Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz #16939776 #17 üzenetére

    Szerintem ez már ma is létezik, mobiltelefonnak hívják.
    Én droid vonalon mozgok és a kezdeti "bármit varázsolsz a govenorral sz*r lagos a rendszer" átalakult mára egy teljesen folyamatos UX élménnyé. Úgy, hogy:
    1. Nem is a csúcs arm hw-kat kell alapul venni, elég ha beballagsz a boltba és veszel egy alsó-közepes hw-t.
    2. A zártabb, sokkal, de sokkal optimalizáltabb IOS rendszerekre rá se kell nézni, már az is elég ha a nyílt és "szétbaromható" doird vonalon keresel egy kevésbé szétcseszett változatot.
    3. És a közelében sem vagyunk a bivalyerős, minden tekintetben agyontuningolt x86 desktop rendszereknek. Nem csak cpu oldalról izmosabba jóval, hanem ott a PCIe alrendszer, SSD-k, NMVe szabvány, stb...

    Mégis, ezzel együtt is, ha nem vmi munka és spec x86 a cél akkor szerintem sokkal felhasználóbarátabb lehet már az átlaguser szempontjából egy arm rendszer.

    Ami a spluszpoén - és ez nem értem jó pár hsz-ből - az meg épp az sw oldali támogatottság.
    Hw-ben még nem tart ott az arm ahol a desktop - bár szerintem a használható desktop szinttől már nincs annyira elmaradva. A többiben meg főleg, lassan ugrunk PCIe 4.0-ra, stb... mégsincs ott az érezhető előny PC oldalon, se hw se sw (x86) oldalon.

    Én a magam részéről nem az x86 emulációt várom nagyon, hanem az x86 kukázását. Vagy legalábbis az ezeréves f*s, toldozgatott, egyáltalán nem hatékony x86 kódok gatyába rázását, ne adj isten arm portolását.

    Desktop és x86 user vagyok régóta de x86 only programokon kívül a napi használatban más átlagprogiknál sokszor sokkal jobban tetszene a droid/arm megoldás. Ami már a méretet leszámítva ma is sokszor komfortosabb/jobb/reszponzívabb egy sz*ros, lassan 2 éves S10e-en vagy hasonlón mint a 8/16-os, 16GB, NVMe-s desktop rendszeren.

    Úgyhogy jöjjön csak az arm desktopra. Sw oldalon meg jöhet bármilyen megoldás, de idővel nyilván a natív programok fognak tarolni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák