Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janos666

    nagyúr

    A BattleForge – egy korábbi frissítése után – az első DirectX 11-et támogató játék, de az új API kihasználtsága egyelőre alacsony

    Igen, ez szerintem már-már a szégyen és gyalázat kategória, hogy egy AMD barát játékban sem tudta megverni a speckók alapján dupla4890-et érő 5870 a dupla4870-et se, úgy, hogy a 4870x2 DX10.1, az 5870 pedig a hypolt DX11 módban futott. Ez már-már vicc.
    Rendben, ha driverhiba, de erre az első DX11 fecskére igazán odafigyelhetett volna az AMD, legalább a CF hatásfokot visszabutíthatta volna a 4870x2-n, ha már nem tudták kifuttatni DX11 alatt a HD5870-et. :))

    és az Ordered Grid SuperSampling alapú élsimítást is csak Radeonnal kapcsolhatjuk be.

    Khhm, kérem...! Még mák, hogy az Ordered szó is benne van. ;]
    Dobjatok fel egy nHancer-t, és Geforce FX-től felfelé mindenen lehet bármiféle szabványos SuperSample módot kérni: 1:2, 2:1, 2:2, 3:3, 4:4, 8:8. Sőt, még kombinált módok is léteznek, például 2:2 SS + 2x MS AA. Épp csak az alap control panelben nem lehet legörgetni, de a driver és a chip is támogat mindenfélét, ami csak szem-szájnak ingere. :C
    Abban nem vagyok biztos, hogy ez Ordered vagy Rotated, netán valami más mód-e. Sokat számít? :DDD

    sőt Dolby TrueHD-t és DTS-HD Master Audiót is átengedő HDMI-t

    Ez hivatalos és biztos? HD4 kapcsán volt ezzel probléma, mint például a Protected Audio Patch és hasonló másolásvédelmek támogatásának hiánya, amivel az Auzentech is nyomul a HomeTheaterHD kapcsán. Elhiszem, hogy ezeket megoldották, kérdezem, hogy van-e erről infó...?

    az azonos teljesítmény alacsonyabb áron szerintünk megéri. és különösen ajánlott ?

    Itt csak azért nem tudok egyetérteni a kimagasló ajánlással, mert nem csak a konkurenciával kellene összevetni, hanem házon belül is.
    Amíg valaki élete legelső PC-jét akarja összerakni, vagy Geforce FX-es, Celeronos gépet kukázott nemrég, annak tökéletes választás lehet újabb 5-6 évre, de azt sem ártana figyelembe venni, hogy az eddigi tesztek alapján (a tesztelt játékokhoz) mennyire nem éri meg 4870x2-ről, vagy 2db 4890 CF-ről HD5-re váltani. Rengeteget kell ráfizetni (új-új összevetésben is drágább, és a régit csak padlózott áron lehet továbbadni), és kapunk egy olyan rendszert, ami DX9_10-ben fej-fej mellett halad, vagy néha még ki is kap, aztán DX11-ben majd talán szignifikáns előnyt mutat (de semmi eget rengető, csak olyan stabil 10-20%), miközben az első és egyetlen DX11-es játék nem is ezt sejtetni.

    És ugye teljesítménynövekedésen túl nem nagyon ígér mást a DX11 a 10.1-hez képest. Mert ha a játékok mégsem fogják használni a HD2-4 xenos féle tesszelátorát, akkor már tényleg sírva röhöghetnek magukon, akik már a HD2900XT-t is így sakkozták ki maguknak, hogy egyszer de jó lesz még az a hardware-es tesszelátor, meg de jó kártya lesz ez, ha jönnek a natív DX10-es motorok. Utóbbiról már elmondhatjuk, hogy bukták, de egy következő mencsvár épp házon belüli érdekek miatt dől majd le. Szomorú. ;]

    Szóval nem félreértés ez. A HD5 nem drága, és mondhatni megérné az árát, mert gyors és okos is. Viszont a HD4 túl olcsó, és így nagyon nem éri meg HD5-re váltani.
    Mivel ezt a szart az AMD magának kavarta a túlolcsósított HD4-el, most is le kellett volna nyelni, hogy finomabban lépkedjen az árakkal.
    Persze, biztos kiszámolták, és nekik nyereségre így lesz jó, de nehogy már azt mondjuk, hogy a HD5 nem drága, mert az! :W

    A Physx-et nagyon szépen sikerült alázni. Mondjuk valahol meg is érdemli, de azért külön gratulálok hozzá, hogy sikerült a realitás talajain mozogva olyan szemszögből megvilágítani a tényeket, hogy a lehető legsötétebb képet mutassák az olvasók felé. :R

    Továbbá nagyon szépen sikerült kiemelni a kártya előnyeit és szépségeit, szinte agymosás szintjén meggyőzőnek tűnik, és már viszket az ember tenyere, hogy vegyen egy 5870-est (anélkül, hogy hazudtatok volna...). :R

    Külön poén, mikor gúnyosan hívjátok fel a figyelmet arra, hogy a GTX295 kezd elvérezni a nagy felbontásban. Ezzel a Radeont fényezitek, miközben azért a teljesség igénye miatt odasejtetitek a sorok közé, hogy "igen, ez így már nem annyira mértékadó". :D

    A HAWX is vicces, házon belül, de Geforce vs Radeon (DX 10-10.1) viszonylatban is. Az X3 is jó példa arra, amit fent vesézgettem, még az sem egyértelmű, hogy ha majdnem ingyen lenne a csere, megérné-e lecserélni a HD4-es CF rendszert HD5-re, mert még abszolút értelemben sem mindig gyorsabb, nem csak hogy drága a váltás.

    Az idle fogyasztás tényleg jó. Kár, hogy ilyen kis áramfelvétel mellett sem tud tényleg hangtalanra lassulni a ventilátor, pedig a naivak azt hihetnék, hogy még le is állhatna a lapátkerék, ha fújdos körülötte valami házszellőztető venti, de legalább is az alig forog, és a nem is forog közt ingázhatna netezés közben.

    Kár, hogy a Dirt2 ennyire idényjáték, nem tud annyit csúszni, mint a Hl2, pedig vicces lett volna megint 2k-ért öreg kuponokat venni. ;]
    Miért nem csomagolták inkább StormRise-al? :DD Na jó, BattleForge-al? :P

    Sajnálom, hogy nem pörköltetek oda a Voltage Tweak-nek. Ez gyenge magyarázat, hogy nem akartátok szétfeszelni, és kinyírni, hisz ezzel arra utaltok, hogy a gyártó hiába vállal rá garanciát, csak a hülyék, és a "mész amíg élsz, de add azt a Vantage rekordot" vérpityukáknak való a feature. Ez kicsit lenéző a gyártó felé, és magatokat kissé gyermeki naivitással vértezett, túlontúl óvatos tesztelőnek tüntet fel az olvasó szemében. ("Na, a nagy tesztelő még a garanciában vállalt feszt se merte neki odakenni? Ő a pin@, vagy én vagyok hülye, ha adok neki tübbet is, és semmi baja? Mi legyen?" :D )

    Persze engem sem kell félreérteni, én is eladtam bagóért a 4870x2-t, hogy HD5 legyen majd helyette. Viszont 5850 lesz, mert a 70-es túl drága azért, amit tud az elődjéhez képest. Ezért vitatom a különösen ajánlott cédulát, azt tartalékolni kellett volna az 50-esnek, ez lehetne simán ajánlott (csak tippem van, miért nem az :DDD).

    És persze, bennhagyom a gépemben a most itt cerregő 8800GTS512-t is, mert jó lesz még ez Physx gyorsítónak, szerintem érdekes cucc ez, ennyit megér. Az nvidia nem akarja ugyan, hogy így használjuk Radeon mellett, de mindent meg lehet oldani. Régi driver is jó egyelőre, de megy már a friss driverekkel is pár kattintással hackelve. :))

    [ Szerkesztve ]

    TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

Új hozzászólás Aktív témák