Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vikitorony

    tag

    válasz Vigilante #37 üzenetére

    Azt sejtettem, hogy gyártási költség miatt sem rohannak nagyon előre a "fejlődéssel", de pl. a héliumos HDD gyártási költsége is kötve hiszem, hogy drágább a hagyományosnál, mégis tesztelik, és ha bejön, akkor ez lesz az irány, mert idővel lejjebb tudják nyomni a költségeket, addig pedig ők az ászok, hogy nekik ilyen új technológiát használó HDD-jük van.
    Maradva a HDD-knél, 2002 karácsonyára nyilván nem a csúcskapacitásút vettük meg itthonra, de az 80 GB-os volt. Bő 12 évvel később fogjuk rá, hogy a 6 TB-os a max. (otthonra szánt, pl. WD Green) - 75x-öse, de ha az átlagos 2 TB-osat nézzük, az is 25x-ös kapacitásnövekedés. És akkor a [8 TB-os] enterprise vinyó szóba se került (SATA vagy SAS).

    Nyilván erre rá lehet kontrázni azzal, hogy nézzük csak a CPU-kat... Ott is egy idő után megállt az órajelre való recskázás, és -amennyire követem- 4 GHz alatt van az alapórajel, pedig már jó sok évvel ezelőtt is bőven 3 GHz fölött jártunk.
    Tisztában vagyok vele, hogy a 2002-es Northwood magos P4 2 GHz-e és a mostani gépemben lévő i7-2630QM 2 GHz-es alapórajele nem ugyanaz, már csak a magok száma miatt sem, plusz 9 év alatt rengeteget fejlődött...

    Mindenesetre meglepő számomra, hogy bár a VGA-kra kerülő RAM-ok és azok frekije rengeteget fejlődött, a busz maradt 128 bit.

Új hozzászólás Aktív témák