Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Egon #30 üzenetére

    Szerintem már nincs értelme az Nv-t megvenni. Az NV kb. 20-25 milliárd dollárért lehet eladó, ennyit befektetni most ... hát kockázatos. Mellesleg abban sem vagyok biztos, hogy Huang bácsi meg akar válni a cégétől. Láthatóan nagyon szereti a vállalatot és alapvetően nem is állnak rosszul. A Zune HD-be Tegra lesz. Előre elvan adva három hónapig a cucc. Egyszerűen ilyen háttérrel nincs értelme vevőt keresni a cégre. Az új chipnek is megvan a maga helye, a CUDA a HPC piacra jó, ráadásul a professzionális grafikai piacot is be lehet támadni saját rendszerrel, már kész is a ray-tracer motor.
    Az Intel szerintem nem gondolkodik az NV-n ... de láthatóan vásárolgatja az Imagination technológiákat. :)

    smkb: A CPU mindig modernebb gyártástechnológián készül, mint a vezérlőhíd. Ráadásul a GPU CPU-ba integrálásával az északai és a déli híd egy chippel kiváltható. Emellett a jobb gyártástechnológia komplexebb renszert tesz lehetővé, tehát nem csak az IGP piac alacsony teljesítménye van megcélozva, hanem a diszkrét GPU-k belépőszintje is.

    Az AMD GPU-i egyelőre már túlléptek Moore törvényén, azaz a megszokott ütemhez képest gyorsabban fejlődnek. A Sweet Spot stratégia is azért lett bevezetve, hogy minél kisebb méretbe préseljék a legnagyobb teljesítményt. Ez a CPU-nál majd jól jön, mert kevés helyet fog foglalni. Az Intel is erre halad a GMA-val, de ők a nagy magórajelben látják a lehetőséget. A Sandy Bridge GMA 4500 alapokra építkező IGP-je, már 1,5 GHz-en is üzemelhet, ami sokkal magasabb órajel, mint a mostani alaplapi IGP-ké.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák