Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #27483136

    törölt tag

    válasz Lompos48 #13 üzenetére

    Gyakorlatilag ez is párhuzamos kapcsolás. A 22ohmos ellenállások biztosítják, hogy egyenletesen oszoljon el az áram a 2 erősítő között. Mivel az átfogó visszacsatolás ezek kimenetéről veszi a jelet, olyan mintha ott se lennének.
    Igaz, hogy a második erősítő erősíti az elsőnek is a torzítását, de (és itt most becslésekbe is kell bocsátkoznom):

    A pdf alapján az első fokozat torzítása 1,5mW-nál 0,00005%, ezt had erősítse, belefér. És a másodiké is ennyi. Tehát 3mW-nál összességében lehet, hogy van 0,00008% torzítás. Ennél az én fülesem is 100dB felett szól már.
    Továbbá: igazából az első IC erősít, 32ohmos fülesnél kb 3 a feszültségerősítése. Ennél az erősítésnél az ő sávszélessége 5MHz. A második IC csak 1-et erősít, az ő sávszélessége 16MHz. Vagyis egy sokkal gyorsabb erősítő követ egy lassúbbat. E közben a max átvinni kivánt frekvencia 20kHz. En rontottam le a frekiátvitelt a 3,3pF-es kondikkal, hogy "csak" 480kHz legyen a felső határ.

    A 6,8ohm azért van ott, mert, mikor bedugod a fülest, egy pillanatra zárlat keletkezik: ezzel kiiktatod, rövidre zárod a visszacsatolást is, az IC kimenete tápra ül, és zárlati áram indul meg. Oda tulkép minden 0-tól eltérő érték megfelelne. Van egy nüanszi hatása a hangképre is: jobban hagyja élni a fülest, dúsítja a mélyeket, viszont a gyors jelek árama is gyorsabban kialakul a füles tekercsében....Kicsit hangolni lehet vele a hangzást. Ez a 6,8ohm egy kellemes érték, ami még nem avatkozik be drasztikusan.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák