Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) ledgeri

ledgeri
(veterán)

Számvetés után hogy a fenébe ne...ha megéri...

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#2) Armahun

Armahun
(addikt)

Nem látok sok különbséget.
Mind a két esetben használati jogot vásárolsz, csak az idő meghatározása válltozik.

Jó étvágyat evés előtt illik kívánni. A már evő embert ezzel étkezévében megszakítani igen nagy illetlenség.

(#3) Buci21

Buci21
(addikt)

és 100%, h a béreltből lesz könnyen telepíthető lopott a neten. Sztem ostoba modellnek hangzik, de ki tudja

HP Probook 4740s - i5 2450m, HD 7650m, 12GB RAM

(#4) atus72

atus72
(senior tag)

Már miért lenne ostoba, autót lehet bérelni? Hogyne, a szoftverbérlés az egy jól tervezhető költség egy cégnél, az árazás az egy más kérdés, de mint szolgáltatásnak szerintem van létjogosultsága.

(#5) atus72

atus72
(senior tag)

Mondjuk inkább azon érdemes vitatkozni hogy mi a túrónak újabb meg újabb Office verziók amikor a régit sem használja ki az átlag user, nagypn nem! Office 2007-óta mi az a feature amire égető szükség van egy irodának?

(#6) djculture válasza atus72 (#5) üzenetére

djculture
(félisten)

Ezt nyugodtan megkérdezheted a win8 esetében is..

(#7) Buci21 válasza djculture (#6) üzenetére

Buci21
(addikt)

win8 sokkal gorsabb. dual boot win7 és win8 van a gépemen, most visszatértem egy kis inkompatibilitási baromság miatt a win7re, és esküszöm, a hajam tépem, pedig ez a tisztább install....

(#8) thaler2 válasza atus72 (#5) üzenetére

thaler2
(senior tag)

És azért mert az átlag usernek nincs szüksége a plusz funkciókra, már ne is fejlesszen a Microsoft új Office-t? Ez elég szűk gondolkodásmódra vall.

(#9) ng0ofy

ng0ofy
(KORREKTOR)

kép hang OK

(#10) djculture válasza Buci21 (#7) üzenetére

djculture
(félisten)

Mai ssd világban kb sokat számít hogy 10mp-alatt van benn az asztal vagy 7 alatt:)

(#11) Mrsoska

Mrsoska
(csendes tag)

Persze, hogy bérelni fogom! Ennyi pénzért nem éri meg warezolni, öten összeálltok és évi 6.000-ért van legális office-od. Ez az az összeg, amit még kibír egy átlagos háztartás, ahol van 3-5 számítógép és nem warezt vagy egy ingyenes megoldást fognak választani a jól megszokott rendszer helyett, pláne ha folyamatosan upgrade-elt verziókat kapják/kapjuk meg.
Én elő fogok fizetni, mert jó konstrukciónak tűnik. :)

Szerintem sikeres lesz ez a modell és jól átgondolt lépésnek tűnik, hogy a kis pénzű embereket is elérjék(mit amilyen én is vagyok). Ami fontos, hogy a mainstream szoftveróriások közül ismét a microsoft merte meglépni ezt a kockázatos lépést. Tehát az utóbbi időben eléggé úgy fest, hogy ők azok, akik a leginkább hajlamosak az alternatív/innovatív dolgokra, az eddig vezető cégekkel szemben(pl. apple). Nem állítom, hogy ők találták fel a spanyol viaszt, de hogy próbálkoznak eltérő "receptekkel" is az biztos. :)

hunfloorball.hu

(#12) sh4d0w

sh4d0w
(nagyúr)
LOGOUT blog

Nemigen látszik, mi lenne az a feature, ami miatt ne ingyenes alternatívát használnának legalább a magánszemélyek.

https://www.coreinfinity.space

(#13) Narxis válasza Mrsoska (#11) üzenetére

Narxis
(nagyúr)

"öten összeálltok és évi 6.000-ért van legális office-od"

És tényleg annyit dolgozol vele, hogy szükséged van rá? Mert akkor oké, de amúgy meg szerintem nem éri meg, főleg azoknak akik rendelkeznek valamelyik korábbi verzióval.

(#14) schawo

schawo
(titán)

Nekem tetszik, én biztos előfizető leszek.

SoftDirect - Windows és Office licencek http://goo.gl/GqwSTH Win7 6000 Ft, Office 365 Vállalati E3 16000 Ft/felh/év, Win10H 14500

(#15) ng0ofy válasza sh4d0w (#12) üzenetére

ng0ofy
(KORREKTOR)

Kényelmes, ismert, egyszerű, csili-vili, megbízható nevű (átlag usernek)

(#16) pilóta

pilóta
(veterán)

Ie9 alatt nincs kép, csak hogy telepítsem a silverlight-ot. Ha telepítem, akkor azt mondja, hogy nem lehet, mert a legújabb verzió van fenn...

Aki él és nem boldog, az téved!

(#17) CharlieDrop válasza Mrsoska (#11) üzenetére

CharlieDrop
(addikt)

hm, számoltunk a másik topikba, ott 30K/év jött ki, nem 6000

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#18) pusszycat válasza pilóta (#16) üzenetére

pusszycat
(veterán)

Vagy 5 éve nem használok Ie. neked sem kéne erőltetni. :) :U

" Minél előbb, annál hamarabb." - by pusszycat. Samsung 860 EVO SSD 500 GB inside :) Samsung Galaxy S9 Plus & Huawei P Smart

(#19) sh4d0w válasza ng0ofy (#15) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)
LOGOUT blog

Kényelmes, ismert, egyszerű, nem csili-vili, megbízható nevű (átlag usernek) a GDrive is, ráadásul annak még offline kliense is van. Ingyenes, bármikor hozhatsz létre doksit, törölheted stb.

(#20) pilóta válasza pusszycat (#18) üzenetére

pilóta
(veterán)

Nekem tetszik.

(#21) djculture válasza pilóta (#20) üzenetére

djculture
(félisten)

Én meg használok ie9, maxthon, firefox, opera. és összességébe rájöttem mindegyiknek van egy két hülyesége.:) Főleg a bővítmények kezelése a káosz néha.

[ Szerkesztve ]

(#22) pilóta válasza djculture (#21) üzenetére

pilóta
(veterán)

Konkrétan megnéztem most firefox és chrome alatt is, és egyik sem játssza le :D

Azért használok Ie-te gyébként, mert az egyetlen böngésző, aminél értelemesen oldották meg a kedvencek kezelését. kirakom oldalra, és bármelyiket azonnal elérem. A chrome-nál pédául a magasságból vesz el, amikor 16:9-es monitornál pont ott van kevés hely, oldalt meg rengeteg felesleges van...

(#23) mrhitoshi válasza sh4d0w (#19) üzenetére

mrhitoshi
(veterán)

És kapok az ingyenesek mellé kiépített ökoszisztémát ?
Van egy WP telefonom, és egy asztali gépem. Ha MS szoftvereket használok, akkor egy teljes ökoszisztémát nyújt ezzel a MS, nem csak szoftvert.
Telón tudom kezelni a word,excel stb.. fájlokat, ezeket fel tudom tölteni Skydrive-ba, majd gépre, illetve bárhol elérem. Érezni lehet, hogy hasznos ez, ha az ember benne van. Pláne ha kell is. Tanulás stb...
Persze ez ideális eset a MS szempontjából, de ma már szerintem így kell tervezni.

[ Szerkesztve ]

Platformok: PS4~PC~W10

(#24) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

(#25) Chieftec

Chieftec
(őstag)

Én tuti leszedem majd nCore-ról! :D :DDD :Y

(#26) zone válasza mrhitoshi (#23) üzenetére

zone
(őstag)

Ökoszisztéma? :D Tényleg azt hiszed, hogy amit felsoroltál csak MS rendszerrel jár? Ingyenes programokkal is teljes átjárhatóságot kapok. Win7-en Libre Office van, az Androidos telefonom is tudja kezelni a word, excel fájlokat, és arra is van Skydrive, Dropbox, Gdrive, Livedrive, de Airdroiddal még egyszerűbb a fájlmegosztás. Semmivel nem vagy előnyben, ha csak MS szofvereket használsz.

YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

(#27) Buci21 válasza djculture (#10) üzenetére

Buci21
(addikt)

Én inkább 70másodperc és 35 másodperc szintjén vettem észre a különbséget, HDD-m van, sajna az is green :(

(#28) Mrsoska válasza CharlieDrop (#17) üzenetére

Mrsoska
(csendes tag)

5 gépre telepíthető - legalábbis ezt olvastam valamelyik cikkben- egy előfizetés, így 6.000 Ft/gép. Ami akár jelenthet 5 különböző embert is.

hunfloorball.hu

(#29) sh4d0w válasza mrhitoshi (#23) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)
LOGOUT blog

Androidon ezt még mindig ingyen kapom - teljes ökoszisztémát.

(#30) CharlieDrop válasza Mrsoska (#28) üzenetére

CharlieDrop
(addikt)

lehet csak az online verzió, mi amit számoltunk az offline is telepíthető és az 5 különböző az csak a gépre vonatkozik, egy háztartásban kell legyenek

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#31) sing1ep1ayer válasza zone (#26) üzenetére

sing1ep1ayer
(őstag)

Így van, az ingyenesek minden téren felveszik vele a versenyt. Méghogy ökoszisztéma. :U :N A Microsoft Office használata által nyújtott előny olyan minimális manapság, hogy szinte nem is létezik. Csak a nagyon eldugott, rettentő bonyolult vagy speciális, viszont rendkívül kevesek által alkalmazott funkcióiban veri a nyílt forráskódú társait. Az egyetlen dolog, ami miatt még mindig fut a szekerük, hogy beeszik magukat az oktatási intézményekbe, hivatalokba, így aztán a rengeteg korlátolt ezen termék használatát követeli meg a későbbiekben. Ha viszont be kellene árazni, szerintem maximum annyit érhet dobozosan a teljes változat, mint amit Ballmer papa egy évre kér érte, ergo ez így pofátlanul drága, de nem lenne kötelező sem megvenni, sem bérelni, ha nem kényszerítenének rá sokakat sajnálatos módon a használatára.

(#32) ielektros válasza djculture (#10) üzenetére

ielektros
(senior tag)

Ennel kicsit nagyobb a kulonbseg Win 7 - Win 8 eseteben...

[ Szerkesztve ]

(#33) Mrsoska válasza CharlieDrop (#30) üzenetére

Mrsoska
(csendes tag)

Igen, közben nézem az adást, így már világos!

hunfloorball.hu

(#34) Hisztogram válasza zone (#26) üzenetére

Hisztogram
(aktív tag)

S ugyanúgy is néz ki az általa készített .docx/ppt/xls/dba az MS Officeban is? Az Excel függvényeit is meg tudja nyitni és viszont? A hálózati termékek hasznai függnek a többi felhasználótól is. Ugyanaz, mint hogy hiába jobb a Google+ ha mindenki a Facebookot használja, vagy olcsóbb a Telenor, ha mindenkinek T-mobile van és sorolhatnám.

Breaking news: Az Office mostantól egy MMO.

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#35) zone válasza Hisztogram (#34) üzenetére

zone
(őstag)

Nem véletlenül akarják egyre több helyen bevezetni az nyílt formátumot... és nem véletlenül tiltakoztak az open xml szabvány elfogadása ellen pár éve.

Az Office mostantól MMO? És a vírusirtók?

(#36) Hisztogram válasza zone (#35) üzenetére

Hisztogram
(aktív tag)

Nem véletlenül akarják egyre több helyen bevezetni az nyílt formátumot... és nem véletlenül tiltakoztak az open xml szabvány elfogadása ellen pár éve.

Nagyon meg lennék lepve, ha a közeljövőben ez megtörténne.Elvégre ez mégis csak egy globális hálózat, a betanítás pedig időigényes. Az egyetlen komoly kihívónak a Google Docsot tartom, ami viszont megint nem open source a mélyebb funkcióit pedig viszonylag nehéz elérni.

Az Office mostantól MMO? És a vírusirtók?

A vírusírtókért havi pénzt fizetünk? - nem retorikai kérdés, én még sosem vettem .

[ Szerkesztve ]

////////////////////////////////////////////////////// HP //////////////////////////////////////////////////////

(#37) atus72 válasza thaler2 (#8) üzenetére

atus72
(senior tag)

Nem neveznénk magunkat átlag excel felhasználónak de bőven megvagyunk a 2007-el (olap kocka, pivot táblából kapjuk az adatokat).
Fejlesszenek csak, az sosem árt, de 5x meggondolom hogy veszek-e Office-t mostanában, egyébként pont aktuális a beszerzés persze próbálja a cloud-os cuccot erőletetni az üzletkötő de szó sem lehet róla :)))

(#38) atus72

atus72
(senior tag)

Az OpenOffice bohockodásból meg köszönöm nem kérek, van a cégnél kollegina aki otthonról ebben dolgozik és állandóan szívás van a formázással (persze lehet csak nem tudja használni rendesen) de tény hogy nem ugynaúgy néz ki amit visszaküld mint aminek lennie kellene, na most ez fasza 30-40 dokumentum esetében utólag korrigálni :) Inkább veszek neki MS Office-t de felejtsük végre el az Open/Libre Office-t.
Azt nem mondom hogy egy irodában ahol teljesen áttérnek az open megoldásra ott nem életképes de hogy az átálással szívás lesz az tuti, aki mást mond hazudik.

[ Szerkesztve ]

(#39) mrhitoshi válasza zone (#26) üzenetére

mrhitoshi
(veterán)

Persze. Viccből veszik az Apple termékeket, és az MS termékeket. :K

(#40) sing1ep1ayer válasza mrhitoshi (#39) üzenetére

sing1ep1ayer
(őstag)

Azt követelik meg. Nálunk legalábbis a suliban nem lehetett azt mondani, hogy "majd én megcsinálom Open Officeban...". MS Office és kész.

(#41) sh4d0w válasza mrhitoshi (#39) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)
LOGOUT blog

Mennyi is az "ökoszisztémával" megtámogatott Windows Phone részesedése? Oh, wait...

(#42) mrhitoshi válasza sing1ep1ayer (#40) üzenetére

mrhitoshi
(veterán)

Ez most itt lényegtelen, mert magánszféráról beszélünk. Az Apple is ugyan ezt csinálja, mint a MS, csak a MS ökoszisztémája komplexebb. Az Android ehhez képest semmi.
Teljesen átjárható PC-Mobil-Tablet-Xbox. Szóval nem hülyeség ez, csak többeknek az ingyenes a hozzáférhetőbb.

(#41) sh4d0w: Miért a PC fronton mennyien használnak Office-t ? Ezzel nem igazán lehet most érvelni, mert nem arról van szó, hogy kinek mekkora a részesedése, hanem a szolgáltatás milyenségéről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#43) Hisztogram válasza mrhitoshi (#42) üzenetére

Hisztogram
(aktív tag)

Pont arról van szó, hogy a kompatibilitás miatt a győztes mindent visz elv uralkodik az irodai programcsomagok között.

Egyébként meg ezek a vállalati programcsomagok rendelkeznek egy két olyan trükkel amivel a crowdsource pajtások nem, mégpedig a felhő és a jogosultságokat elkülönülten kezelő többszintű rendszerek.

De nem akarok ebbe túlontúl belemélyedni, nem szeretem az opensource-closedsource vitát, plusz nem a szakterületem a dolog.

(#44) sing1ep1ayer válasza mrhitoshi (#42) üzenetére

sing1ep1ayer
(őstag)

Szerintem nem lényegtelen, mert ha az irodában / iskolában az MS Office használatára kényszerítenek, akkor muszáj otthonra is azt venned, ha házi munkád / feladatod van, vagy csak gyakorolni, tanulni akarsz.

Ingyenes alkalmazások használata esetén is teljesen átjárható a PC-Mobil-Tablet. Az Xbox nem, de kit érdekel? Egyébként meg MS Officenál azért elég gáz, hogy amit megszerkeszt otthon az ember és beviszi a melóba, annál korrigálni kell bizonyos dolgokat, hogy úgy nézzen ki, ahogy azt a saját monitorán látta és ahogy nyomtatni szeretné. Ez mégis miféle átjárhatóság? :U Még a saját termékeik sem teljesen kompatibilisek.

Mindettől eltekintve persze nem rossz az irodai csomagjuk, csak nem nyújt annyival többet az ingyenesekhez képest - legfőképpen egy magánember számára (ha már magánszféra) - hogy ennyit kérjenek érte. Biztos vagyok benne hogy a jövőben szépen lassan, de folyamatosan csökkenni fognak az eladásaik.

(#45) zone válasza mrhitoshi (#39) üzenetére

zone
(őstag)

Mintha az emberek többsége tudná, hogy az Office-on kívül létezik más irodai programcsomag is... Nem hogy nem próbálták, de még nem is hallottak róla.

A PC-Xbox átjárhatóság annyira jó, hogy Excel táblázatokat is el lehet rejteni egy játékban [link] :D

[ Szerkesztve ]

(#46) Nowhereman válasza atus72 (#38) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Te próbáltál megnyitni még MS office 95-írt doksikat nyitogatni office2007-el? Azt is szétqrja mint a huzat! A legújabb Libre meg hibátlanul nyitja az 1.0-s OO-s doksikat. A Latex detto hibátlan nyalja a 20 éves doksikat. Egyedül MS office az olyan degenerált, amely még a korábbi verzióival sem kompatibilis. És a legjobb az, amikor ezt a degeneráltságot a hasonszőrű felhasználói előnynek emlegetik.

Mintha egy korábbi MS Office-ról az újra állás ne lenne szívás....
Maradni a réginél, miközben az újnak a formátumában küldik a doksikat, és nem tudod megnyitni szívás...
Megnyitod az új M$ office-al a régi doksikat, vagy az OO-val készülteket szétdobja az szívás.
Mindig az MS office-a körül van gond, de mindig az a szent és sérthetetlen.

az 1.1 OO-val váltottam a nyílt verzióra, eddig mindent megoldottam vele, voltak néha külalaki gondok, de azok megoldásának időköltségéből még erre se lehetne előfizetni.

Utánam a kondenzcsik!

(#47) ledgeri válasza Nowhereman (#46) üzenetére

ledgeri
(veterán)

van kompatibilitási mód (pakk vagy mi..) akkor is? csak hallottam, és nem használom nap mint nap hogy próbáljam.. :B

szeksziboj -nálam van egy pirospontod! Keresek Sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest)

(#48) Béééla válasza Nowhereman (#46) üzenetére

Béééla
(őstag)

Mintha egy korábbi MS Office-ról az újra állás ne lenne szívás....

És hasonló átállási, kompatibilitási problémák folyamatosan emlegetve

Munkahelyen 20-as nagyságrendű dolgozó egyszer sem panaszkodott inkompatibilitásra. Bugok voltak, de régi verzióval inkompatibilitás soha.

Egészen véletlenül akárhányszor próbáltam abba a drága jó OpenOfficében bármit normálisan megcsinálni, széttúrta. MS Office nem bántotta az Open/Libre beállításait.

Mellesleg írj meg valami nagy lélegzetvételűt Librében - majd formázd is meg. Pillanatokon belül mész csúnya fizetős M$-hez, mert azon MŰKÖDIK.

Én is nagyon örülnék ha normálisan menne a libre (sőt egy-két funkciója jobban tetszik, mint az MS), mert verseny csak jót szül, de még mindig csak a baj van vele.

Miért vegyen otthonra az ember MS officét, amikor ráadásul a SkyDriveon is ott van egy ugyanúgy MS Office jellegű valami, Google Driveról nem is beszélve?
Ültess le egy csomó dolgozót elé, és tartsd a hátad, ha nincs kész valami időre. Prémium szoftver vagy ingyenes,sajnos állandóan előjön a különbség.
Aki meg az androidos szövegturkálót össze merte hasonlítani a rendes szövegszerkesztőkkel, annak ajánlanám, hogy DOLGOZZON vele.
Tény hogy MS ökoszisztémáról beszélni Office esetén merész kijelentés, mert normális integráció nincs, de várjuk ki a végét :)

Bélabá

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.