Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz PuMbA #124 üzenetére

    Még mindig nem érted pedig elég sokszor leírtam.
    Én magam is írtam miért vannak ott, de amivel baj van - most összegzem kb. harmadszor, többet már nem írom le - hogy:

    1. Ezek garantáltan nem a szükséges mértékűek:
    a. Hogy miért marad minden ott? Nem jártam utána a pontos mélylélektanának, de a fejemet rátenném, hogy nem egyszeri példányban van meg az installja és egyéb cuccai sem. Lásd fentebb, legalább 3-4 könyvtárad megneveztem.
    b. Plusz egyéb módon is keletkezik felesleg: patchek, verziók garmadája marad ott egy-egy cucchoz. Sokszor olyan is amivel nem tudsz visszaállni, hiába tartaná meg emiatt.
    c. Uninstallok után sem pucol ki mindent. Ismétlem a win: nem a progi dolga a win lelkivilága miatt eltett - historikusan, többszörösen tárolt - cuccokat leszednie. A saját épp aktuális verziójának működéséhez szükséges cuccokat nyilván szedje le a program... (a patchcleaner is csak azt szedi le amihez már nem hivatkozott app)

    2. Az a gond, hogy ezeket nem oldja meg a win önmagában. Fizetős progi, powershell-ek meg több beépített cuccal való varázslás kell hozzá amit az egyszeri user nem tud megtenni magában... (egyébként ahogy írtam, a ccleaner sem szedett le mindent, próbáltam).

    Ezek a problémák. Az nem lenne, hogy valamit elrak és normálisan menedzseli magában. ;)

Új hozzászólás Aktív témák