Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz lajthabalazs #24 üzenetére

    Abszolút igazad van, de azért nem annyira rossz a helyzet mint ahogy számomra lejött az észrevételekből.
    Én szoktam alkalmasint a telefont kihangosítva közelről hallgatni (10-15cm), úgyhogy van viszonyítási pontom. Szerintem kellő fejlesztéssel jó eredmény elérhető lenne.
    PC előtt, azért nem mozog iszonyatosan sokat a fej. Másrészről mondjuk a zene mehetne sztereóban, hiába lenne legalább 2-2 hangszóró oldalanként, így a fejmozgás kevésbé torzít akkorát, hogy élményromboló faktor lenne. Játék közben viszont sokkal jobb HRTF élményt adna, mint bármilyen fejes, mert a hátulról jövő hangok tényleg hátulról jönnének.

    Szerintem egy kellően nagy, 10-15cm távolságú körívben elhelyezett hangszórókból már megoldható. Ott vannak a neckband hordható BT hangszórók. Nyilván nem csodák, de használhatóak és nem véletlen vállalta be jó pár nagy márka is. Viszont az a koncepciójából fakadóan más igényt elégít ki.
    Egyszer tuti megcsinálom. Lehet először, csak gyorsan összekéne dobjak egy ad-hoc fabrikált keretet, amire rádobok egy 4.1 rendszer, szöszmötölök egy kicsit egy egyedi equalizer finomhangolásával és akkor legalább kapnék egy képet, hogy milyen eredmény érhető el.
    Az biztos, hogy egy ilyen rendszer kereskedelmi forgalomba kerülésénél és sikeres termékként nagyon fontos lenne a precízen finomhangolt dinamikus DSP a jó minőségű hangszórók mellé, hiszen közelről szóló hangszórók hangképe (a hangerő és freki függvényében) jelentősen megváltozhat a hangerő függvényében.

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák