Hirdetés

2018. november 13., kedd

(#1) Teaway

Teaway
(PH! kedvence)

Nem tudtam, mi hiányzik. . . megvan, RGB hűtőblokk! :Y

Redmi4X:Android6.0.1MMB29M:MIUI8.5.2.0

(#2) jbcs

jbcs
(lelkes újonc)

Az RTX 2080Ti vásárlók helyében nem vennék ilyen spéci hűtőt rá, így ha esetleg a kártya megvétele után nem maradna már zsé téli tüzelőre, a kártya egy picit be tudna segíteni :D

(#3) Xpod

Xpod
(PH! addikt)

Nekem tetszenek az RGB-s megoldások, de már várom mikor jön az RGB ledek hűtéséhez valami RGB-s folyadék hűtés. :)

Meg van a piaci rés. Olyan ledes reflektor kellene, ami autós játékoknál a gémer arcába világít azt szimulálva, hogy jön szembe az autó valamelyik autós játékban. Estleg FPS játékokhoz lehetne kiegészítő valami mini airsoft csúzi, és jól szemköz lőné a gémert, mikor kap egy headshot-ot. :)

Megyek és le is védetem.

[ Szerkesztve ]

Most kezdődjék a tánc! - mondta a papagáj és berepült a ventilátorba.

(#4) Balika911 válasza jbcs (#2) üzenetére

Balika911
(PH! nagyúr)

Ezzel viszont még jobban be tud segíteni, mert tovább lehet vele tuningolni a kártyát, így több lesz a leadott hő is.

De viccen kívül durva, mennyire meg lehet érezni télen (meg máskor is) ha megy a gép, még úgy is, hogy ezeket a 200 wattos dögöket én kerülöm, mint a pestist.

[ Szerkesztve ]

(#5) Badlof2k válasza Balika911 (#4) üzenetére

Badlof2k
(fanatikus tag)

Igaz nekem r9 390en lapul a gépbe de tény mennyire másabb a tél-nyár viszony 😁

"Amikor a változás szelei fújnak, a kétkedők falakat húznak föl, az optimisták pedig vitorlákat."

(#6) t72killer válasza jbcs (#2) üzenetére

t72killer
(Jómunkásember)
LOGOUT blog (1)

Pedig a blokk jó 5let, a csövet rögtön kötheted a központi fűtésre:R SLI-vel egy nagyobb családi házat is...

[ Szerkesztve ]

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#7) Dr. Akula

Dr. Akula
(PH! nagyúr)

Nem volt elég demizson a teszkóban, most ebben tárolják a fagyállót?

(#8) orion1025

orion1025
(őstag)

ERGéBé, hiányzott, mint egy falat kenyér. Nekem erről a blokkról a régi "home made" kreálmányok jutnak eszembe, meg a Thermaltake plexi tetős, szarrá repedős blokkok.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#9) scope2007

scope2007
(PH! kedvence)

kár, hogy a 960gtxnél járok még csak :D
phanteks márkafan vagyok.. de ez kimarad az tuti ;]

Ma már a tábortűzből is mindenki dieselt akar A CD_ROM lesz sírom is, mely Iphone és eltakar.

(#10) Remusz911 válasza jbcs (#2) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

A kártya ugyanannyi hőt termel, akár vízhűtés van rajta akár lég.

Fizika 1-es ;)

(#11) tomcat78 válasza Remusz911 (#10) üzenetére

tomcat78
(fanatikus tag)

Ez így nem feltétlen igaz szerintem.Bár az alap oké,de egy alacsonyabb hőmérsékleten tartott kártya(jellemzően vízzel) hatékonyabb ugyanakkora órajelek mellett,tehát kevesebbet fogyaszt valamivel...Ebből adódóan kevesebbet is "fűt".Bár vizezésnél nem ez a cél ;]

(#12) Remusz911 válasza tomcat78 (#11) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

Mitől lenne hatékonyabb? Ez csak egy kijelentés, de vajon meg tudod magyarázni? Gondolom nem.

Szerintem azzal kevered, hogy ha alacsonyabb a hőmérséklet, akkor többet turbóz a kártya, na de ez viszont több hőtermeléssel jár, tehát épp az ellenkezője az igaz amit mondasz :)

Tehát ha levizezed nem hatékonyabb lesz, hanem tartós terhelésnél is gyors marad, hisz nem thottlingol. Tehát ha levizezed több a hőtermelés. Másképp mondva.

[ Szerkesztve ]

(#13) tomcat78 válasza Remusz911 (#12) üzenetére

tomcat78
(fanatikus tag)

Nem keverem semmivel.De mivel gyakorlatilag elektronikáról van szó,így lehet,hogy láttam már ilyesmit.Mivel azt az egy apróságot kifelejted,hogy ezekre a cuccokra(nem csak VGA-kra)jellemzően igaz,hogy alacsonyabb hőmérsékleten ugyan azon-jelen esetben pl számítási teljesítményhez-alacsonyabb fogyasztás társul(ennek mértéke persze kérdéses,emiatt vizezni valóban nem érdemes).
Az is igaz amit írsz.De nem arra gondoltam,hogy nagyobb teljesítményt lehet kihozni-tehát többet fogyaszt-,hanem arra,amit feljebb írtam.

(#14) Remusz911 válasza tomcat78 (#13) üzenetére

Remusz911
(PH! kedvence)

Jó de nem tudod megmagyarázni, csak kijelented hogy ez így van és kész. Ez így gyenge.

:D

(#15) tomcat78 válasza Remusz911 (#14) üzenetére

tomcat78
(fanatikus tag)

Egyszerü példa:elktroncső(tekintsünk el az alapvetően használt anyagoktól).Miért kell bemelegednie?Mert hidegen nem tud megfelelő teljesítményt felvenni....De,hogy legyen egy kicsit közelebbi is,egy tranzisztor munkaponti ellenállása is változik a hőmérsékletével,tehát változik a felvett teljesítmény is.
A gyenge az,hogy gyakorlatilag belekötsz valamibe ésszerü ellenérv nélkül...

(#16) Duracellm... válasza orion1025 (#8) üzenetére

Duracellm...
(PH! kedvence)

Ezeket a rombusz mintákat, ritkás bordával aliexpress-en láttam, pl.: [link]
De van microchane-es modern bliokk is, szigorúan 100 usd alatt: [link]

Bykski :DDD

Itt is pont 140usd a 2080/280ti-re a blokk, de ez valahogy jobban néz ki :[link]

[ Szerkesztve ]

Döglött róka bőre 1x, 2x, 3x..

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.