Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parallaxis

    addikt

    válasz dabadab #10 üzenetére

    Belinkelted a levelet, amit említettem. Ez egy magánbeszélgetés, amit eleve etikátlan volt nyilvánosságra hozni és egyáltalán nem a gyártó cég hivatalos álláspontja.

    Egyébként én közel 1,5 évig használtam i4-et, de soha nem volt ezzel problémám (igaz, jobb kezes vagyok, így max szándékosan tudtam volna csak lefogni azt a részt a készüléken).

  • --Tomee--

    csendes tag

    válasz dabadab #15 üzenetére

    Abszolut egyet ertek.
    Az arahoz kepest es ahhoz kepest hogy itt tervezik Cambridge-ben (sokaig kizarolag az UK ban is gyartottak, nekem vannak ilyen darabjaim is amin a made in UK felirat figyel) szerintem nagyon utos kis cucc ez, otthoni hasznalatra szinte premium minosegben. Ipari tanusitvany hianyaban is meguti a legtobb kovetelmenyt ahhoz is hogy az iparban hasznaljak, ahogy bizony hasznaljaik is eleg szeles korben, van olyan gyarto aki a PI kore epiti sajat ipari PLC platformjat.
    Szoval ez valoban egy tervezesi, figyelmetlensegbol szarmazo hiba lehet semmint szandekossag. Egy ilyen termeknek amin ennyi a csatlakozo, nagyon szeles kompatibilitasi skalat kell lefednie, valoszinuleg tesztek ezreit vegeztek igy is el, a teljesseg igenye nelkul, ami adodhat csak egyszeru idokeret hianybol is.
    Aki jartas a tesztelesben, netan tesztelmeletet is hallgatott / tanult mar, az poontosan tudja hogy lehetetlen lefedni minden tesztesetet.
    Ahogy tobben is irtak, ez konneyden kikerulheto, hasznaljon mindenki sima passziv low-cost kabelt es a problema megoldva.
    En szvsz nagyon orulok neki hogy ilyen hatalamas ugrast sikerult elerni mind processzorteljesitmenyben, mind memoriamennyisegben, mind USB verzioban (USB3), mind halozati savszelessegben, legyen az akar wifi (AC kompatibilitas!) vagy a nativan tamogatott, vegre nem USB HUB-on logo ethernet vezerlo, immar gigabites csatlakozassal. Felhivnam tovabba a figyelmet a 4K tamogatasra, es ami talan megfontosabb, mindezt akar egyszerre ket megjeleniton is elvezhetjuk.
    Nagyon is jo ajanlat mindez a tudas ez egy ilyen platformert 20kHUF koruli kezdoaron.

    [ Szerkesztve ]

    Tegnap is ma feküdtem le, de ma is holnap fogok!

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #21 üzenetére

    Az SD kártya, mint fő adathordozó, a védelem nélküli IO, vagy hogy szó szerint kódolással ismerkedő fiataloknak készül tán a PLC kategóriába emeli?
    Nem. Ez játék. Pont annyira, mint a többi átlag konzumer SBC mint az összes Pi, legyen az Orange vagy Banana. A compute module-t esetleg elviselném komolyabb rendszerben (van is rá ipari példa, nem véletlen született ez a formátum, egész jópofa), de ott is csak rendes védelemmel körülbástyázva és nem egy gyári raspbiannal, mint ahogy sokan elképzelik. Ezek arra vannak, hogy otthon szórakozz vele. Lehet belőle "szervert" csinálni meg "médiacentert", és lehet úgy is tenni, mintha leváltaná a PC-t. (oké, a négyest nem próbáltam még, a 3-as nekem nagyon lassú volt)
    Van a szekrényemben 3 generációnyi Raspberry (a negyedikből már dafke megvárom a rev2-t), pár Beagle, egy Orange Pi, és a szakdolgozatom is Raspberrys kiegészítő volt. Talán tudom, miről beszélek.

    @--Tomee--
    Egy Raspira épülő "PLC" is maximum egy mém lehet. Olyanoknak, akik bekajálják, hogy ha Raspberry van benne, akkor biztos jó! Nem, attól nem fog jól működni vagy nem lesz stabilabb! Olyan, mint egy rendes RAID vezérlős, redundáns tápos, ECC ramos szerver helyett bemenni a sarki PC boltba és rábökni az első gépre hogy "hö, ebben is egy tera vinyó van meg négy mag, jó lesz ez".
    Ha megbízható, stabil, ipari körülményeket bíró keretet kanyarint valaki egy raspi köré, akkor már árban ott tart, ahol egy rendes gép van. Az meg nem rendes megoldás, hogy szalagkábelen lóg valami vaskloriddal maratott, filccel rajzolt nyák... Az megint visszakanyarodik az otthoni játékhoz.

    [ Szerkesztve ]

    Bélabá

  • Béééla

    őstag

    válasz dabadab #27 üzenetére

    Igen, mennyibe kerülő, milyen gyártmányú SD-ről? Ne keverd a szezont a fazonnal...
    Ha a védelem nélküli IO-t nem érted, akkor meg ne szólj bele. Egy leválasztott IO és az 5V-tól elfüstölő, alig pár mA-t leadni képes lábat magában ne akarjuk már egy kalap alá venni...

    Azt meg végképp nem értem, miért akarna valaki egy "revolutionary" PLC-t venni, kb ugyanannyiért, mint egy Schneidert, amiben már van pár IO láb is?
    https://hu.farnell.com/schneider-electric/tm221ce16r/logic-controller-9-i-p-7-o-p/dp/2835270?st=plc
    Ja igen. Mert Raspberry van benne! És ettől már jó!

    Bélabá

Új hozzászólás Aktív témák