Hirdetés

2019. július 17., szerda

(#1) Killing

Killing
(PH! addikt)

Elég jól néznek ki ezek a cuccok.A Phnom II procik számomra nagyon csábítóak! ;]

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#2) Gave

Gave
(őstag)

Az inspiron mini eleg mutatos darab.

Weblap, webapp fejlesztés munkát keresek: https://bit.ly/2K9mYkc

(#3) Bon3ss

Bon3ss
(PH! kedvence)

"A forint további gyengülése miatt 56 000 forintba kerül az új négymagos AMD, a 920 X2 ára pedig visszamászott 60 000 forint fölé."

Nem X4 920-ról van szó?

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#4) radírfej

radírfej
(senior tag)

Barátnőmnek netbookhoz kerestünk valami kisebb táskát, vagy skin-t. addig nem hallottam a Golla-ról, de egy webshopban kiszúrtuk, persze első látásra megtetszett neki. kézhez kapva meg feltűnt a szemrevaló design mellett a nagyon igényes kivitelezés, jó anyagok... és még az ára is kedvező... szóval telitalálat.

másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#5) eszterencs válasza Bon3ss (#3) üzenetére

eszterencs
(HÁZIGAZDA)

De, köszi.

(#6) AnimX

AnimX
(újonc)

szép a táska

http://baratcsaba.hu

(#7) luw2win

luw2win
(őstag)

Gyönyörű Dell laptopok, és a táskák is szépek :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#8) rootkiller

rootkiller
(őstag)

Teccenek a notitatyók. Végre nem csak azok az ócska kommersz feketék. :D

Head Graphene XT Instinct MP

(#9) stratova válasza radírfej (#4) üzenetére

stratova
(PH! kedvence)

Mennyire védenek ezek, az egyébként kellemes megjelenésű Golla táskák? Ezidáig mániám volt a jól kipárnázott oldalsó merevítésű fajta, de nem mindenki olyan mint én. Ha hölgynek lesz nem ártana, ha tetszetős lenne de védene is. 15,4-es méretben barátságos áron kapni ilyesmit?
Maga a notebook sajnos nem könnyű darab 3 kg. Lehet, hogy ebben az esetben már célszerű lenne egy hátitáska kiszerelés?
Én elhurcolok 3kg-ot vállon, nem könnyű megpakolt notebooktáskában, de az megint csak én vagyok.

Wyco: De gonosz vagy :DDD

[ Szerkesztve ]

KaBOOM? Yes Rico... KaBOOM!

(#10) Wyco

Wyco
(tag)

Azert a Mini 1210 220-ert eleg rablas :) Itt [Anglia] £379 a dragabbik valtozat, ami 131 ezer forint...

BackToTheUKBlog:[backtotheukblog.wordpress.com] 2017/10/09: Akinek több mint 9 élete van

(#11) Puma K

Puma K
(PH! kedvence)

Jó kis P II-es procik. Legalább nem mennek a lecsóba... :C

Az a Media-Tech wi-fi router az nagyon durva! :Y :R Baromi jó ötlet.

Na és az a Logitech Comfort Lapdesk is nagyon jó ötlet. Én a laptopot mindig az ölemben tartom és nem szeretem rátenni semmi olyanra ami gátolná a "légzésben" :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#12) Scalpel válasza Puma K (#11) üzenetére

Scalpel
(senior tag)

Nem akarom mondani, de egy I-vel kezdődő és kea-val végződő nevű bútorhálózat boltjaiban 4e forint körül lehet kapni íves kialakítású párnázott notebook alátétet. Nem mondom, a műanyagja lehetne erősebb, de használható teljesen.

(#13) phpmoli válasza Scalpel (#12) üzenetére

phpmoli
(tag)

direkt jo, hogy nem merev a muanyagja, konnyebben tudsz alatta mocorogni

(#14) Scalpel válasza phpmoli (#13) üzenetére

Scalpel
(senior tag)

Csak néha ha alatta a párna meg az én lábaim együttállása nem volt megfelelő, akkor lefojtotta a légbeszívó nyílásokat, és átizzott a gép sajna. ezért nagyon oda kell figyelni a párna belsejének elosztására.

(#15) Zso2 válasza Killing (#1) üzenetére

Zso2
(őstag)

ez nem volt elég meggyőző :DD

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#16) Vassili

Vassili
(tag)

Baba az a logitech egér, akár nekem még játékra is elmenne!

(#17) simonzé

simonzé
(PH! addikt)

Notebooktáskák bakker... Jó hogy divatos fülbevalók nem kerültek a válogatásba :)
Egyébként munkatársam 30 perc alatt rittyentett egy notebooktáskát a neki tetsző színben szivacsozással, merevítéssel. Komolyan mondom bármelyik gyártó megemelheti előtte a kalapját.

Ezek a Dell laptopok erősen túl vannak árazva. Értem én hogy 4 év garancia, de a chipkészlet már ma elavult...

[ Szerkesztve ]

I don't fit in. I fit out.

(#18) kariad

kariad
(őstag)

"Notebookalátét egy párna" Hát gatula.. otthoni sima párna már smafu! :D

(#19) Mantin

Mantin
(fanatikus tag)

a dellnek nagyon jól mehet ha a laptopjait ilyen drágán adja :W
talán a cikkbe olyan notebookokat is bele lehetett volna rakni amiket egy Magyar Ember is meg tud venni ;)
a Golla notebook táskákról én sem hallottam még de kétségtelenül jól néznek ki árukból - 1k és már megyek is venni :K

GTX 1060 - Ryzen 3 1200@3,85Ghz - Corsair 3200mhz - ASRock AB350M Pro 4 - Cooler Master Masterbox Lite 5 RGB

(#20) Balika911

Balika911
(PH! nagyúr)

Csodálatosak ezek a Logitech cuccok, de a diNovo Keyboard for Notebooks is jöhetne már magyar kiosztással!

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#21) Scalpel válasza Balika911 (#20) üzenetére

Scalpel
(senior tag)

Meg sokkal alacsonyabb árral...

(#22) cizoe

cizoe
(őstag)

Korrekt ez a 810-es Phenom, lehet ez lesz a kiszemelt. Több teljesítmény úgyse nagyon kell nekem. Bár ha nyárra lesz 40 körül 925, lehet az lesz a vége, AM2-es lapot már nem akarok. :)

(#23) SAnyi_ válasza Mantin (#19) üzenetére

SAnyi_
(lelkes újonc)

A Dellnek elég jó cuccai vannak, csak nálunk nincs egy talpraesett forgalmazó se...

Ausztriában, Németországban, Angliában, azaz tőlünk nyugatra, normális áron adják őket. De nekünk luxus cikket csinálnak egy máshol átlagosnak mondható termékből.

Köszönjük Emese. :(((

Aki keveset gondolkodik, sokat téved. (Leonardo da Vinci)

(#24) VaniliásRönk válasza SAnyi_ (#23) üzenetére

VaniliásRönk
(PH! nagyúr)

A Dell jelenleg valóban elavult cuccokat árul (65nm-es C2D-k, 965G), gondolom alaposan bevásároltak és nem ürülnek a raktárak.
Köszönjük Sanyi. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#25) negyedes

negyedes
(PH! addikt)

Azert megneznek en egy 17 notit egy olyan tatyoban, nem konnyu cipelni. :D

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#26) gV válasza VaniliásRönk (#24) üzenetére

gV
(őstag)

valójában árul modernet is

(#27) rudi válasza VaniliásRönk (#24) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Marhaság amit mondasz! Az a helyzet, amit SAnyi_ írt. A Dell magasról tesz a pöttömnyi magyar piacra, ezért nincs itthon épkézláb kínálat. Láthatod, hogy már a magyar oldalon is a Dell 1545 van, de kapni még sehol sem lehet. Egyébként meg a T6400-zal ugyancsak elsők között jöttek ki úgy mint T4200-zal, amik léggé nem elavultak és nem 65 nm-esek.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) VaniliásRönk válasza rudi (#27) üzenetére

VaniliásRönk
(PH! nagyúr)

Akkor nézd meg az XPS szériát kérlek, és azt nem a pöttöm magyar piacnak szánják, egyébként sem érdekel mit lehet kapni ebben a porfészekben és mit nem.

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#29) rudi válasza VaniliásRönk (#28) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Ott 6000-es és 8000-es procikat látok, amik megint csak 45 nm-esek. És van köztük pár olyan OEM modell is (pl. T6600), amit más gyártónál még nem nagyon látni. És a Studio XPS modellek sem túl régiek

[ Szerkesztve ]

(#30) VaniliásRönk válasza rudi (#29) üzenetére

VaniliásRönk
(PH! nagyúr)

Nézd meg újra. [link]

(#31) .mf

.mf
(PH! kedvence)

A Dell hazai forgalmazója nem tudom, mit képzel magáról ilyen árakkal...
Ugyanez vonatkozik a Toshiba forgalmazójára is, külföldön azt is jóval olcsóbban kapni.
Nem mintha engem érdekelne, a két notim közül az egyik német, a másik angol billentyűzetes, de akkor is pofátlanságnak tartom az ilyen magas árakat.

Ezek a noti skinek védenek is valamit, vagy csak arra vannak, hogy legyen egy "divatos" "kabátja" a notinak? Valamint én nem mondanám olcsónak ezeket a táskákat: igaz, hogy legutóbb kb 3 éve vettem noti-táskát, de feleennyiért kaptam egy Tucanot, amit kb 1.5-2 évig naponta hurcolásztam, azóta kicsit ritkábban van használva, de néhány kopást leszámítva még mindig jól bírja. Meg annyira nem is tetszenek, de ez ízlés kérdése.
Lassan pedig kéne egy úgy táskát vennem, de nem tudom, milyet... (elvárások: kicsi legyen, de még pont beleférjen a noti (kb 27×19×3,5cm, azaz mint egy 10"-es netbook) plusz a párnázás és egy A4-es lapokat fogadó mappa (31×22×4-6cm), valamint egy vékony tolltartó és opcionálisan a töltő, ami kb 4-4,5cm vastag. (Ezek a közismert/elterjedt pánk/metál szimatszatyor váltáskában mind elfér, csak abban nincs semmi védelem). Azaz egy kb 32×23×12-14cm külső méretű táska -- sztem nem tűnik olyan elborult elvárásnak, de nem láttam még ilyet. Vagy 15.4"-esek vannak, vagy "13.3"-esek"-nek nevezett táskák, de azok is közel 36-40×25cm-esek, majdnem akkorák, mint a 15.4"-esek...
Látott egyáltalán már valaki olyasmit, amit keresek?

(#32) domi007

domi007
(őstag)

Egy ilyen szép Dell notit azért elfogadnék-persze én se itthon venném meg...

DOMy

"̶d̶e̶ ̶a̶ ̶t̶u̶d̶o̶m̶á̶n̶y̶ ̶m̶a̶i̶ ̶á̶l̶l̶á̶s̶a̶ ̶s̶z̶e̶r̶i̶n̶t̶ ̶a̶z̶ ̶i̶p̶a̶r̶i̶ ̶m̶é̶r̶e̶t̶e̶k̶b̶e̶n̶ ̶i̶s̶ ̶h̶a̶s̶z̶n̶á̶l̶h̶a̶t̶ó̶ ̶S̶H̶A̶1̶ ̶c̶o̶l̶l̶i̶s̶i̶o̶n̶t̶ ̶g̶e̶n̶e̶r̶á̶l̶ó̶ ̶e̶s̶z̶k̶ö̶z̶..." - 2017. február 23. óta már létezik

(#33) rudi válasza VaniliásRönk (#30) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Most akkor a magyar vagy a nemzetközi Dell helyzet érdekel? Nézd meg azon országok specifikációs tábláit, amiket a Dell egy weboldalfordításnál fontosabbnak tart.

(#34) rudi válasza .mf (#31) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Elég kevés kis notebooktáska van a piacon. Caselogicnál érdemes szétnézni, van pl. ez.

(#35) Balika911 válasza Scalpel (#21) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Az sem ártana neki. :)

JBL Studio 220 hangdoboz eladó

(#36) .mf válasza rudi (#34) üzenetére

.mf
(PH! kedvence)

Kösz a tippet, utánanéztem, de nem túl bíztató, amit róla írnak (kipárnázottsága szinte 0 -- ennyit a régi szimatszatyrom is tud :)) ), és depo sem találja. A kínálatukból inkább a 13" slimline szimpatikus, pl. ez, depo szerint kapható is 9k körül. Ha lenne ilyen 11-12" méretre kicsit átrendezett nagyzsebbel (több hely doksiknak, laptop kisebb helyen is elfér), már rendelném is meg :)
Dicotanál néztem még körül, ott volt egy-két érdekesebbnek tűnő darab, és néhány (multislight, bár annak nincs doksi-rekesze és start.up) depo/árgép szerint is kapható (8.5 ill. 12k-ért). Na meg Targusnak is van ilyen messenger-subnoti-táskája, de az is kicsi doksikhoz.

(#37) rudi válasza .mf (#36) üzenetére

rudi
(PH! félisten)

Én is atipikus mérettel szívok: 27x24 cm (régi, 12"-os 4:3 képarányú subnoti nagy akkuval). Nem egyszerű skint találni hozzá. Nekem nagyobb táska nem kell, mert a noti úgyis megy a kellően merev hátizsákba.

[ Szerkesztve ]

(#38) radírfej válasza stratova (#9) üzenetére

radírfej
(senior tag)

szerintem ekkora laptopnak már hátitáska dukál.

a skin és a táska között van jó néhány, nem elhanyagolható különbség. míg az útóbbi opcionáis merevítő, párnázott részeket tartalmaz a védelem érdekében, komplett szállításhoz inkább ajánlott (beleteszed, és mész), addig a skin, csak egy vastagabb anyagú második réteg, ami a közvetlen kopást akadályozza meg, ha becsúsztatod a kis notit két könyv közé egy bármilyen táskában. =(kisebb gépeknél szerintem egyértelműen skin, nagyobbaknál oldal, vagy hátitáska.)

az általam látott Golla picnic valahol a kettő között van. bár egyes webshopokban '7- '9 gépekhez írták, a 10-es ideapad is bőven elfér alapterületre, szélességre meg nagyjából még egy kisgépet elnyelne. az egész olyan mint egy divatosabb kis női táska, van egy kis fogantyúja, ami diszkréten elsimul használaton kívül.
belül pedig egy kisebb jegyzettartó és tolltartó rész is kialakításra került, a gépet pedig egy tépőzáras nagyjából újnyi vastag, bárhova helyezhető kis pánt tartja helyén, némi védő funkcióval is felruházva a táskát.

összességében nagyon jó benyomást tett, árához képest meg egyenesen kötelező kategória.

én Tucano second skin használok a régebbi 4:3 as subnotimhoz, bár meg vagyok elégedve vele, de ár-érték arányban gyengébb történet.

másolat másolatának a másolata, de eredetileg is ilyen volt.

(#39) Petek

Petek
(fanatikus tag)

Nagyon pofátlan a magyar dell importőr. a német storeban 450 euro (134000Ft)a 12" inspiron mini.

In vino veritas

(#40) sowi válasza Petek (#39) üzenetére

sowi
(őstag)

az irben csak 439, szoval eleg szepen raraknak valamit

Anytime, anywhere, any war ... if the price is right

(#41) dezz

dezz
(PH! nagyúr)

"Az idehaza elérhető Phenom II X4 920 még Socket AM2+ foglalatú, tehát csak DDR2 memóriavezérlője aktív, azonban a 810-es már AM3-as, tehát megfelelő alaplapban DDR3-at is kezel."

A lényeg helyes, de terminológiai kritikával élnék. :)
Egy procinak magára nézve tokozása van. A foglalat az alaplapon van. Ez a megkülönböztetés itt különösen fontos, mivel pl. egy AM2+ tokos proci belemegy az AM2 és AM2+ foglalatokba is, de az AM3-ba már nem, az AM3-as tok meg passzol mindegyikhez. (Nem csak elektronikailag, hanem fizikailag is értendő mindez.) Az idézett mondatban a "megfelelő alaplap" kimondottan egy AM3 foglalatos alaplap (Socket AM3 platform).

[ Szerkesztve ]

(#42) dezz

dezz
(PH! nagyúr)

(De ha esetleg nekem "nem hisztek" a terminológia, ill. annak gyakorlati alkalmazása tekintetben, nézzétek meg pl. ezen a képen (package = tokozás): [link])

(#43) Expertus

Expertus
(lelkes újonc)

„GeForce Quadro” – LOL

A GeForce az GeForce, a Quadro meg Quadro; két külön termékvonal. Vagy nem?!

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#44) Geller72

Geller72
(PH! kedvence)

A T6570 nem 2.0, hanem 2.1Ghz-es..tudom, régi a cikk..de akkor sem jó az adat..;).

Eachine Micro Skyhunter PNP, Gemfan Hulkie 2040-3, Gemfan 3035BN prop szettek eladóak. Érd: PM

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.