Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • (V) ó k u s

    tag

    válasz qanic #50 üzenetére

    HighTech lakásban jól mutat, mert nem foglal akkora helyet, mint egy elosztott 5.1!
    Persze nem is az a célja ennek a hangrendszernek, hogy letépje a háztetőket Beirutban...

    "Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

  • qanic

    tag

    válasz (V) ó k u s #51 üzenetére

    Az egyértelmű, hogy jól mutat, de ennyi pénzből más és egyedibb falra akasztható dísztárgyat is beszerezhet az ember.

    Marco Pantani - Momenti Di Gloria

  • (V) ó k u s

    tag

    válasz qanic #52 üzenetére

    Tudod, kinek a pap, kinek a paplan! :)
    Ár-érték arányban tény, hogy nem lesz egy olyan ami a piacon dobogós helyezést ér el. Viszont egy bizonyos réteg legalább örömét lelheti benne, új, dizájnos, drága, stb. címszó alatt.

    Nagyjából ugyanaz ugrott be, mint amikor bejött az iPhone 4S. Konkrétan a vevők többsége ki sem használta, de azért, mert új, mert szép reklámja van, már meg kellett venni...
    Csak mondjuk ezeknek az embereknek, például egy Nokia E51 is bően kihasználatlan maradna... :D

    "Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

  • erdoke

    titán

    válasz qanic #46 üzenetére

    Bocs, ha bántó volt a megfogalmazás, nem állt szándékomban. Viszont már többször leírták előttem, tehát valami gikszer mégis van. :)

    A többi kommentedet is vegyük végig? Nosza.

    "azt "nehéz felfogni", hogy ha nem tud elhelyezni hátsó hangfalakat, akkor ne akarjon sourround hangot"

    Miért ne akarjon? Elméletben a "térhatású" hangnak semmi köze a hátsó hangfalhoz, remélheti, hogy gyakorlatilag is megoldották. Biztos vagyok benne, hogy ha jól belövöd, ez a rendszer is tud a tesztben tapasztaltnál jobb térhatást kelteni, és az is igen valószínű, hogy hatékonyabb példányok is vannak.

    "félnormális valóban nem jön ki, de olyan ami agyonveri ezt a hangprojektort olyan kijön 230.000-ből"

    Mutass lszi 10 centinél nem mélyebb szatelliteket, amik a melléjük társított subbal és HM erősítővel 230-ért agyonverik ezt a hangprojektort (amit valószínűleg még az életben nem hallottál).

    "ha az előbb még azt állítottad, hogy nem akar hátsó hangfalakat, akkor miért akarna 5.1 szettet venni két normális hangdoboz helyett?"

    Ti mondtátok, hogy akarjon ennyi pénzből, én csak arra reagáltam, nem volt közvetlen összefüggés a kétféle mondanivaló között.
    Egyébként megfelelő erősítővel/hangprocesszorral nyilván a 2.1 ugyanúgy megfelel térhatás keltésére, mint ez a projektor.

    A legjobb aláírás a héten

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz qanic #50 üzenetére

    ó, hát akkor nagyon sajnálom, hogy csalódást okoztunk :(

  • MC Pite

    veterán

    válasz erdoke #54 üzenetére

    [link]

    Ha belekötünk hogy nincs benne lejátszó, még lazán belefér. Aki azt mondja hogy ebben nincs szub, az kösse fel az állát és hallgasson meg egy ilyet élőben (nem egy, hanem 4!
    hangszóró produkálja a 2,5utas felépítés miatt)

    159 990 Ft. /szett

    Megjegyzem, a falra fel lehet simán akasztania hátsókat; és a hátsók és a center már biztos hogy legalább úgy (tuti hogy jobban, de fogalmazzunk óvatosan) szól mint a hangprojektor...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • erdoke

    titán

    válasz MC Pite #56 üzenetére

    Tényleg, ezek pontosan a 10 centinél nem mélyebb front hangfal kategóriába esnek... :W

    Nem hiszem el, hogy nem látsz különbséget egy falra fúrt, 10 centinél is kevesebbel kitüremkedő csík, és 5 db böszme nagy, rusnya pozdorja doboz között! Akár esztétikai, akár helyfoglalás szempontjából óriási a különbség. Ha valakinek ezen két paraméter nagyon fontos, mi a búbánatos kokszos hócipőért akartok rátukmálni valami homokegyenest eltérőt? :F

    [ Szerkesztve ]

    A legjobb aláírás a héten

  • cucka

    addikt

    válasz MC Pite #56 üzenetére

    Figy, a soundbar lényege, hogy egész jó hangzást biztosít anélkül, hogy ilyen böszme lomokkal kéne telezsúfolni a szobát. Pl. én szeretnék jobb hangzást a tévémnek, hogy ha nézek valami koncertet rajta, akkor ne csak a kép legyen f*sza, mégsem szeretnék sem szobát kábelezni, sem optimális helyet találni az 5 darab fadoboznak, sem semmi egyebet.

    [ Szerkesztve ]

  • elefant

    HÁZIGAZDA

    válasz cucka #58 üzenetére

    Plusz ha van egy hétvégi házad, vagy mész nyaralni valahova magaddal viheted. van benne lejátszó stb. stb. nyilván nem az audiofileknek szánják ezeket, de van létező célcsoport az biztos.

  • MC Pite

    veterán

    Srácok; ki az aki egy 2.1es szettet vesz negyed milláért?
    Én 4000ért vettem egy használt creativeot, 14/2×6W-osat, ; 26ért wifis, DLNA képes BD lejátszót, és nem áltatom magam kamu szörránddal.

    Kevesebb mint 10centiből nem lesz hang. Illetve nem több mint az én 2.1es szettemből. Jó, egyel nagyobbat is vehetünk.
    4ezer volt a 2.1, 25ezer a genius HT5000, 35 a pár Diamond 8.4, és 22 a Pioneer A-447; 90 a Pana 32"os fullhd IPS panelos tv (ezt újonnan vettem), és 26 a Samu D5500+wifi. Legyen használt ára 170 a soundbarnak...

    Nyilván ez nem azokat célozza meg akik zenét is akarnak hallgatni, vagy rendes surround élményt akarnak - de ez akkor is masszív lehúzás.
    Ne sztároljuk hogy milyen jó kis 3 hangot tudhat jól beállítva, meg hogy aki nem tud felra rakni egy hátsó azoknak ez milyen jó.

    Akinek tetszik vegye, de ne meséljünk róla csuda dolgokat. Én is azért toldottam meg 2.1el a tévét, mert alapból nulla hangja van; de virtuális térhangzásért nem adnék sokkal többet.

    Aki meg néha hallgat 6 csatornás zenét; néz normális, fa 6csatornás szetten jól kevert 6 csatornás filmet, max mosolyog ezen.

    Kinek a böszme lom, kinek a félböszme üveggyöngy :R

    Cikkhez: Ja, az audiofilek sose használtak 6 csatornás szetteket, még a legtöbb hifista is elzárkózik tőle...

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • qanic

    tag

    válasz elefant #55 üzenetére

    Nem okoztál csalódást, hiszen már a cím is találó: "térhatással kecsegtető". Ahhoz képest, hogy jó lenne még a későbbiekben egyéb, tényleg értelmes terméket is kapni a forgalmazótól, igazán reális a cikk.

    Marco Pantani - Momenti Di Gloria

  • qanic

    tag

    válasz erdoke #54 üzenetére

    http://www.procinema.hu/marka/jbl/sullyesztheto-hangszoro

    Hangszóró: 40.000/pár
    mélysége: 0 cm, közös gipszkarton alá kerülhet a plazma konzoljával és kábeleivel.
    + Erősítő: 50.000

    Ha ennyi pénz sincs, akkor:
    Jamo A500: kb 10-20.000 Ft/pár
    mélysége kb. 7cm

    Ha több pénz van: tannoy, focal, JBL...

    Ui: Mélynyomó nem kell, mivel ebben sincs, hacsak nem úgy, mint egy laptopban...

    Marco Pantani - Momenti Di Gloria

  • MMSZoli

    tag

    Hi,
    én annó ennek a DVD-s kisöccsét birtokoltam rövid ideig (HTS8140) és nagyon szerettem bár nem volt ilyen szép mint ez a tesztelt verzió. Én egyébként Slot-loader párti vagyok :-)
    Azért adtam el, mert mikor megszületett a kisfiam, a 2-es hangerő is sok volt este, mikor filmet tudtam volna nézni, na akkor nem jön ki a térhatás! Maradt a Philips TV, annak önmagában is nagyon jó hangja van (van beépített Sub-ja a 9xxx TVszériának ). a HTS térhatás viszont megvolt, és telt volt a hangja is, mély, magas, ahogy kell. Persze nem vagyok audiofil, szeretem a kazettáimait is hallgatni, haha !

    Ennek BlueRayes 2+1 kisöccsét teszteltem pár éve (HTS6x akármi), 2 hónapig volt nálam, az még jobb volt mint a HTS8140 (szép álló hangfalakkal), de végül nem kértem, bár a bár nagyon ütősek voltak a BluRay filmek. Viszont a HD tartalmakkkal PONTOSAN ugyanezek a problémák voltak, mint most. Úgyhogy ebben semmit nem léptek előre. (bár akkor mintha a 1080 HD Quicktime-nak hangja sem lett volna. na mindegy, erre alkalmatlan).

    Ha a HD AVI, QT, MKV, stb mind menne rajta USB stickről vagy HDD-ről, megérné, mert all-in-one és jó a hangja és tényleg élmény így filmet nézni. Van 5+1 cuccom, de utálom a drótokat (pláne 3 év alatti gyerekekkel egy tragédia), úgyhogy a hátsó hanfgfalak a fióknban viszont így kicsit feles a hang... Mivel ezen a tesztelt HTS-es a főbb funkciók csak fél szívvel lettek megvalósítva, és láthatóan 2 év alatt sem feljeszettek semmit ezeken, csak a csiriviri miatt nem venném meg ennyiért.

    Ha jobb hangot és kivagyiságot akarnék, akkor egy használt B&O Beosound (600-1000USD) vagy Beocenter biztosan jobb, esetleg egy Bose 321GS intergált rendszer. Ezekhez meg lehet HD médialejátszót (20e Ft) csatlakoztatni,
    Kb ugyanott vagy árban, de minden szempontból jobb a mediatámogatottság és talán a hang is... Arról már nem is beszélve, hogy nem egy B brand, hanem gy A class birtokosaként még villoghatsz is vele (meg azokat 20 évre építik).

    (ezt csak elméleti síkon mondom, kivágnának otthonról, ha ennyit költenék Hifire :-) )

    [ Szerkesztve ]

  • schawo

    titán

    Most komolyan, itt kezdtetek el rendszert építgetni? Erre jó ideje megvannak a megfelelő fórumok :U

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • erdoke

    titán

    válasz qanic #62 üzenetére

    Vicces vagy. Vannak komolyabb lapos front sugárzók, de többe kerül egy pár, mint ez az egész rendszer... Másrészt a jobb házimozi alapja a pöpec és nagy kép. Lehet, hogy az illetőnek, aki beéri egy ilyen hangprojektorral, egy 65-ös, 1 millás plazmája van a falon a csík fölött, vagy 3 milliós projektora. Emellett úgy néz ki a nappalija, ahogy az ő minimalista ízlésének megfelel. Szerinted melyik kombináció nagyobb élmény? Egy gyík 40-es Samu LCD pozdorja dobozokkal, vagy az előbbiek valmelyike a hangprojektoros cuccal?

    "Mélynyomó nem kell, mivel ebben sincs"

    Osztán a cikket olvasta-é kend, vagy csak reátört a heti fikázhatnék?

    A legjobb aláírás a héten

  • MMSZoli

    tag

    Jah, aki meg azt hiszi, hogy az 5+1 meg a 6+1 sokhangszórós cuccából nagy térhatás jön ki, az keresse meg a Youtube-on pl. a Holophonic Audio Illusions cuccot, vagy a többi Holophonic témát

    No ott nemcsak a jobb/bal meg a távolságok érezhetőek, hanem a fel és le, stb.
    eszméletlen. Becsukod a szemed, és úgy érzed, tényleg ott vagy.

    A többi 3D ehhez képest mind kismiska... :-)

  • qanic

    tag

    válasz MMSZoli #63 üzenetére

    9705-ös TV-m van és valóban van benne beépített "SUB" éppen ezért érthetetlen, hogy miért kellene mellé egy ilyen 9000-es nevű izé. Amelyik TV mellé meg esetleg kellene, annál meg drágább.

    "2-es hangerő is sok volt este"
    Ez a gyenge hangminőség biztos jele. Egy ordító kisrádió mellett nem fogsz tudni elaludni. És ha kimész a szobából, akkor a csukott ajtón keresztül is zavaró, hangosnak tűnő hangja van. Egy komolyabb hangfalat hallgatva nem fog átkopogni a szomszéd, bármilyen hangosnak is érzed te.

    Ha a kábeleket nem tudod elrejteni, az valóban bosszantó lehet, habár léteznek lapos kábelek is kb. 600 Ft/m és meg van oldva a dolog.

    Marco Pantani - Momenti Di Gloria

  • qanic

    tag

    válasz erdoke #66 üzenetére

    Teljesen zavaros és színvonalon aluli az írásod, így csak azért írok, hogy jelezzem, hogy olvastam.

    Marco Pantani - Momenti Di Gloria

  • qanic

    tag

    válasz MMSZoli #67 üzenetére

    Ezt a sztereo is tudja és már bakeliten is rászáll a fejedre a helikopter, ha megfelelő helyre ülsz.

    Marco Pantani - Momenti Di Gloria

  • schawo

    titán

    válasz qanic #68 üzenetére

    "2-es hangerő is sok volt este"
    Ez a gyenge hangminőség biztos jele.

    Sajnos ez igaz :K Hangosság van dinamika helyett. :(

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • MC Pite

    veterán

    válasz erdoke #66 üzenetére

    Öhm, miről teccik beszélni?

    1, Jó házimozi alapja (nálam) a jó hang. persze, ne legyen kicsi/pocsék a kép, de libabőrős nem ettől leszek.
    2, Projektor mellé aztán végképp marhaság ilyet rakni; hova teszi???
    3, Minimalista ízlés? Nem akarok senkit megsérteni akinek ez tetszik, lehet hogy ortodox vagyok hangzástémában, de bekapcsolatlanul is kellemetlen érzés fog el egy ilyentől... Igen, a pozdorjára szeretek ránézni is. Megjegyzem amíg nem kerestem egy megfelelő 2.1es szettet a tévéhez, az 1250X-et vittem be; ami tuningolva, jó kábellel legalább olyan kellemesen hallgatható (megfelelő elhelyezéssel).

    4, A mélynyomóra nem vonatkozik a 10centis kritérium, oszt olymindegy hogy hogy oldjuk meg, le lehet bármiből ágaztatni egy aktív/passzív szubot. Persze, 40négyzetméter fölött, vagy kis frontokkal, mert már 50-60ezres álló 160as mély+mélyközepekkel ellátott hangfalak nagyja feleslegessé teszi a külön szubot (jó 30 négyzetméterig biztosan).

    5, Pont az i-re, hogy a hang és a lejátszó cucc egyben van, fejleszteni is egyben lehet csak.

    6, Volt MonsterSound MX300ashangkártyám A3D-vel, tudom mit lehet kihozni 2 hangszóróból. De jó néhány házimozit is hallottam (nagyjuk mondjuk nem jól volt kialakítva, nem volt eléggé az ember mögött az effekt sugárzó), és jellemzően az ember nem csak akciófilmet néz/hallgat egy drágább cuccon, hanem koncertet, filmet is. Ahhoz meg nem ártana a hanghűség, amihez meg ugye fizikai törvényeit túl nagy mértékben nem hagyhatjuk figyelmen kívül.

    7, Genius HT topikban megnézheted mivel hallgatok házimozit; ennek az alapja volt köszönőviszonyban a soundbarral max.

    Kinek a pap, kinek a papné (nekem inkább a lánya); de hülyeségekkel egyik irányba se vagdalózzunk inkább! :R

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • erdoke

    titán

    válasz MC Pite #72 üzenetére

    Miféle hülyeségről beszélsz? Azt se értem, miért kell azonosítani valakit egy bizonyos termékkel kapcsolatos véleménnyel. Én egy szóval se mondtam, hogy magamnak ilyet vennék (sőt, lehet, hogy jobb HM cuccom van otthon, mint neked), de el tudom képzelni, hogy valakinek más preferenciája van. Hol itt a gond?
    Az meg, hogy házimozinál a hang fontosabb, mint a kép, hááát...

    A legjobb aláírás a héten

  • (V) ó k u s

    tag

    válasz MC Pite #72 üzenetére

    Azt is hozzátehetjük, hogy amikor filmet nézünk akkor a következő variációk vannak:
    1, A hangzás és képi világ miatt elmegyünk egy moziba, ahol a hangzás már alaphangon be van lőve.
    2, Berendezzük félmozinak a lakásunkat, de ahhoz ugye alaphangon az akusztikára erősen figyelni kell. De ezt nem egy panelba lehet megvalósítani! :D
    3, Az átlag ember a filmet úgy nézi, hogy képi és/vagy mondandóban megfogja-e. Nem arra ad, hogy 1080p-s BluRay legyen, de nem is arra, hogy XY hangfal rezgesse a bélműködését!

    Erről a gamer pc-s dolgok szoktak eszembe jutni. Van akinek 2GB ram már gamer kategória, van akinek 12GB belépő/középkategória szint.

    S tény, hogy mindenkinek saját ízlése, pénztárcája válogatja, hogy mit vesz meg, vagy sem! :)

    "Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

  • MC Pite

    veterán

    válasz erdoke #73 üzenetére

    'Mutass lszi 10 centinél nem mélyebb szatelliteket, amik a melléjük társított subbal és HM erősítővel 230-ért agyonverik ezt a hangprojektort' - mutatott, az se jó.

    ' Biztos vagyok benne, hogy ha jól belövöd, ez a rendszer is tud a tesztben tapasztaltnál jobb térhatást kelteni' - gondolom te sem hallottad. Én sem. De nem hiszem hogy tud, hisz aki ezzel 'beéri', az nem tulajdonít neki nagy jelentőséget; és még jellemzően sokaknál akinek van hátsó sugárzó, azok sem foglalkoznak azok jó elhelyezésével. Tehát az átlag soundbarosok egy 3 kattintásos varázsló lefuttatásánál többet nem tesznek meg a jobb hangért valószínű.

    ' Ha valakinek ezen két paraméter nagyon fontos, mi a búbánatos kokszos hócipőért akartok rátukmálni valami homokegyenest eltérőt?'
    Nem akarok. De ne mondjuk neki azt hogy tutifrankó a hangja és a térhangzása. Vagy 'szép' (pfujj) vagy jó - vagy drága :)

    'Vannak komolyabb lapos front sugárzók, de többe kerül egy pár, mint ez az egész rendszer... ' Ez jó, de olyat linkelt ami simán benne van a keretben.

    Különbözőek vagyunk. felőlem 60 colon is nézhetem a házimozit, ha valami silány hangú prüntyögőn szól. Legtöbbet 23"on nézem, mert hiába rakom az asztalra a 32"ost, annyival rosszabb is a képe (a szintén full hd felbontás és IPS panel ellenére!) hogy szinte felesleges. Másfél méterről nézem, így a hangsugárzók is kellő távolságban vannak már.
    Az elég könnyen lehet hogy jobb házimozi szetted van, de ez már elég korekt filmekhez, sőt, zenéhez is. Persze a Warfikkal köszönőviszonyban sincs, de az sztereóra van (hárman jegyezték meg amikor elhozattam az erősítőt: 'Úristen, tudsz róla hogy ez sztereóóó?' Hogyagyíkbane, hifihez, zenéhez véletlenül sem szeretnék HM erősítőt!).

    'Egy gyík 40-es Samu LCD pozdorja dobozokkal, vagy az előbbiek valmelyike a hangprojektoros cuccal?' Az én válaszomat már tudod.

    Próbálnék a tényszerűségnél maradni, és inkább óvatosan fogalmazni; akinek tetszik, vegyen soundbart, de ez egy dizájnos 2.1es szett, egy kis virtuális tuninggal, semmi több szerintem - én legalábbis itt kezelem a helyén, mert másutt nem tudom. A tévé hangjának feldobására tökéletes, de többet nem állítanék.
    :R

    szerk: (V) ó k u s, osztom. Páromnak az igazi mozi a házimozi, hüle pattogatottkukoricával, ahogy szörrándba csámcsogják a film alatt (ez engem **** idegesít hogy zabbanatni járnak oda az emberek, vagy lakásban is rájuk tör ez a feltétlen reflex).
    Nekem meg az a (házi)mozi, amikor a hd/full hd képet olyan hang mellett, türhető hangcuccon hallgathatom, amitől olykor feláll a szőr a karomon. Kocka vagyok? Lehet, de egy jó/korrekt film ilyen tálalásban számomra jóval hatásosabb/emlékezetesebb.
    A rendes mozi a hangerőre van optimalizálva, nem a 'tiszta' hangra; és a sok emberrel van még bajom; sokkal jobban élvezném nélkülük, csendben, mocorgás, csámcsogás nélkül :DDD

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • kolosanyi

    veterán

    válasz schawo #27 üzenetére

    Na jó, de nem üzleti szemszögből nézed. A legtöbb emberből ez kivált egy hűha érzést, mert jól néz ki, és a nyakamat rá merem tenni, hogy életében nem látott még ilyen kialakítású audio eszközt. Az persze más kérdés, hogy a probléma ott kezdődik, mikor a vevő nagy lelkesen hazaviszi, kicsomagolja és szarul szól. Aki zenehallgatásra ilyet vesz, az megszívja, majd legközelebb nem veszi be a marketing rizsát a supermegagigabasssurroundhifispeakersystem-ről, hanem utánaolvas és vesz egy normális sztereó rendszert.
    Egyébként én se értem, hogy hogyan terjedhettek el ennyire az ilyen vackok a konzumer piacon. Ok a sima kommersz termékeknél sose a hangminőség volt a fő szempont, de én anno ezt nem hittem volna. Sajnos ma már "ciki" ha csak sztereóban hallgatsz zenét.

    ui.: Látom, lejjebb egész szép kis hitvita alakult ki. Nem akarok beleszólni nálam tapasztaltabb, a témában jártasabb emberek okfejtésébe, de szerintem mindent a helyén kell (kéne) kezelni. Ez és az ehhez hasonló cuccok az átlag embereknek vannak kitalálva, akik nem olvasnak fórumot, nem érdekli őket az egész, csak szóljon valami. Az ő igényeiket talán még ki is szolgálja egy ilyen, a probléma ott kezdődik, ha a dobozon látható hangzatos címkék láttán sokat vár el a leendő tulaj. Meg persze van annyi tapasztalata, hogy észrevegye, ha sz@rul szól.

  • erdoke

    titán

    válasz MC Pite #75 üzenetére

    Alapvetően a legtöbb dologban egyetértek veled, kivéve ami pont ide tartozik, illetve a kép-hang viszonyához egy házimozi esetén.

    "ne mondjuk neki azt hogy tutifrankó a hangja és a térhangzása"

    A lényeg az, hogy a tesztben pont nem ezt mondják neki, de én se ezt mondanám az illetőnek, aki minimális helyfoglalással keres elfogadható hangot. Nem feltétlenül térhatásút, bár lehet, hogy megpróbálna belőni egy soundbart.
    Ha lenne 1 millám házimozira, egy 55-ös VT30-as Pana plazmát vennék (ez a legnagyobb, ami befér, illetve talán a 60-as, de olyan méret pont nincs), és 300-ért valami alap +1-es erősitőt és valami használt Bose rendszert, vagy egy újabb Tannoyt a value kategóriából. Ugyanis a pozdorja dobozok egyszerűen nálunk se férnek el. Hidd el, hogy ez így együtt sokkal jobban élvezhető, mint egy 23-as monitor + atom hang rendszer. Nekem is van 23-as IPS ésm24-es SPVA monitorom, vicc az 50-es G30-hoz képest azokon mozizni. Egyébként is, 1,5 méterre legalabb 42-es kijelző kell a Full HD teljes élvezetéhez, de inkább 46-os...

    A legjobb aláírás a héten

  • MC Pite

    veterán

    válasz erdoke #77 üzenetére

    A teszt ezt mondja, igen, de a juzerek 99,9%a nem fogja elöbb elolvasni ezt a tesztet, benyalja ami a dobozon/honlapon van; és hogyha ennyibe kerül biztos jó is.

    Másfél méterről nézve a 32"os kijelzőt van amit nem veszek észre pl a jobb alsó sarokban, maradjunk annyiban hogy nagyobb nekem nem kellene. (Nem pont a fullhd-t akarom élvezni, csak normális képet és hangot akarok, azért szedek le 2-4 gigás verziókat, mikor mi fér ebbe bele.)
    De ha életlenebb a kép - ezt egyébként nem vágom miért, arra számoltam hogy ha már lcd, akkor tűéles képe lesz monitorként, pláne ugye digit bemeneten - nem akkora poén.
    De hogy ne lássam hogy milyen 'vacak' - és persze képminőség akkor sem éri el az U2311H-ét - hátrébb kell ülnöm; akkor meg közelebbről is nézhetem helyette a monitort.
    Utoljára tegnap délután futottam neki, kipróbálom a dvi>hdmi adaptert, mert korábban csak az alaplapi hdmi csatira dugtam, de gondoltam néha átjön haverom, és autózhatnánk egyet nagy monitoron; ahhoz meg a diszkrét vga-t kell használnom jelforrásnak.
    Hogy milyen? Nagy. Szőrös, és legrealisztikusabbra állítva is sok a kontraszt (túlzó), sötétbe megy a képe, és persze nem frissít úgy mint 72Hzen (vagy bármennyin) a Dell. Persze kb én vagyok az egyetlen akit zavar, de engem marhára. Jó, tévének még messze a legjobb képű alkalmatosság volt, még a keret másfélszereséig sem igen láttam jobbat.

    Hogy a hálóban (ott a tv) hány méterről nézzük a 32"os készüléket, el sem mondom mert megszédülsz, de ott is inkább normális 2.1, mint gagyi 5.1re szavaztam, nem álltatom magam.

    Az nem baj hogy te a képet, én a hangot priorizálom, unalmas lenne ha mindenki ugyanazt tartaná fontosnak és mindenkinek ugyanaz tetszene :R

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

  • Vegtor

    csendes tag

    Na NEEEEEE :W :W :W

    Ne vicceljenek már (MI EZ AZ ÁR?)

    Csatlakozom az előttem szolokhoz ,hogy negyed ennyiből olyan 7.1 et rakok össze leszakad bárkinek a feje.
    Természetesen volt részem kipróbálni egy hasonló cuccot,és megvallom hogy élveztem DE nem voltam elájulva.
    Az itthoni 7.1 em jóval olcsóbb de tán még jobb .

    Mondjuk egy olyan cucc ami frankón hangszórók nélkül megy azért az brutálmetál.
    De ha szar a szoba elrendezése?
    Na de ez már másik dolog :W

  • (V) ó k u s

    tag

    válasz Vegtor #79 üzenetére

    Ízlések és pofonok!

    Attól, mert neked és még kismillió embernek jobban fekszik az 5.1, 7.1 vagy egyéb megoldások, attól még megvan az a réteg akinek a soundbar jön be.
    Vitathatatlan tény, hogy egy jól elrendezett szoba a hangfalakkal teljesen más akusztikával adja vissza a filmet, zenét vagy épp játékot.

    Vitatható persze, hogy miért olyan drága, stb.! De ez egy szubjektív dolog!
    Olyan, mintha a Porsche-t hasonlítgatnánk a Polski-val, mondván kétajtós és farmotoros mindkettő, illetve autó kategóriába vannak. Mégis egész másra van a Porsche és a Polski is!

    Ugyanúgy igaz ez a soundbarra és a 7.1 dologra is!

    Az, hogy árban sokkal jobb hangtechnika létezik, való igaz! Viszont, ha nem 5.1, 7.1, stb. kedvelő az ember, akkor jogosan fogja mondani, hogy minek annyi doboz meg kábel a lakásba, ha egy helyen hallgatom úgyis a dolgokat?!

    "Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

  • schawo

    titán

    válasz (V) ó k u s #80 üzenetére

    Ha egy árban van a kispolszki meg a porsche, akkor már összehasonlítható...

    evDirect villanyautós töltőhálózat

  • (V) ó k u s

    tag

    válasz schawo #81 üzenetére

    Látom meglelted a bástyán a rést! :D

    "Nem kérlek légy enyém örökké, mégis hozzád szól dalom, úgysem élhetünk örökké, egy percig lennék oltalom."

  • MMSZoli

    tag

    válasz qanic #70 üzenetére

    Hi qanic,

    Fülhallgatóval hallgattad meg? csak úgy működik (bocs). Ha nem hallgattad meg,a kkor nem tudod, miről maradsz le, és csak a levegőbe mondasz véleményt. Ha meghallgattad, és továbbra is úgy érzed, hogy semmi külöönös, akkor nem értem....

    Nagyon sok sztereo-t hallgattam már ahhoz, hogy tudjam, mennyire jó ez a holophonic. Sőt, a teljesség kedvéért megjegyzem, hogy SACD rendszerem van otthon, pár elég korrekt surround lemezel.
    Tehát nyugodt lelkiismerettel kijelentem, hogy a Holophonic térhatása odaver a SACD Surround, Stereo és a DTS általam tesztelt tagjainak. A DTS élményimről annyit, hogy a felügyeletem alá tartozott egy >500 darabos BR/DVD/SACD/CD/HD AVI katalógus, amiből lehetett csemegézni, és volt köztük rendesen jó hangzású anyag. de térhatás alig-alig.

    Egy több mint 50 fős felmérést végeztünk, ahol a válaszadók >85% kiemelkedőnek és különlegesnek itélte a Holophonic hangzását, Feltételezem, ők is hallottak már sztereót, volt köztük pár "kocka" audifil is, őket leginkább a tömörített anyag zajossága zavarta, de a térélmény tetszett Nekik is..

    Bakeliten is volt Holophonic egyébként, a Pink Floyd adott ki ilyen lemezt.

    Egyébként a fejlesztőjévvl, Hugo Zuccarellivel is leveleztem, mert szerettem volna összehozni egy olyan piaci terméket, ami nemcsak lejátsza, de pl. bulikon, koncerteken, stb 1-1ben fel is vette volna azt, amit tapasztalsz, Még prototípus is volt belőle. Sajnos a marketing leszavazta, pdig ez lett volna az első ilyen a piacon.

Új hozzászólás Aktív témák