Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • paprobert

    senior tag

    válasz hallador #28 üzenetére

    Az Intel célja a kis magokkal, hogy az AMD kihasználtság alatti, energiahatékonyságból eredő throughput előnyét megfordítsa.
    Gyakorlatilag 2 frontos harcot nyitott, felülről és alulról is satuba akarja fogni az AMD-t.

    Pl. mi lenne, ha a egy későbbi terméknél a TDP 100%-át oda lehetne adni 64 kis magnak? Valószínűleg új Cinebench-bajnok.
    Érdemes lenne számolni, hogy miként viszonyul a Little Core a Zen-ekhez képest, perf/watt szempontból, az megmutatja hogy mekkora veszélyt is jelent.

    640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog (1)

    válasz hallador #46 üzenetére

    Talán nem voltam elég érthető: játékokat nem fognak rá tervezni. Állításoddal ellentétben a humán erőforrás a legdrágább, akár fejlesztésről, akár optimalizálásról van szó, márpedig épeszű cégvezető nem fogja kidobni a pénzt olyan fejlesztésre, ami nem a szükséges minimum.

    Valójában azt gondolom, hogy az Intel azért választotta ezt az utat, hogy nehogy véletlenül vkiben felmerüljön az ötlet, az ellenlábas csinálja jól a chipletekkel, mert hülyén nézne ki, ha másolnák a lenézett vetélytársat.

    https://www.coreinfinity.tech

  • opr

    veterán

    válasz hallador #46 üzenetére

    "a fejlesztés kerül a legkevesebb pénzbe"
    Ne haragudj, de ez annyira nagy hulyeseg, hogy az mar faj. A fejlesztonel semmi nem dragabb, de semmi. Persze, lehet relative olcson fejlesztetni, de eddig meg mindegyik ceg, akivel beszeltem, arra jutott, hogy az "olcso" indiai meg kinai meg vietkong koder fejlesztes a vegen meg dragabb volt, mintha nyugaton csinaltak volna meg. Lassu, eroforraszabalo, instabil szar lett a vegeredmeny mindig, a tervezett ido sokszorosa alatt. Arra mar ne is beszeljunk, hogy amit ezek kiadnak a kezukbol, az nemhogy alder lake-re optimalizalt nem lesz, de oruljunk neki, ha egyaltalan elindul.

    Elfogadom, hogy a serverekhez meg a laptopokhoz ertesz, de minimum a piacot ismered es latod es erzed, de a fejlesztes az nagyon mas. Amugy egyre inkabb trend visszahozni a kiszervezett munkakat a fenti okok miatt. Ez egy ilyen folyamatos hinta amugy. Kiszervezik, mert a nyugati draga. Rajonnek, hogy az indiait nem a nyugati helyett, hanem mellett fogjak fizetni, mert hihetetlen mennyisegu felugyeletet igenyelnek, es meg ugy is szar, ami kijon a kezuk alol. Rajonnek, hogy igazabol soha nem koltottek meg fejlesztesre annyit, mint miota kiszerveztek. Kirugjak a barmot, aki kitalalta (ha meg ott dolgozik, bar ezek altalaban gyorsan beirjak a CV-be, hogy sikeresen levezenyelt egy ilyen projektet es huz a kovetkezo ceghez nagy penzert, mielott a valodi eredmenyek bejonnek es becsap a villam). Egy manager intezi a visszaszervezest, reorgot, stb. Kiderul, hogy mindent ki kell dobni, amit csinaltak indiaban, lehet nullarol kezdeni az egesz projektet. Elkezdik, ezen dolgoznak evekig, kiadjak, mindenki boldog (egy nagy f@szt :DDD... igy is egy bughalmaz, mert kozben mar annyi ideje megy a projekt, hogy rohadtul sietni kell, nincs ido normalis fejlesztes-tesztelesre, csak legyen mar a piacon vegre). Eltelik 5 ev, jon egy uj managga, kozben lecserelodott a fele, senki nem emlekszik mar ra, mi volt regen, jon a fenyesseges otlet, hogy sokba van a fejlesztes, szervezzuk ki indiaba. De erre kene valaki, aki csinalt mar ilyet! Felveszik a csavot, aki az elobb emlitett modon gyorsan elmenekult az elozo cegetol egy "sikeres" projekt utan. Es kezdodik a szokasos 5-10 eves ciklus elorol.

    ui.: Amugy ne erts felre, rengeteg indiai, kinai, vietnami, meg hasonlo fejleszto van, aki konkretan JO. Tudod, hol vannak ezek a fejlesztok? Nyugaton. :DDD
    Azert, mert amelyik eleg jo hozza, hogy nyugati penzt kapjon, az nem olyan hulye, hogy otthon szivjon ket csomag ropiert. Az van ott, amelyik nem uti meg a mercet, hogy el tudjon jonni.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #49 üzenetére

    Ebben is van igazság (kivéve abban a részben, hogy "a távol-keleti pont a feléért megcsinálja ugyanazt", mert az baromság, nem ugyanazt csinálja meg, nem a feléért, és sokszor annyi idő alatt), csak azt nem tudom, hogy abba, amit leírtál, hol fér szerinted bele a konkrétan alder lake-re optimalizált kód?
    Örüljünk, ha nem single thread az egész, ami ezeknek a kezéből kiesik (márpedig általában az, de olyan szinten, hogy a legalapabb nyomi mvvm pattern sincs benne használva, pedig az már aztán tényleg rohadtul triviális).

    ui.: Abba gondolj bele, hogy ha igaz lenne, amit írsz, akkor magas bérigényű seniorként, ráadásul viszonykag rétegnyelvben (C++) elvileg nekem szenvedni kéne, hogy egyáltalán munkát találjak, mert úgyis van, aki megcsinálja "féláron ugyanazt". A valóság meg az, hogy egyszer már számot kellett cserélnem, hogy megszabaduljak a folyamatosan zaklató, idegesítő HR-esektől, akik nem fogják fel, hogy nem, perpill nem keresek munkát. Szerinted ki lenne az a hülye, aki hajlandó lenne dupla (a valóságban meg inkább tízszeres) pénzt fizetni nekem meg a kollegáimnak, ha ez nem tükröződne végül a terméken?

    ui2.: Amúgy ha lesz valami egyszerű módja az alder lake azonosításának, és egyszerű lesz az api, ami hajlandó gond nélkül együttműködni a pthread-el, akkor bőven túl van ez gondolva. Most belegondoltam jobban, és végülis nem kell itt sokat tökölni, hang, hw kommunikációs rétegek (pl soros port, usb, stb), meg mondjuk az eventhandler (ha nem nagyon event-intenzív a kód) simán mehet a kis magra fixen és kész. Pár százalékot szerintem még ennyi is hozhat, és ha jó az api meg könnyű az azonosítás, akkor szó szerint max egy munkanap egy seniornak megoldani, teszteléssel mindennel együtt.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Peter Kiss

    senior tag

    LOGOUT blog

    válasz hallador #46 üzenetére

    Te hol élsz? A mostanság létrejövő fejlesztői réteg magától be sem tudja kapcsolni a PC-t, annyira homályban van. Vannak kivételek, meg blabla, tudom...

Új hozzászólás Aktív témák