Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • XuChi

    addikt

    válasz [Newman] #2 üzenetére

    Én egy Be Quiet Dark Rock Pro 4-et cseréltem le egy Fractal Design Celsius S24-re. A Celsius terhelés alatt sokkal halkabb. Idle mind a kettő hangtalan. Neten a celsius-ra azt írták, hogy a gyári ventivel hangos. Én nem tudom mivel nézték, de nálam a gépet fullra terhelve sincs semmi hangja, ellenben a DRP4-el, ahol a ventik elkezdtek "morogni" olyankor. Az őrületbe kergetett. Ezért is cseréltem le.

    Amúgy már volt korábban:

    Rajintek Triton 240 (Gyári hiba miatt a pumpa háza megrepedhetett, ezért elég gyorsan továbbadtam)

    Be Quiet Silent Loop 360 (Nagyon jó volt, de mérete miatt igen körülményes a beszerelése)

    NZXT M22 (Elcseszett hulladék. A gyári compatibily listán olyan alaplapok szerepelnek amire a hátlapi merevítést nem lehet felrakni, mert az alaplap alján lévő alkatrészek belelőgnak a merevítőbe!!! Nem is értem az NZXT-t, hogy csak hasukra ütöttek amikor beírták ezeket a lapokat??? Aorosu B450M és Asus X470i)

    Corsair H100i Borzalmas volt. 2 nap után vittem vissza. A pumpa úgy zörgött mint egy csapágyas traktor. A csere darab 1 hét után kezdett el így zörögni. Hulladék. Nem tudom a V2 jobb e, nem volt kedvem ismét megpróbálni ezt a típust.

    Corsair H150i PRO RGB A legjobb AIO ever, amit eleddig próbáltam. Atom jó benne a Silent mód!

    EVGA CLC 240 Nem rossz AIO, de a gyári ventik kukába valóak, és az RGB Szoftver is vacak. Állandóan elfelejti a beállítást, és 5-6 gépindítás után ismét fehéren világít az EVGA logo. Ettől elrekintve nem volt rossz.

    Őszintén megmondom, ennyi AIO után, azt tudom mondani, hogy a leges legcsendesebb és legjobb hűtést eredményező a Corsair H150i PRO RGB volt. Van benne egy Silent opció, amikor a pumpa 1000rpm-el és a 3x120mm Ventik pedig 0rpm-el mennek idle. Terhelésre a pumpa felmegy 2000rpm-re a ventik meg 500rpm-re.

    Na az volt a totálisan csendes hűtés. Én mindig hajnalban tesztelem a zajosodását a gépnek. Mindenki alszik, a házban senki nem mászkál, vagy tevékenykedik, és az utcáról sem szűrődik be zaj. Tökéletes teszt környezet. Ebben a környezetben a H150i volt a legcsendesebb. Kár hogy eladtam. 45000Ft-ért vettem az ALZA-ban, de most már 100k az ára!! :Y

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák