Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ricardo
félisten
Erre kíváncsi leszek. Várom a teszteket.
-
joey04
titán
Remélem odacsapnak vele
"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."
-
Postas99
senior tag
Nem akarok kukacoskodni, de a hírhez nem lenne jobb ha benne lenne a fizetőeszköz típusa?? Csak azért mert én darab krumplira gondoltam.. -jó ez vicc volt. - Tudom hogy forintban van megadva az érték.
[ Szerkesztve ]
-
nozs23
őstag
a minőségi optika megalkotásából a Leica is kivette a részét
= A csekk után rabolintottak a logo hasznalatara.
-
Noukoum
veterán
Lesz hozzá normális szoftver is?
„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”
-
guni
tag
Hiába a komoly hardver ha nincs hozzá ami meghajtsa. Eddig is voltak hatalmas 108 MP-es szenzoraik és mégsem tudták hozni vele még azt a szintet sem, amit a Google a mostanra 5 éves imx363-ból.
-
i400
senior tag
egyszerűbb/olcsóbb lett volna lefizetni a dxomark-ot
-
borscsaba
csendes tag
Szegények annyira kapálóznak, de a legnagyobb probléma, hogy a végterméken csak visszafogottan látszik. A képek, hát hogy is mondjam... Apple/Samsung szinttől messze vannak szerintem...
-
Silenzio
addikt
"Nem kisebb célt tűzött ki maga elé a Xiaomi a Snapdragon 8+ Gen 1-gyel várt 12S Ultrával, mint a kameratelefonos trón elhódítása, és az elmúlt években a márkánál a fotós és videós minőség is drasztikusan az előnyére változott, bár az iPhone Pro szerényebb hardverből is profi minőséget hoz össze fejlett képfeldolgozásával."
Ezzel alapvetően egyetértek. De Androidon már van lehetőség raw videóra (igyen!!!), és a minőség bizony low lightnál is kristálytiszta, míg az Apple ProRese teli van artifacttel.
https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR
-
Akkora lesz a lencse, hogy három méterre kell menni a tárgyaktól, hogy nehogy a homályba vesszen a téma széle.
Vissza kell vinnem pár kazettát.
-
doooo
addikt
Ez pont olyan, mint amikor a Samsunggal készített "közös" szenzort? Aztán valamiért mégis ISOCELL név alatt lett hivatalos, és a Xiaomi meg sem próbálta magáénak tekinteni többé, az újabb generációkról nem is beszélve...
Akkor látszott igazán mit tettek hozzá. Valószínűleg ugyanígy ötmilliárdot (ennyire kevés pénzből amúgy képtelenség valóban új fejlesztéseket összehozni), hogy a nevük megjelenhessen a reklámoldalakon, legalább egyszer. Ez pont a Leica módszerének fordítottja.[ Szerkesztve ]
-
-
doooo
addikt
válasz
Donki Hóte #24 üzenetére
"Egyébként nem értem, hogy miért fejlesztenek dollármilliókért 1"-os szenzort pont a SONY-val, amikor a SONY-nak már van ilyen szenzora
"
Na látod, tökéletesen fején találtad a szöget. És egyúttal meg is válaszoltad a saját kérdésedet. -
Csak hangosan gondolkodom, ugye a SONY 1"-os EXMor RS CMOS szenzoránál az volt a probléma, hogy fizikailag nem tudtak elég nagy lencsét rakni a szenzor elé a mobil hátlapjába.
Lehet, hogy a Xiaomival kooperációban fejlesztett 1"-os szenzor a valóságban csak 1/2"-os méretű lesz, de marketingben felér az eredeti 1"-os szenzorral
-
dilajoska1
őstag
Itt is valószínű csak licenszért fizettek és valószínű hogy csak a Xiaomi használhatja (legalább is ezen a néven). A S5KHMX is azt írták hogy a Samsung-val fejlesztették de szerintem ott is csak licenszet vették meg mert tudtommal csak Xiaomi telefonokba építették ezt a szenzort.
[ Szerkesztve ]
Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (Adreno 650 904Mhz)
-
doooo
addikt
válasz
Donki Hóte #26 üzenetére
Épp most látom, hogy máshol szó sincs olyasmiről, hogy a Xiaomi akár egy gyufaszálat is elmozdított volna a Sony háza táján... [link]
Arról is írnak, amit te írtál most.[ Szerkesztve ]
-
-
Elit3Zotya
senior tag
Mi 11 ultrát- sok telefonnal hasonlítottam össze kamerában és kb semmi nem tudta megverni. Az a gn2-es szenzor szvsz mai napig verhetetlen, remélem ez még jobb tud lenni.
De gondolom lesz vagy 600e jóféle Magyar forintocska..
-
janeszgol
nagyúr
válasz
borscsaba #17 üzenetére
Ez nem igaz. A Xiaomi rengeteg erőt belefektetett a kamerába. A Xiaomi Mi 8 pl jó képeket lőtt. Előtte inkább "csak" beletették a legjobb Sony képalkotót, de utána már szoftveresen is foglalkoztak vele. Xiaomi mindig is verte a Huawei-t kamerában. Csak a P30 Pro a kivétel ebből. Mondjuk erről még Huawei fan voltam 2013 és 2020 között.
Szóval nem igaz az állításod. Ma már azért a középben, alsóban inkább az átlagot hozza a cég, de néha vannak kiugróan jó kamerás mobilok (még a 100-200 ezres kategóriában is) tőlük.
-
Shyciii
addikt
válasz
Elit3Zotya #32 üzenetére
Mi 11 ultrát- sok telefonnal hasonlítottam össze kamerában és kb semmi nem tudta megverni.
A mai nap vicce. Ezen jót nevettem -
Legendd
senior tag
A rossz hír, hogy a sorozat tudomásom szerint csak Kínában lesz kapható.
Alea iacta est!
-
Shyciii
addikt
Ott elbukik, hogy színek pont olyanok, mint a Samsungnál -> kvázi vivid módban vannak. Összevetve több mobillal látszik, hogy alulexponál a főkamera,az esti fotóinál meg eléggé szembetűnik a túlélesítés. Innentől kezdve ha neked már példa kell ami jobb, akkor az már régen rossz. Elhiszem, hogy a DXOmark szeint a 3-dik legjobb telefon, csak az ő véleményükre már rég nem érdemes adni.
-
válasz
Cranberries #31 üzenetére
Ehhez képest az összes renderképen látható a piros pötty.
-
-
himpike
tag
Közelségérzékelőt fejlesszen inkább... minden telefont azzal ront el az utóbbi időben.
-
-Skylake-
addikt
Legnagyobb clickbait cím... 5 milliárd FORINT , mi köze a Sony-nak, a Xiaominak, vagy az általuk fejelsztett BÁRMILYEN terméknek a forinthoz ? Az égvilágon semmi. Arra jó, hogy jó nagy számnak tűnik, a valóságban meg 15m dollárról beszélünk, ami kb olyan összeg mint amit erre bárki tippelne. Egyébként azzal az erővel, hogy forintba lett kiírva, ki lehetett volna vietnámi dongban is, akkor lehetne az a cím, hogy 350 MILLIÁRDÉRT fejlesztett kameraszenzort a Xiaomi.... az még nagyobb szám és pont annyira irreleváns, mint ebben a cikkben a forint....
Skylake
-
Elit3Zotya
senior tag
Nem akarok vitázni, de nincs igazad. Látszik hogy nem tapasztalatból beszélsz, a csúcs Samsungokon pl ha kikapcsolod az optimalizálót az egyik leg természetesebb képet produkálja a jelenlegi mobilok között. pl S22/S21 Ultra. [link]
Mi 11 Ultra meg, nem minden helyzetben a legjobb ez igaz, de nézz be a fotós topikba és azután mond, hogy nem jó. [link] Ott vannak, saját összehasonlítások és ehhez semmi köze a kamu dxo-nak. De ettől még simán lehet, hogy neked nem tetszik a képalkotása, ezt is megértem.#39Donki Hóte Igen lehet van jobb amivel nem hasonlítottam még össze, de amik voltak azok közül szerintem az a legjobb, ha összességében nézem. Én kíváncsi vagyok ez tud e egyáltalán jobb lenni, mert ebben sem vagyok biztos. De a még nagyobb és fejlettebb szenzor ígéretes és hátha a leica is tud mit hozzá tenni, és nem csak a nevére gondolok.
Új hozzászólás Aktív témák
ma A Sonyval együttműködve született meg az 1"-es IMX989, ami a 12S Ultrával debütál.
- Precision 5550, 15.6" FHD+ IPS, i7-10750H, T2000 32GB, 1TB NVMe, ujjlolv IR kam WIFI 6 gar
- Keveset használt 1 TB HDD-k
- Venue 8 Pro tablet 27% ÁFA, 8" FHD+ IPS érintő x7-Z8550, 4GB RAM, 60GB, 388g, gar
- Ára alatt, Új Dell XPS 9305 ultrabook, üzletből, garanciával i5-1135G7 16GBRAM 512SSD 13,3"FULLHDIPS
- Lenovo ThinkPad T550 27% ÁFA, 15.6 HD, i5-5300U, 512GB SSD, 8GB RAM, gar
Állásajánlatok
Cég: Időkép Üzleti Szolgáltatások Kft.
Város: Budapest
Cég: ELPRO Systems Kft.
Város: Budapest