Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TheNiceSpy

    csendes tag

    Sziasztok, az elmúlt hónapban a Poco X3 Pro és a Poco F3 is megfordult a kezeim között, így megpróbálok segíteni annak, aki ezek között próbál dönteni.

    Alapvetően nagyon hasonló élményt nyújt a két készülék, de van pár dolog, amiben az F3 egyértelműen jobb:
    - AMOLED kijelző: az X3 kijelzője sem rossz, de a betekintési szögei lehetnének jobbak és az OLED mellé téve ég és föld a különbség, az F3 kijelzője sokkal szebb és kontrasztosabb. Az automata fényerő mindkét készüléken hajlamos kicsit alacsonyra állítani a fényerőt.
    - Kisebb méret és súly: bár csak pár mm különbség van a két telefon kávái és vastagsága között, a vékonysága miatt az F3 sokkal minőségibb érzést kelt, az X3 Pro kicsit vaskos és talán egy fokkal nehezebb is az ideálisnál
    - Jobb rezgőmotor: az F3-ban sokkal fejlettebb rezgőmozor van, ami miatt sokkal kellemesebb haptikus visszajelzés került bele, mint amit az X3 Pro teljesen alap rezgetője tud
    - 5G: akinek ez számít, annak eleve az X3 nem opció, de ezeknek a készülékeknek az éltciklusában talán ez még nem a legfontosabb tényező

    Pár hetes használat után nekem ezek tűntek fel legnagyobb különbségnek, persze van még néhány apróság, mint pl. hogy csak az F3 támogatja az always on displayt és a super wallpapereket, értesítésjelző led pedig csak az X3-ban van, de ezek az én szememben nem számottevőek. A kamerákat nem teszteltem részletekbe menően, de nagyjából egy ligában játszanak. Akkuidő is eléggé hasonló mindkettőnél, komolyabb igénybevétel mellett is sima az 1 nap, lightosabb használat mellett 3 nap is összejöhet.

    A MIUI 12.5-nek van néhány apró, de idegesítő hibája, de úgy néz ki ezeket egyelőre viszonylag aktívan javítják. A memóriakezelés elég aggresszív, még a mindenféle akkumulátor optimalizációk kikapcsolása után is, így én a nagyobb RAM-mal szerelt verziókat nem is javasolnám pusztán a RAM miatt, csak ha kell a nagyobb tárhely.

    Banggoodon most 60-70 ezer környéke az X3 Pro, ami eléggé best buy kategória. Az F3 pedig 90-100 ezer ft, amivel egy hajszállal talán gyengébb az ár-érték aránya, de elsősorban a jobb kijelző miatt szerintem megéri a felárat.

Új hozzászólás Aktív témák