Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Иван

    őstag

    Pisilő kisfiús szobor :DDD

    i5 10400f | ASUS RTX 3060 Ti 8GB LHR | 16GB DDR4 | Asus TUF VG27AQ | meg egy csomó körítés | Nintendo Switch V2

  • neduddki

    nagyúr

    HI!

    tengerpart, ardenek, sajtok. csokik pl: Kathy, innen is jo utvonal van arosnezesre, Masstrihba mindenkep mennyetek at, /Perry sport meglatogatasa lerteketl cuccokert/

    udv

    neduddki

    https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

  • Raucher

    tag

    Luxemburgot egyszer érdemes körbeutazni. Egy nap alatt meg van a terepfelmérés. Utána az érdekes helyeket még egyszer érdemes megnézni. Vasárnaponként több helyen van vásár. Legalább egyet meg kell nézni. Az időjárás is jobb mint Belgiumban. kevesebbet esik, több a napsütés. Van egy nagyon finom boruk. Zöld színű és az íze hasonlít a száraz martinire.

    Tisztán emlékszem minden előző életemre, ezért nem hiszek a reinkarnációban!

  • sztanozs

    veterán

    Belgium - elsőre ezek jutottak az eszembe:
    Brüsszel belváros, múzeumok
    Antwerpen
    Brugge - Brűzs :D
    + úgy általában a kisebb, nagyobb városok - a nagyobb templomok egy részét is azelőtt kezdték építeni, mielőtt mi egyáltalán letelepedtünk a Kárpát-medencében.
    Mondjuk a francia (vallon) tartományok elég leharcoltak az északi holland (flandriai) tartományokhoz képest.
    Strépy-Thieu hajóemelő - ezt láttam személyesen, elég grandiózus.
    Tengerpart (bár nem túl nagy) - ha jó az idő (bár Belgiumban általában "belga" idő van)

    A Belga sörök (gyümölcs/egyéb) is érdemesek a kipróbálásra - és ha kocsival vagytok, akkor a hazahozatalra :D

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • sztanozs

    veterán

    válasz sztanozs #7 üzenetére

    Waterloo is érdekes (de nem a domb miatt), hanem hogy vasárnaponként igazi kirakodóvásár van - ha van érzéke az embernek érdekes csemegéket lehet összeszedni.

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • peugeotmate

    őstag

    Köszi mindkettőtök válaszát! :R

    Luxemburgra összesen egy nap fog jutni, eddig úgy áll. (Oda is lett tervezve egy napi szállásunk.) A zöld bor meg igencsak felkeltette az érdeklődésemet! :K
    Ezzel a hajóemelővel találkoztam még nyár elején a földrajz érettségimre való felkészüléskor, de most tudatosult, hogy ez Belgiumban van és érdemes lenne élőben is megtekinteni. Köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet!
    Repülővel megyünk, de bérelünk kocsit, így csak korlátozott mennyiségben fogunk tudni hazaszállítani a belga specialitásokból. De valamennyit mindenképp szeretné(n)k.

    meg

  • sztanozs

    veterán

    válasz peugeotmate #9 üzenetére

    Autóbérlés nem olcsó. Nekünk 10 napra volt ~100 eFt (ráadásul üzemanyagot leszámítva).
    Autóval kimenni és visszajönni igaz, hogy +2 nap (igazából 2x 12-14 óra és +4 tank üzemanyag), de ha mindketten tudtok vezetni és amúgy is autóztok egész héten, akkor olcsóbb, mint a repülő+autóbérlés. Ja és ráadásul megnézhetitek Németország és Ausztria autópályáit (és Ausztriában is lehet ám nézelődni) :)

    [ Szerkesztve ]

    JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

  • VirsLee

    őstag

    Nagyban függ az érdeklődési körödtől, hogy mit érdemes és mit nem. Luxemburgban nem voltam még, de Belgiumban már jártam néhányszor, én a helyedben az alábbiakat nem hagynám ki.

    Brugge
    Hangulatteremtés gyanánt érdemes megnézni az In Brugge filmet, ami önmagában nem egy kiemelkedő produkció, de egyszer bőven szórakoztató és nagyon sokat látsz a városból. Tényleg piszok jól néz, nem véletlenül a világörökség része. Amiket ajánlanék:
    - Nagyon sok séta a városban, hihetetlenül jól néz ki, érdemes egy napot rászánni, hogy jó alaposan körbejárd.
    - Hajózás a csatornákon. Belvárosból indul talán fél óránként, érdemes menni vele egy kört, mert egyrészt más szögből látod a várost, másrészt nagyobb területet tudsz megnézni elég rövid idő alatt.
    - De Halve Maan sörfőzde. Amennyiben szereted a belga söröket, akkor ide érdemes betérni egy Straffe Hendrik-re, elég kevés helyen kapható.
    - Csokoládémúzeum, ezt sem szabad kihagyni, ha érdekel a téma. Sokkal jobb, mint ami Brüsszelben van!
    - Cambrinus étteremet tudom még ajánlani, nagyon finomakat ettünk és elég komoly a sörválaszték is. Árakra nem emlékszem, de szerintem nem volt valami akciós.

    Ostende
    Tengerparti kisebb város, jó eséllyel találhattok szebbet is, ide csak azért mentünk el, hogy megnézzük a tengerpartot. Ott sétáltunk egy nagyot. Amit esetleg meg tudsz nézni, az a Napóleon erőd, a második világháborúból megmaradt atlanti fal egyes részei. Amit érdemes is, az a tengerparti rész, ott ha kedveled a halakat és tengeri herkentyűket, akkor érdemes az utcai árusoknál valami jó kis válogatást vásárolnod.

    Brüsszel
    Egyértelműen a legtöbb szórakozást nyújt, azonban nincs olyan szép és hangulatos, mint Brugge. Nem tudom hol lesz a szállásotok én mindig a belvárosban szoktam foglalni, hogy minden fontos sétatávolságon belül legyen. Amik szerintem kötelezőek:
    - Főtér: jópofa, jó eséllyel úgysem tudod kikerülni, itt van a csokimúzeum és egy sörmúzeum is, ezeket érdemes kihagyni :)
    - Saint Hubert fedett sétáló utca, tele van igényesebb üzletekkel, jó eséllyel nem fogsz vásárolni, de megnézni érdemes, mert tényleg jól néz ki, miután a központban van biztos, hogy járni fogsz ott.
    - Rue des Bouchers: a hentesek utcája, igazából tele van igénytelen éttermekkel, amik előtt kint állnak a "bedobó" emberek. Azért említésre méltó, mert ennek egyik mellékutcájában van a nagy Delirium, amit érdemes megnézni. Egy helyet ajánlottak, amit érdemes kipróbálni, ez a Chez Leon étterem. Tényleg jó volt, de nem nyújtott semmi extrát.
    - Delirium: az egyik leghíresebb kocsma Európában, ezért érdemes benézni. Guinness rekordot tartanak a legnagyobb sörválasztékkal, de ennek buktatói is vannak, mert a ritkákból nem forog annyira a készlet és kaptunk lejárt szavatosságú sört is, persze kicserélték, de megint egy ritkaságra, szintén lejárt, a következő cserénél már kiegyeztünk abba, hogy a vendégeik vagyunk :) Plusz ezzel szemben van a pisilő kislány, aminek legalább annyira nincs semmi értelme, mint a pisilő kisfiúnak, de ha már úgyis ott vagy, akkor megnézheted.
    - Autoworld: piszok nagy autókiállítás, nem érdemes kihagyni, még úgy is élveztem, hogy nagyon nem érdekelnek az autók. Sok különlegesség van.
    - Hadtörténeti múzeum: pont szemben van az Autoworld-del, Belgium méreteihez képest hatalmas és érdekes a gyűjtemény, ráadásul teljesen ingyenes.
    - Mini Europe: híres európai épületek méretarányos makettjei, jópofa.
    - Atomium: jól néz ki, de felmenni nem érdemes, ugyanis annyira kint van, hogy nem sokat ér a kilátást, ha kilátást szeretnél akkor irány Párizs (Eiffel) vagy Dubai (Burj Khalifa)
    - Pisilő kisfiú: ha már ott jársz nem érdemes kihagyni, persze érezni fogod, hogy egy 60 centi szobor nem egy nagy kaland :)
    - St. Michael and St. Gudula székesegyház: érdemes megnézni, nem olyan stílus, mint az itteni pucér/dagadt angyalos templomok.

    Számos egyéb látnivaló van még Brüsszelben, úgyhogy több időt is el tudsz ott tölteni.
    Vásárolni élelmiszer jellegű dolgokat a Carrefour üzleteiben érdemes, sok helyen van és jó árak vannak. Hipermarket is van. Amit még érdemes kipróbálni:
    - Gofri: általában két változatával találkozhatsz, egyiknek cukrosabb a tésztája és keményebb, a másik jóval lágyabb. Nagyon sok cuccot pakoltathatsz a tetejére, ennek függvényében persze az ára is változik.
    - Sültkrumpli: nem szabad kihagyni, piszok jól csinálják, itthon nem eszem meg, de kint nagyon jót csinálnak. Nem olajban sütik. Jó szószokat készítenek hozzá, a majonézt se nagyon kedvelem itthon, de kint a legrosszabb helyen is finomabbat adnak, mint itthon.
    - Mitraillette: ez egy félbevágott bagett, kérés alapján töltve, plusz még hozzádobnak egy adag sültkrumplit is. Amennyiben a low-budget étkezés a cél, ezt nem lehet kihagyni :)
    - Sör: ha kedveled, akkor csak a választással lehet problémád :)
    - Csoki: mindenhol az arcodba fogják tolni, úgyhogy nehéz elkerülni, vannak nagyon jók :)

Új hozzászólás Aktív témák