Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RevolutioN2

    tag

    válasz szab.tam #33 üzenetére

    Hát, nem tudom. Ha jól sejtem ezek a hőcsövek valamiféle gázzal lehetnek megtöltve (légyszi cáfolj meg ha nem), hiszen üregesek. Kétlem, hogy csak sima O2 lenne benne, mert az iszonyú rossz vezető. Szóval, nálunk melóhelyen különböző teszteket folytatnak a hővezetés optimalizálásával ami 10-12 méteres blokkoknál kell is. jelenleg a legtöbb rendszerben glikolos hűtést alkalmaznak egyébb öszetevőkkel. Simán el tudnék képzelni olyan variánst (ami most nálunk microox néven fut, keress rá érdemes), hogy lapított alumínium ötvözetbők készül a hőgyűjtő ez kb. 3mm vastag és 30mm széles keresztmettszetű aluminium "szalag" amibe kb 1mmx1mm es hosszanti furatok vannak. Ez az egész kb 30 méter hosszú tekercsekbe érkezik. na szóval ezt ráfektetni egymásra,, felhajtogatni és ezekre ráhúzni a lamellákat. Aztán szépen feltölteni valami nemesgázzal vagy folyadékkal amiknek jó a hővezető képessége és hermetikusan lezárni.

    Ha lesz rá lehetőségem hétfőn akkor lefotózok néhány ilyen szalag darabot és kivesézhetnénk a dolgot, akár még meg is tudnám bent valósítani.

    Halhatatlan vagyok. Egyelőre. Battlelog: TheGeniusHUN

Új hozzászólás Aktív témák