Hirdetés

Keresés

Hozzászólok Aktív témák

• gbors

nagyúr

Ennyit a "cég piaci sikeréről"

A piaci sikert dollárokban mérik, nem karma pontokban. Pontosan erről írt az eredeti post. Az, hogy itt sokan azt gondoljuk, hogy köcsög az Intel, az az égvilágon semmit nem számít.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

• gbors

nagyúr

Teljes mértékben. De én hiába értek ezzel egyet, attól a bottom line ugyanaz marad. Ha az egyik fél így csinálja, és nem rúgják szét érte a seggét, akkor a másik automatikusan hátrányba kerül. És onnantól vagy ő lesz a kisdobos, aki becsületes marad és szegény, vagy beszáll a partiba. Harmadik opciót nem látok.

A teljesség kedvéért pedig azt is tegyük hozzá, hogy az Intel sikerének egy részét adhatja a törvénytelen / etikátlan piaci viselkedés, de minden bizonnyal nem ez a siker egyedüli kulcsa - az AMD marketingje ebben mindig nagy segítségükre volt.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

• gbors

nagyúr

Ez majdnem mind igaz, azonban:

főleg hogy tényleg belengették a méretes brét az Intel arcába

Így is van, és ez nagyon dícséretes...

amaz meg nem tud tenni ez ellen semmit.

... ez viszont messze nem igaz. Sokan elkövetik itt azt a hibát, hogy a konzumer piacon látottakat egy az egyben átfordítják a vállalati piacra, pedig ott marhára más szabályok uralkodnak. Pl. az, hogy számos esetben a CPU ára eltörpül a licenszek ára mellett, és ott marhára nem mindegy, hogy mi a licensz alapja. Ahol a core, ott az Intel még továbbra is előnyben lehet, függően a felhasználási területtől. Ahol a socket, ott ez az új 64/128-as szörnyeteg baromi jó, akár egy nagyszabású cserét is katalizálhat - persze csak ha nincs valami hülye policy helyben, ami miatt nem lehet AMD-t venni. Stb.
    Emellett, az Intel bármikor csökkenthet árat, hogy az ár / teljesítmény vonalat rendbetegye.

Szóval igazából a cikk gyermeki lelkesedéssel megfogalmazott címe akár még találó is lehet - az AMD berúgta az ajtót, aztán az majd kiderül, hogy:
    a) keresztülcsörtet a szobán és közben megb**sz mindenkit
    b) állóháborúba bonyolódik a szoba negyedénél-harmadánál és utána lassan nyer területet
    c) két rohadt nagy monoklival távozik hátrafelé röpülve

Hogy a három közül melyik lesz, azt érdeklődve várom (én a középsőt preferálnám), de itt már messze nem csak az fog számítani, hogy mennyire jó a termék.

• gbors

nagyúr

Ahhoz viszont nem árt ismerni a piacot, hogy tudd, mennyire és milyen távon képlékeny a jövő. A cikkben szereplő termék piacán igaz, hogy ha tegnap sokkal többet adtam el, akkor ma is sokkal többet adok el, és holnap is sokkal többet fogok eladni. Meg holnapután is, meg jövő héten is. Aztán lehet, hogy hónapok múlva ez lassan elkezd változni. Viszont több hónap alatt többször 30 napnyi idő van ellenlépésekre - ennek a megállapításához sem kell túl sok diploma.

[ Szerkesztve ]

• gbors

nagyúr

Kicsit megzavarodtál, nem? :) A ma és a holnap szavakat én használtam a folyamat szemléltetésére, és de, mát és holnapot jelentenek. Arra akartam utalni velük, hogy még ha a lentebb leírtak közül az 1-es opció is jön be, az is baromi sokáig fog tartani. A fórumot olvasva ez sokaknak abszolút nem evidens.

Hozzászólok Aktív témák