- Socket AM4
- DUNE médialejátszók topicja
- Gaming notebook topik
- Rendkívül ütőképesnek tűnik az újragondolt Apple tv
- 3D nyomtatás
- VR topik (Oculus Rift, stb.)
- A Zotac legkomolyabb GeForce RTX 5090 kártyája 600 wattot eszik
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD GPU-k jövője - amit tudni vélünk
Új hozzászólás Aktív témák
-
Szten Márs
nagyúr
válasz philoxenia #17 üzenetére
Olyankora gondoltam, akik valamelyest értenek és foglalkoznak gépekkel. De akkor majd végzek egy felmérést a különböző fotós forumokon, amint időm engedni fogja....
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz Szten Márs #16 üzenetére
A kompaktoknál az átlagember, ha egyáltalán ismeri a fogalmat a fényképezőgépeknél, mindenképpen a kis méret felől közelít, A Fuji vagy Kodak nagyobb, nem DSLR gépei, nem kicsik egyáltalán, nem is kompaktként kezelik őket a legtöbben. Mondjuk a Canon SX100IS pont a határon van méret tekintetében.
Menczer érvelési stílusához nekem is jogom van...
-
Szten Márs
nagyúr
válasz philoxenia #15 üzenetére
Tudom mit jelent a szó
És, mint írtam nem létezik egységes fényképezőgép-rendszertan. De azt is írtam, hogy - legalábbis tapasztalataim szerint - a legtöbben a kategóriákat az általam felvázoltak szerint nértelmezik. Nem azért, mert nemzetközi egyezmények követelik meg és tudományos kutatások ezrei támasztják alá, hogy az a helyes, hanem mert valamiért így alakult. Aztán lehet csak az általam ismert körben van így és nem elég reprezentatív a minta, fene tudja. De nem is lényeges valójában. -
philoxenia
MODERÁTOR
válasz Szten Márs #14 üzenetére
Ez egyre inkább off itt, csak azt akarom elmondani, hogy önkényes a kompaktok szerelhetőség alapjáni besorolása, a kompakt mint szó sem alapvetően készet jelent tudtommal, hanem kis méretű több célra használhatót inkább.[link]
Menczer érvelési stílusához nekem is jogom van...
-
Szten Márs
nagyúr
válasz philoxenia #13 üzenetére
Attól, hogy vannak közép meg nagyformátumú gépek, meg vannak távmérősök, nem változik sok minden, a kompaktok kategórizálása pláne nem. Amúgy sem csak a filmes korszakban voltak ezek a kategóriák, van digitális távmérős ma is, meg középformátum is. Nagyformátum meg nem tudom, de a kategórizálásnál most mindegy is, hogy filmesről, vagy digitálisról beszélünk. És akkor az olyan öszvérekről szó sem esett eddig, mint az Olympus ZLR-jei, azaz nem cserélhető objektíves tükörreflexesei, meg nem esett szó a jóval régebbi időkben népszerű többobjektíves gépekről sem, szóval vannak itt még finomságok.
De ezek a dolgok semennyiben nem befolyásolják amit én a #10-ben írtam, nincs közük az ott leírtakhoz.
A TTL fénymérés meg abszolúte nem tudom hogy jött ide, a régi SLR-ekben nem is volt fénymérő Szóval aligha jelenthetné ezt az SLR. Amúgy Single Lens Reflexet jelent.
[ Szerkesztve ]
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz Szten Márs #10 üzenetére
Igazából van ilyen kategorizálás még a filmes korszakból, ahol a ma agyonajnározott SLR akkoriban a "felsőbb szintű amatőr gép" kategória volt, ideértve a D3 szintű gépeket is. Az "érzékelő" akkoriban a film lévén, a "kisfilmes" mint megnevezés már besorolta a gépeket. A komoly gépek minimum a rollfilmnél kezdődtek, majd a síkfilmesek következtek,. nyilván ahhoz való optikákkal.
Mostanában újra olvasgattam a National Geographic Fotótippek-trükkök című könyvét, amit még a digi korszak előtt írtak, hát... Olvastam egy helyen, hogy a síkfilmek csúcsa a 28x36 , csodálkoztam, aztán láttam, cm ...
Na ott a rendszerezés a kisebb méretek között az SLR és a távmérős gépek, amik teljesen eltérnek a fénymérés módjában az SLR -ektől, igazából ott van nagyobb különbség, hiszen a fényképezés a DSLR és a most a szerelhetőség? alapján kompaktnak nevezett gépek között gyakran nincs is, hiszen a mai kompaktok általában szintén TTL fénymérést használnak. A filmes korszakból örökölt elnevezés azért sem igazán analóg, mert ott a kompakt gépek külön fénymérő berendezéssel rendelkeztek.
Az SLR elnevezés eleve ezt jelenti, a szerelhetőséghez, a cserélhető objektíveknek igazából ehhez semmi köze.
A távmérős gépeknél szintén létezett cserélhető objektív, csak a felhasználás jóval szűkebb körű, kevesebb obi a rendszer működése miatt.
Wiki . Persze nem kötekedni akarok, csak pontosítani.[ Szerkesztve ]
Menczer érvelési stílusához nekem is jogom van...
-
MLaca
őstag
válasz Szten Márs #7 üzenetére
A bridge az bridge, nem kompakt. a kompakt általában kicsit, kis helyen elférő dolgot takar. a bridge gépek nem kompaktok (lásd pl. régebbi e10/e20 olympus, vagy a sony dsc-r1 és tsai).
így van, az "elméletben" direkt került a szövegbe.[ Szerkesztve ]
http://mlzphoto.hu/
-
Szten Márs
nagyúr
válasz philoxenia #9 üzenetére
Még igazábból nem külön kategória. Kompakt az, aminek nem cserélhető az objektívje. Az más kérdés, hogy a kompakton belül van zsebkompakt, bridge, meg még feállíthatunk ezer mű-kategóriát. És eszerint az osztályzás szerint a kompakt nem attól kompakt, hogy kicsi, hanem attól, hogy egy darabból áll, nem lehet vele legózni.
De legigazábból azt lehet mondani, hogy nincs egységesen elfogadot abszolút fényképező-rendszertan, szóval ha nagyon akarja valaki teheti külön kategóriába, nem fogja agyonlőni a fényképezőrendszertani tanszék kommandója, csak általánosabban szerintem az itt fennt írtat szokták használni.
Ami azt illeti igazán a második kérdésem a lényeges a hozzászólásomban, amire reflektáltál, nem az első.[ Szerkesztve ]
-
philoxenia
MODERÁTOR
válasz Szten Márs #7 üzenetére
Igazából külön kategória, a Minolta A2 és mondjuk egy Kodak C330 azért messze nagyobb különbség, mint az A2 és mondjuk a Canon 300D.
A bridge kategóriának ma is vannak méretileg komoly képviselői, pl. a Fuji S100 FS ami egy kiló súlyú, tehát sok DSLR+ optika súlyát eléri, zsebben nem hordható éppen, sőt, igazából női táskában sem.
Az Oly DSLR-ekhez képest ez a gép sem sokkal kisebb szerintem.Menczer érvelési stílusához nekem is jogom van...
-
shtml
őstag
Első pillanatban megörültem, hogy végre együtt, egy gépben van az optikai és a CCD-shift stabilizálás. Bár gyanakodtam, hogy talán nem ebben a kategóriában fog ez elsőként megjelenni.
Ám az ISO emelését én semmiképpen nem nevezném stabilizálásnak, ne dőljünk már be a marketingrizsának, és főleg nem kellene ezt egy bemutató cikkben hangoztatni.
A szakember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki mindenre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)
-
Szten Márs
nagyúr
Csak pár kérdés:
"Az SP-570 UZ csak méretében kompakt; tudásával és funkcionalitásával a bridge gépek köreibe sorolható"
A bridge az nem kompakt?
"Szinte mindent tud, amit egy dSLR kínál – csupán az optika cserélhetőségéről és a nagyméretű (4/3, APS-C, APS-H, illetve FF) érzékelőről kell lemondanunk - elméletben."
Az "-elméletben" rész miért került bele a szövegbe? Ez azt sugallja, illetve implicite azt jelenti, hogy gyakorlatban más a helyzet, pedig nem. -
MODERÁTOR
-
Dr.Anonymus
addikt
válasz Viktor0610 #3 üzenetére
miért nincs a ph-n fül, a Fototrendre????
én csak véletlenül találtam el ide...
pedig nagyon jó oldal... -
lewton
csendes tag
Nekem is hasonlo gepem van (SP-550UZ), annak "csak" 18x-os optikai zoomja van. Nagyon megvagyok vele elegedve. Kezdo fotosoknak tokeletes kis gep. Ez a nagytestver nem tudom mennyivel dragabb, de nem tud sokkal tobbet...
-
MODERÁTOR
-
Gh0sT
addikt
Nem lesz témábavágó a hozzászólásom, de mi ez a Fototrend oldal PH!-s dizájnnal, különálló fórummal? Elkerülte valami a figyelmemet és már hónapok óta létezik egy testvéroldal? Ide mutató linket nem láttam a PH!-n, vagy csak nagyon benéztem valamit...
Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.
-
MLaca
őstag
Tehát, akik videózni is akarnak, azok ne vegyék meg.
http://mlzphoto.hu/