy nem igazán érdekli a fejlesztőt.
Persze van egy homokszem a gépezetben. A konkurens programozási hibák könnyebben előjönnek ARM-on, mert szabadabban rendezi át az memória eléréseket. Szóval ha van egy hiba a forráskód szintjén, akkor lehet, hogy eddig rejtve maradt. Ezeket ki kell gyomlálni.
-
fatpingvin
addikt
-
Reggie0
félisten
válasz fatpingvin #16 üzenetére
Elvileg le lehet cserelni, a chip tamogatja, mert altalanos celu SERDES-ek vannak rajta, amiket konfiguralni kell, igy pcie/sata/sgmii is lehet. Mivel modulon van a proci es dokumentalt igy sajat alaplapot is lehet csinalni.
A procit alapvetoen halozatos procinak szanja az NXP, van is nagysebessegu interconnect, ami tud 114Gbit L2 switchet. Ethernetet is tudja 100 gigaig.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- GAMER PC: i7-12700KF/14700KF -RX 6600 8GB GDDR6 - 512GB-4TB NVMe SSD - 16/32GB DDR4- GAR/SZÁMLA!!!
- Eladó ASUS ROG Strix B450-E Gaming + Ryzen 5600X + Corsair Dominator Platinum 16GB (4x4) félkonfig.
- Olcsó tervező PC:Lenovo ThinkCentre M720t: i7 8700,32GB,512GB SSD,Quadro P2000,ÚJ Lenovo bill.+egér
- Cisco UCS C220 M3 szerver (2x E5-2620, 0GB DDR3, 2x 650W PSU, 2008M-8i RAID, 6x 2.5" caddy)
- ZOTAC ZBOX CI547 Nano mini PC i5
Állásajánlatok
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen
Cég: Ozeki Kft
Város: Debrecen