Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pista0001

    addikt

    válasz szab.tam #49 üzenetére

    Én eddig 3 rendszert valósítottam meg saját elképzelés szerint, mindhárom bevált. Az egyik az említett Ninja-s rendszer ahol a fölső tápot 120-as ventivel elfelejtettem említeni, a másik a kis gép az aláírásomból, ennél két 80-as volt hátul, valamint a Sapphire Vapor-X 92 mm-ese ami befelé fújt. A táp alul csak saját magát szellőztette, valamint a Ninja melletti oldalon volt egy bazi nagy rács amin bejutott a friss lég. Ez lenyúlt az alsó részre is, ami a kettőt elválasztó felületen néhol össze volt nyitva, ez is jól működött mert az alul elhelyezett vinyó is kellemesen hűvös maradt. Onnan tudom hogy minden klappolt hogy amikor kipróbáltam burkolat nélkül akkor minden hőmérséklet elszállt (vinyó, alaplap PWM, chipset és természetesen a proci is). A harmadik egy HTPC-nek szánt alkotás volt, a 2009-es ModTech-Hall-on volt kiállítva. Ennél is két kamrás elrendezés volt, az egyikben csak a táp volt és az ODD, tehát a táp itt is csak saját magát hűtötte. A másik kamrában egy mATX alaplap volt diszkrét VGA nélkül, a procin ugy ultra-lapos aktív procihűtő és az alaplap előtt egy vinyó. A vinyó alatt volt két 120-as venti amik befelé fújtak a gépház alól, hátul meg az oldallap hátsó részén volt rácsozás. Ez is nagyon jól szellőzött, semmi nem melegedett túl soha, sőt!

    Ezek alapján azt a következtetést tudom még levonni hogy ilyen jellegű hűtéshez az kell hogy a gépház a hűtők méretéhez legyen szabva (vagy fordítva), ne legyen fölösleges keresztmetszet ahol "munka" nélkül áramolhat a levegő. A HTPC belmagassága kb 7,5 centi volt, a kis gép felső kamrája kb 12,5 centi (11,5 centi magas a Ninja Mini), valamint a CM mATX toronyba is éppenhogy befért a Ninja.

Új hozzászólás Aktív témák