Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Meridian

    senior tag

    Az akksigyártás nem klímasemleges dolog. Pont. De igazából a CO2 kibocsájtás nem is számít, ezért (a piros vonal a CO2 elnyelés frekvencia tartománya, jól látható az - amit amúgy minden valamirevaló fizikus jól ismer egyébként - hoyg nincs mit elnyelnie a CO2-nek, azaz akár növekszik, akár drasztikusan csökkenne a CO2 koncentráció, az érdemi változást nem generálna az átlaghőmérsékletben. Se lefele, se felfele.):

    De mivel az akksigyártás nem egy fenntartható folyamat (mivel lítium-ot elég procedurális bányászni és termelni), én megvárom a PowerPaste üzemanyaggal működő, egyébként hidrogén alapú meghajtású autókat, motorokat. Aki nem tudja mi az a PowerPaste, keressen rá a youtube-on van pár ismertető, a jól ismert és híres-neves Fraunhofer német intézet keretében... sajna nem tudom hol tart per pillanat az egész, pedig ha valami működőképesnek ígérkezik, az ez.

    [ Szerkesztve ]

  • Meridian

    senior tag

    válasz Bog #3 üzenetére

    Elektromos autó(ka)t mindig összefüggésbe azaz contextbe hozzák a klímasemlegességgel... holott ez sztem így ilyen formában nem is igaz. Lásd akksigyártás követelményei. És lásd hogy az amiért propagálják az valójában nem fedi a valóságot - ezt a fenti ábra - amit betettem a kommentembe - szemlélteti a legegyszerűbben. Persze értem én, 20 emberből 19 ennek nem járt utána, egy-az-egyben elhiszi azt amit a médiában sulykolnak, főleg, hogy amit állítanak, részben igaz is: változik a klíma, és ennek hatásait a bőrünkön is érezzük... csak éppen az, ami miatt változik a klíma, az nincs fedésben azzal amit állítanak. Nem a CO2 a felelős ezért - ugyanakkor viszont diszkriminálnak autósokat akik foszilis üzemanyagot használnak (most éppen durván drágán). Pl parkolás. Pl vannak helyek ahová csak eAutó mehet be. stb. És persze CO2 kvóták, CO2 adózás (ls pl Hollandia...)

  • Meridian

    senior tag

    válasz <Adamsky> #4 üzenetére

    " közben más technológiával nem, vagy alig foglalkozunk"

    Pontosan! 2050-ig 50ezer milliárd EUR-ot akarnak arra fordítani (a mi pénzünkből, azaz adónkból) hogy 0% Co2 kibocsájtó legyen az EU. Ehhez ha kell mindent lerombolnak. Akkor is ha az felér többszörös öntökönszúrással.

    Ezt az 50ezer milliárd EUR-ót (nem elírás, ilyen sok pénzről van szó) költhetnék pl a PowerPaste-ra (nyilván ez nem igényel ilyen sok pénzt amúgy), vagy pl a Bill Gates által támogatott újgenerációs atomerőművekre (mert elektromos energiára sokkal többre lesz szükség), amit a TeraPower fejlesztett ki (Bill Gates alapítványa adta a pénzt nekik a kutatásra, fejlesztésre). Ennek előnyössége az, hogy nem termel radioaktív hulladékot (részletekbe nem megyek bele, van róla szintén sok sok videó, ismertető), sőt a meglévő semmire nem használható radioaktív hulladékot hasznosítja.

    Szóval én ebben látnám az értelmet, nem egy olyan technológiában, ami ugyan csilivili, de nem effektív, sőt eléggé környezetszennyező valójában (csak erről nem szeretnek beszélni, mert akkor megakasztaná az üzleti és politikai folyamatokat).
    stb.

Új hozzászólás Aktív témák