Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    Pulzusmérő fülhallgató? :F Hogy mik vannak! :B Nehezen tudom amúgy elképzelni, hogy pontos értékeket mérjen, de valószínűleg megoldották valahogy. Egyébként nem is lenne rossz, már csak emiatt se:

    "Ráadásul még a hagyományos, zenehallgatós sportágak mellett szóba jöhet az úszás is, hiszen a készülék vízálló".

    Úszás közben mondjuk már végképp nem tudom elképzelni, hogy pontosan működjön, de zenehallgatáshoz mindenképp lehet jó egy vízálló mp3 lejátszó társaként.

    #13: Pedig az adott pulzustartományon belüli sportolásnak igenis nagyon sok haszna van, persze elsősorban akkor, ha fejlődni, vagy esetleg versenyezni szeretnél. Az már más kérdés, hogy ha van némi tutinod, akkor jó közelítéssel te is érzed, hogy nagyjából milyen pulzussal edzel. Amúgy meg nemcsak az őskorban, de még 100 évvel ezelőtt se volt több 70 évnél a születéskor várható élettartam. (A nagyon intenzív emelkedés persze nem a futásnak, és végképp nem a pulzusmérésnek köszönhető.)

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz Mura #17 üzenetére

    Köszi az infót! Ezek alapján még inkább úgy gondolom, hogy elég pontatlan lehet - mondjuk az nem mindegy, hogy egy irányba csal (az azért elég jól kezelhető), vagy mindkét irányba (±) szór a valós értékhez képest. Utóbbi mondjuk amiatt nem igazán valószínű, mert akkor időnként "ugrálnia" kellene a pulzusnak, az meg nem elég életszerű - persze egy x pontos simítással helyre lehet pofozni azt is :).

    #21: Az előbbit a legtöbb ember még el tudná érni (az átlagemberek max. pulzusa 170-180 között lehet), 30 alatti nyugalmi pulzusról (konkrétan 28) még csak egyetlen egészséges embernél hallottam.

    [ Szerkesztve ]

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák