Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SylverR

    senior tag

    válasz D.Orion #39 üzenetére

    Én nem látom, hogy hazudott volna. Inkább a fanbázis az aki megint túl sokat látott az új szériába.
    Valljuk be, ismerjük el, hogy a GCN széria most pont olyan mint anno az nVidiától a 200-as széria.
    Compute-ra erős, gyors, játékokban felemás, és rengeteget fogyaszt.
    Az RX480 ennek ellenére beéri 150 wattal. Tudtommal a GTX1080 órajele is folyamatosan esik, az sem tudja tartani. Mivel ma már fontosnak érzik az alacsony fogyasztást, ezért természetes hogy trükköznek.
    A PCI-express sloton felvett energia meg fel lett fújva. Lévén több helyen épültek a kártyák, nem tudták az összes revíziót figyelemmel tartani. Láttam én olyan teszteket, ahol semmi baj nem volt a kártya fogyasztásával. Persze gondolom ugyanúgy bezabálta a 150 wattot. De arra a TDP-re is lőtték be a kártyát.
    Az AMD a GCN-t érthető okokból nem akarja leváltani semmi újjal, csak optimalizálni akarja. Amíg a GCN képezi az alapját, addig bizony zabálni fog, hiszen bonyolult felépítésű belsőleg.
    Persze aláírom, hogy nekem is felemás érzéseim vannak az új szériáról. De kijelenteni, hogy hazudtak, szerintem meredek.

    Nem!

Új hozzászólás Aktív témák