Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    válasz hallador #49 üzenetére

    Ebben is van igazság (kivéve abban a részben, hogy "a távol-keleti pont a feléért megcsinálja ugyanazt", mert az baromság, nem ugyanazt csinálja meg, nem a feléért, és sokszor annyi idő alatt), csak azt nem tudom, hogy abba, amit leírtál, hol fér szerinted bele a konkrétan alder lake-re optimalizált kód?
    Örüljünk, ha nem single thread az egész, ami ezeknek a kezéből kiesik (márpedig általában az, de olyan szinten, hogy a legalapabb nyomi mvvm pattern sincs benne használva, pedig az már aztán tényleg rohadtul triviális).

    ui.: Abba gondolj bele, hogy ha igaz lenne, amit írsz, akkor magas bérigényű seniorként, ráadásul viszonykag rétegnyelvben (C++) elvileg nekem szenvedni kéne, hogy egyáltalán munkát találjak, mert úgyis van, aki megcsinálja "féláron ugyanazt". A valóság meg az, hogy egyszer már számot kellett cserélnem, hogy megszabaduljak a folyamatosan zaklató, idegesítő HR-esektől, akik nem fogják fel, hogy nem, perpill nem keresek munkát. Szerinted ki lenne az a hülye, aki hajlandó lenne dupla (a valóságban meg inkább tízszeres) pénzt fizetni nekem meg a kollegáimnak, ha ez nem tükröződne végül a terméken?

    ui2.: Amúgy ha lesz valami egyszerű módja az alder lake azonosításának, és egyszerű lesz az api, ami hajlandó gond nélkül együttműködni a pthread-el, akkor bőven túl van ez gondolva. Most belegondoltam jobban, és végülis nem kell itt sokat tökölni, hang, hw kommunikációs rétegek (pl soros port, usb, stb), meg mondjuk az eventhandler (ha nem nagyon event-intenzív a kód) simán mehet a kis magra fixen és kész. Pár százalékot szerintem még ennyi is hozhat, és ha jó az api meg könnyű az azonosítás, akkor szó szerint max egy munkanap egy seniornak megoldani, teszteléssel mindennel együtt.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák