Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #54072192

    törölt tag

    válasz Redneck #9 üzenetére

    A listám nem hosszú, csak el akartam magyarázni, hogy mit miért :) Ez az egyik legnagyobb bajom a mindenféle programokkal és videókkal, hogy nem magyarázzák el a dolgokat. Azt pedig nem tudtam, hogy mennyire néztél utána eddig a dolgoknak, így próbáltam mindent összeszedni, amiről olvashatsz.
    Ha majd csinálod, akkor rájössz, hogy 2-3 perc az egész, és ezeket a beállításokat legfeljebb a következő build upgrade állíthatja vissza részben (pl. start menüs javaslatok, az csak egy katt). Ugye a build upgrade gyakorlatilag egy teljesen új rendszer feltelepítése a régi helyére, átvéve a felhasználó dolgait, az adott build pedig 2 évig kap biztonsági frissítést.

    Appokat természetesen nyugodtan törölj, használd a jobb klikkes menüt. Esetleg a Powershell-ből is törölhetsz, az ugyanis nem engedi a rendszerbe ágyazott, tehát fontos appok törlését (esetleg nem neked fontos, hanem a rendszernek :) ). A következő buildben (1903) további alkalmazásokat lehet majd törölni, például a Postát is, a Cortana is különválik a keresőtől (magyar régióval mondjuk eddig sem futott sehogy). Amire viszont én gondoltam, az a külső programmal, vagy a fentiektől eltérő módon való törölgetés.

    Előfordulnak problémás esetek a frissítéssel, de egyik sem volt még minden gépre kiterjedő dolog. Elhiszem, ha valakinek a gépén problémát okozott valamelyik, de 700+ millió telepített Win10 van, fórumposztok és tweetek alapján nem kell megijedni. A frissítések halasztása (de nem kikapcsolása) azért hasznos lehet, ehhez ajánlom a Pro-t. Meg tudod még változtatni a frissítési csatornát is, célzottról a sima féléves csatornára, ezek biztosabbak (de a másik sem tesztelés, csak gyorsabban van kiküldve).

    Az Xbox app kezeli többek között az achievementeket, ha mondjuk játszanál a Forza Horizon 4-gyel, vagy valamelyik másik játékkal a Game Pass keretein belül. Rejtsd el, nem is kell bejelentkezni (ha az adott játék nem kéri), csak törölni nem lehet. Ha zavarnak a tippek, akkor azt is a fogaskerékre kattintva tudod kikapcsolni.

    Az MS Store hasznos, mert nem csak UWP appok vannak benne. Igaz, még alig vannak win32-es alkalmazások, de ott van pl. az iTunes, Blender, Paint.NET, Inkscape is, ezeket az áruház letölti egy elszeparált helyre (de megadhatod a meghajtót), automatikusan frissíti, törlés esetén nem hagy szemetet (és ez elég fontos). Nem kell külön szolgáltatást telepíteniük a frissítéshez. Ami ott elérhető, azt érdemes onnan telepíteni. A Store erőltetett törlése elég komoly gondokat okozhat a rendszerben, ugyanis például a nyelvi fájlokat is azon keresztül frissítik.
    De vannak amúgy UWP appok, amik spórolnak az erőforrásokkal. Youtube-hoz a MyTube nagyon jó (nemrég megint ingyen lehetett beszerezni, amúgy azt hiszem reklám van a felületen), Twitch-hez az Unstream talán a legjobb. Ezek jóval kevesebb erőforrást esznek, mint böngészőből (tehát max. terhelés mellett is folyamatos a videó). Mondjuk ha erős a géped, akkor mindegy.

    Ha van Win8-as licenced, akkor telepítsd fel a 10-et annak a kódjával. Elvileg még elfogadja, pedig már rég lejárt hivatalosan az akció. Ha nem működik, akkor vegyél Home-ot.

    Személyes véleményem, hogy a 1809 az egyik legjobb build. Vannak apróbb bugok (pl. az értesítési központ az első megjelenéskor baloldalról úszik be, majd átugrik jobboldalra, ahol lennie kell, ezt majd egy update javítja), de teljesen jól működik. A következő buildben jön új téma (fehér), remélhetőleg pofoznak kicsit a sötét témán is, meg lesznek javítások, módosítások. A rengeteg visszajelzéssel azért foglalkoznak is, így került be az éjszakai fény is. A 10-zel ez így megy :)

Új hozzászólás Aktív témák