Hirdetés

2017. november 18., szombat

(#1) snecy20

snecy20
(őstag)

Analóg VGA csati? Meglepő. :)
A 100k körüli árkategóriás monitorokon nemigen jellemző, mert messze van ez a belépőszinttől.

(#2) Zoltn

Zoltn
(fanatikus tag)

Értem én, hogy QHD, de azert a cikkben elfért volna egy mondat a felbontasról. :U

"Music is your only friend. Until the end!"

(#3) [Prolixus] válasza Zoltn (#2) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

Tessék.

Hívtam is a mentőt, mert közben letört 2 ujjam.

[ Szerkesztve ]

I'm no hero Doc, I'm just your regular US Army Mark 4 cyber commando

(#4) sanchezsa válasza [Prolixus] (#3) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Azért illik leírni egy Szakmai oldalon.

Hát én a márkát mindig elkerülöm. Valahogy olyan középkategóriás olcsóság jut eszembe.

(#5) Zoltn válasza [Prolixus] (#3) üzenetére

Zoltn
(fanatikus tag)

Az elottem levo kolega leirta mi a baj ezzel. Letort volna az ujja a cikkironak is tuti.

(#6) beef

beef
(fanatikus tag)

A DSUB meg tud jeleníteni QDH-t?

(#7) [Prolixus] válasza sanchezsa (#4) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

Mer'? Ennyi erővel egy szakmai oldalt olvasó valszeg tudja mekkora is ez a felbontás, szóval felesleges írni mert nincs információ értéke. Totalcaron sem írják le minden TDI motornál, hogy a TDI micsoda...

(#8) sanchezsa válasza [Prolixus] (#7) üzenetére

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De ez az, hogy nem csak szakmai olvasok vannak, hanem sima mezei userek. Oldalnak azért illik, de az embernek szerintem nem illik tundnia mi is az az UHD/QHD

De vicc, én is most jöttem rá mekkora is a felbontás. Nem keverendő az UHD-vel.

(#9) Pacee87 válasza snecy20 (#1) üzenetére

Pacee87
(fanatikus tag)

Miért baj, ha van az is?

(#10) REIT válasza sanchezsa (#8) üzenetére

REIT
(senior tag)

Hát pedig kitalálhattátok volna a HDMI 1.2-ből, mivel 60Hz-en az UHD-t nem támogat, csak QHD-t. Enyje! :N

Pacee87 mert lesz, aki rádugja :DDD

[ Szerkesztve ]

Minden egybeesés a valóság műve. A valóság pedig az elme szüleménye.

(#11) Steven

Steven
(PH! addikt)

Valaki mondja mar el miert nincs ghd 21:9 be 29 coles alatta sehol??

Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

(#12) [Prolixus] válasza sanchezsa (#8) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

Illeni lehet nem illik tudni. Ugyanakkor az sem illik, hogy egy ilyen minimális keresést igénylő hiányosságot(???) szóvá teszünk, ráadásul úgy, hogy a hozzászólásunk semmi másról nem szól, csak az ezzel kapcsolatos picsogásról.

(#13) AAAgold válasza [Prolixus] (#12) üzenetére

AAAgold
(senior tag)

én is hiányoltam, hogy egy zárójelbe nem fért el a felbontás - franc se tudja követni, hogy éppen milyen felbontásról van szó a kódjuk alapján

"Miért imádják az aranyat? Nem lehet megenni..."

(#14) Lacok

Lacok
(őstag)

Egy Ambilight-al megspékelhették volna.

(#15) T_chris válasza [Prolixus] (#7) üzenetére

T_chris
(PH! addikt)

+1 izé +0.75 mert ezt a google is listázza laikusoknak.

Aki érti a humort az mindent tud, aki nem az viszont mindenre képes. (Silver star és SimonY... részére) Gyúrjatok rá jövőre itt a 14. PH! Tábor.

(#16) Zoltn válasza [Prolixus] (#7) üzenetére

Zoltn
(fanatikus tag)

Nézd Proli. Akik ide járunk olvasni valószínűleg tudjuk mi a QHD felbontás, de akkor is furcsáltam a 960×540-et egy ekkora monitornál.

;]

(#17) outdoor

outdoor
(fanatikus tag)

A színtartomány elképesztően gyönyörű lehet.

Tapasztalatom szerint a Philips képernyők hatványozottan túlszárnyalják a Samsung minőségét.
Így az új képernyő számot tarthat az érdeklődésünkre.

Másfelől, a nagyobb felbontású felvétel szépen jelenik meg a kisebb felbontású képernyőn, de a kisebb felbontású kép már kevésbé jól jeleníthető meg egy nagy felbontású képernyőn.

Ezért, ha nem cél a legnagyobb, 4k felbontás, vagy a második legnagyobb, UHD felbontás, akkor a harmadik legnagyobb Philips minőségben csodaszép lehet.

A Full HD 4x annyi pixelt jelent, mint a HD. Ez a legnagyobb ugrás.
A QHD 1,77x annyi pixelt jelent, mint a Full HD.
Az UHD 2,25x annyi pixelt jelent, mint a QHD.

4kis ambiguous and may refer to3840 x 2160or4096 x 2160, or potentially others.

UHD(in this context) refers to3840 x 2160and nothing else. This resolution may be called 4k.

QHDrefers to2560 x 1440and nothing else.

Neither UHD nor 4k are appropriate names for this resolution.2560 x 1600is calledWQXGA. Neither UHD nor 4k are appropriate names for this resolution.

[ Szerkesztve ]

A proper digital assistant could be my best friend

(#18) [Prolixus] válasza Zoltn (#16) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

Drága Zotya, ez azért van mert nem figyelsz a részletekre. qHD meg QHD nem ugyanaz, de ezt nyilván te is tudod (de akkor miért is merült fel igény a konkrét felbontás közlésére?). Amúgy mi akart lenni ez a hsz, cinizmus? Még smiley mellett sem tudom eldönteni... :F

(#19) sanchezsa

sanchezsa
(PH! addikt)
LOGOUT blog

De egyép ként mire jó ez a sok felbontás? Gondolom filmekből se divat QHD+ (3200×1800)-ast csinálni.

(#20) BiP válasza [Prolixus] (#7) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

Én is hiányoltam, hiába tudom, mit takar. Gyakorlatilag a színtérről szól az egész hír, a felbontásról meg ez a 3 betű.
No meg nehéz felhozni a szakmaiságot az oldalon, amikor a fórumozók fele rendszeresen 2K-nak hívja ugyanezt a felbontást, én meg nézek, mit is akarnak.

(#16) Zoltn: QHD =/= qHD

(#21) hypno skate

hypno skate
(fanatikus tag)

Valaki világosítson már fel.
A "132%-os sRGB és 114%-os NTSC színtér-fedettség" az kb úgy képzelhető el, mint az örökmozgó a gépészetben? :F

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#22) Fred23 válasza hypno skate (#21) üzenetére

Fred23
(PH! addikt)

Nem, az sRGB fölé menni igazán nem nagy ügy. Majd akkor tátok szájat, ha jönnek a ProPhoto RGB monitorok.

(#23) hypno skate válasza Fred23 (#22) üzenetére

hypno skate
(fanatikus tag)

Szóval ezekeet a színtereket úgy találták ki, hogy a ténylegesen látható színtartománynak a közelében sincs, de legalább jó magas százalékos értékeket lehet ráírni egy eszközre?

A vegetariánus ősi indián szó. jelentése: ''Béna vadász'' TELEFONSZÁMOM a profilomban

(#24) [Prolixus] válasza hypno skate (#23) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

Az ugye megvan, hogy az sRGB közel sem fedi le a ténylegesen láthatón színteret?

(#25) hypno skate válasza [Prolixus] (#24) üzenetére

hypno skate
(fanatikus tag)

Erre vonatkozott a második kérdésem.

(#26) [Prolixus] válasza hypno skate (#25) üzenetére

[Prolixus]
(PH! addikt)

Ja, igen, így figyelmesebben olvasva valóban, én értelmeztem félre amit írtál. Nincsen amúgy ezekkel a százalékokkal semmi baj, mivel az sRGB relatíve ismert, így a 100+% sRGB értékekkel könnyen ki lehet fejezni a vásárlóknak, hogy ez jóval nagyobb részét fedi le a látható színtérnek, mint az sRGB.

Ha az írják, hogy 47,38%-át fedi le a látható színtérnek, az még semmit nem mond annak, aki nem tudja, hogy sRGB esetén ez 35,9%.

(#27) hypno skate válasza [Prolixus] (#26) üzenetére

hypno skate
(fanatikus tag)

Meg lásssuk be elég szörnyen mutatna egy reklámbrossúrán, hogy egy monitoron a felét sem látod azoknak a színeknek amik a látható tartományba esnek. ;]

Most már lényegesen világosabb a dolog számomra is. Igazság szerint eszembe nem jutott ilyesmin agyalni, amíg a cikkben nem láttam leírva, hogy színtartomány 100%-át meghaladó érték. Eddig természetesnek tűnt, hogy mindent a látható tartományhoz visonyítanak, és most kiderült, hogy nem. (Sebaj)

(#28) Kobak 27

Kobak 27
(kvázi-tag)

Most szeretnék venni WQHD monitort, eddig az Asus PB278QR [link] és a BenQ [link] között vaciláltam, ez vajon megközelíti őket vagy azok azért más kategória?
Elsősorban CAD-es munkára kellene...

(#29) UnknownNoob

UnknownNoob
(kvázi-tag)

Ha egyik szabványnak sem felel meg az mire jó? Átlag júzer szarrászaturált sRGB kontentet fog látni, a legtöbb profi program viszont jobban örülne egy fix aRGB-nek.

(#30) BiP válasza Kobak 27 (#28) üzenetére

BiP
(PH! kedvence)

A 3 közül egyértelműen Asus.
A benq-nak mindig szurkolok, de sosem tudtak meggyőzni.
Philipsem volt anno egy 20"-os mva még a szélesvásznú tft-k hajnalán, imádtam is, de ma már nem vennék.

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.